Etiketler

“Vatandaş AKP’nin müjdelerinden korkar oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, pandemi sürecinde iktidarın yanlış uygulamaları nedeniyle esnafın mağdur edildiğini ifade etti. Yasaklar yedeniyle vatandaşların çarşı içine çıkamadığını, dükkanını açan esnafın bu nedenle siftahsız dükkanının kapattığını belirten Arık şunları söyledi: “Müjde açıklıyorlar. Destek verdik diyorlar. Tek yaptıkları kredi verip, yükü vatandaşın omuzlarına yüklemek. Esnafımız artık AK Parti iktidarının müjdelerinden, desteklerinden korkar oldular. Esnafımızın ‘Desteği geçtik, yeter ki köstek olmasınlar’ diyor.”

Eraslan: Yasaklamayın, anlaşın

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Genel Başkanı Levent Eraslan, pandeminin bütün ülkelerin eğitim alanını sıfırladığını söyleyerek, 'Dijital eğitim kültürünün geniş kitlelere yayılmasını hepimizin ortak amacıdır' dedi.

Baro Başkanı Dursun’dan, “Hakkımı helal etmiyorum” çıkışı!

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Helallik istiyorum” açıklaması sonrasında tepkisiyle dikkat çekti. Dursun, “Koronavirüs salgını sürecinde, halka her şeyi yasaklayıp, hukuksuz ve kanunsuz cezalar yazarken, kendinize her şeyi mubah gördüğünüz için hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Mahkeme Kayseri Şeker’in eski Başkanı Özışık’ı haklı buldu!

Daha önce “İade-i itibar ve özür bekliyorum” isyanı ile de gündeme gelen Kayseri Pancar Kooperatifi eski Başkanı Vedat Ali Özışık, hakkındaki yasak kalktı… Özışık, böylece seçme ve seçilme hakkını da geri almış oldu.

Herkes doğayı özledi!

Baharın gelmesi ile birlikte dağlar yeşillendi. Doğanın çiçekleri dört bir yanı sardı. Koronavirüs salgını ile birlikte uygulanan kısıtlamalar ve yasaklarla birlikte herkes doğayı ve yeşili özledi.

65 yaş üstü ve 18 yaş altı dikkat! Sokağa çıkma yasak mı, değil mi?

17 Mayıs -1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan “Kademeli Normalleşme” tedbirleri, yarından itibaren hayata geçiyor. 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı için aşı ve toplu taşıma detayına dikkat...

Bir yasak daha geldi

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada alkol ürünlerinin satılmaması kararının alındığı bildirildi.

Valilik’ten sokağa çıkma muafiyeti açıklaması: e başvuru yapmayan yandı!

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla toplandı. Valilik’ten yapılan açıklamada sokağa çıkma muafiyeti konusunda uyarılar yer aldı. Açıklamada, "29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan iş yeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e­-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden 'görev belgesi' başvurusunda bulunması gerekmektedir" denildi. Diğer yandan verilen bilgiler kolluk kuvvetlerinin veri sistemine de aktarılacak ve bu yönde anında sorgulama yapılacak.

İşte tam kapanmada muaf olacakların sıralı tam listesi...

İçişleri Bakanlığı, merakla beklenen genelgeyi Valiliklere gönderdi.

Son dakika! 23 Nisan'da da yasak geldi

İçişleri Bakanlığı: Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek.

Bakanlık'tan yasak açıklaması!

Hafta sonu uygulanacak olan kısıtlamanın detayları açıklandı.

Kayseri’de sokağa çıkma yasağı

Kayseri, Kırmızı olan iller arasında yer aldığımız için Cumartesi de sokağa çıkmak yasaklandı

Yasak başlıyor!

Tarım ve Orman Müdürlüğü uyardı.

“Partinin faaliyetleri dışında her şey yasak”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AK Parti kongresinde ortaya çıkan görüntülere tepki gösterdi.

Kayseri'de yeni yasaklar geldi

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla temel atma ve açılış törenleri 30 Nisan'a kadar sınırlandırıldı. Ayrıca Hes kodu uygulaması da genişletildi.

'Cuma namazları yasaklanabilir!'

Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanından dikkat çeken açıklama...

Gözler saat 16:00’ya çevrildi! Kayseri ile ilgili yasak çıkacak mı?

Koronavirüs risk haritasında Kayseri, turuncudan, kırmızıya döndü. Açıklama AK Parti Milletvekili İsmail Tamer tarafından yapıldı. Peki, bu durumda ne olacak? Kayseri’de yeni kısıtlamalar gündeme gelecek mi? İşte bu sorular bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine Toplantısında netlik kazanacak.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman’dan Andımız tepkisi

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Siz Yasaklatsanız da, biz çocuklarımıza Andımızı okutacağız” açıklaması yaptı.

Ve korkulan oldu! Milletvekili açıkladı: Kayseri kırmızı oldu

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Koronavirüs ile ilgili kötü haberi verdi. Yasaklar geri mi geliyor?

Vali talimatı verdi, o okullarla ilgili inceleme başlatıldı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, yasak olmasına rağmen bütün kademelerde eğitime başladıkları öne sürülen özel okullarla ilgili talimatı verdi.

Dikkat! Karar çıktı Eczacılar istifa edebilecek...

İstifaların yasaklandığı kamuda eczacılar ile ilgili flaş karar...

Vergi ödemeye gidene yasak yok

Kayseri İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada; yapılandırılan borçlarını ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşların ve ödemelerin yapılacağı kamu dairelerinde görevli personellerin gerekli belgeleri göstermek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağı bildirildi.

Bir mahalle daha karantinaya alındı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Salur Mahallesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınarak köye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Flaş! Kayseri’de gece yarısı karantina kararı...

Hıfzısıhha Kurulu saat 22:30’da yaptığı toplantıda Kayseri’de bir ilçenin en yoğun nüfusa sahip mahallelerinden birinde karantina uygulaması başlattı. Mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına Sevgililer Günü ayarı

Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik alınan yeni kararlar kamuoyuna duyuruldu.

İYİ Partili Kenanoğlu'dan, 65 yaş çıkışı!

İYİ Partili Adnan Kenanoğlu'dan, dikkat çeken çağrı...

Kısıtlamada onlara yasak yok

Kayseri Valiliği tarafından, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlarla ilgili açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma yasağı açıklaması!

İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama yaptı.

Dikkat! Yasak geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı, 10 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Kayseri’de yasak uzatıldı

Kayseri İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla, sinema salonları 1 Mart 2021'e kadar kapalı olacak.