Yapı Haberleri

Yapı Haberleri

Soylu: En önemli mesele suç gelirleri! Pes ettiren bir yapılanma...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri'nin de yer aldığı 29 ilde gerçekleştirilen operasyonla ilgili konuştu. Diğer yandan operasyon kapsamında Kayseri'den de 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Bakan Soylu ve Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye teşekkür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 3 araç ve çeşitli ekipmanlarla birlikte toplam 11 itfaiye personeli ile Bartın sel bölgesinde yaraları saran Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na teşekkürlerini iletti.

Mimarsinan Kurban Pazar Yerine kesim yeri yapıldı

Mimarsinan Mahallesi'nde bulunan kurban pazaryerini ziyaret eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, satış yerleri, usule uygun kesim yerleri ile 100 bin metrekare alanda nezih bir kurban pazaryeri yaptıklarını söyledi.

Kocasinan'da 3 taşınmaz ihale ile satıldı

Kocasinan Belediyesi, kentsel dönüşüm alanı olan Ahievran Mahallesi'nde 2 konut arsası ile 1 ticaret ve konut arsası için düzenlenen ihalelerde toplam 189 Milyon Türk Lirası gelir elde etti. Yapılan yatırımlarla Kocasinan'ın daha çok değerlendiğini ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan'a yatırım yapan herkesin kazançlı çıktığını belirtti.

Serbest Bölge'de yeni yapılan hangarla ihracatın önü açılacak

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yol çalışmaları, çatı üstü GES projeleri, altyapı çalışmaları ve yeni hangar inşaatları devam eden Serbest Bölge'deki çalışmaları inceledi.

Gacer'i tescillediler..!

Kayseri'nin Develi ilçesinde yetişen Gacer ata buğdayı, Develi Belediyesi ve Kayseri Üniversitesi ortaklığında Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvuru sonrasında 'Develi Gaceri' adı altında tescil edildi.

Vali Çiçek Halk Günü'de vatandaşlarla buluştu!

Vatandaşların devletle bağını güçlendirmek, talep ve sıkıntılarını hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturabilmek amacıyla düzenli aralıklarla yapılan Halk Toplantıları sürüyor.

OSB'de görev dağılımı yapıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) 2022 Olağanüstü Genel Kurulu'nda seçilen yeni yönetim kurulu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nden yetki belgesini aldı. Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca ilk yönetim toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımı yaptı.

Büyükkılıç: Her yönü ile dört dörtlük kavşak açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz Caddesi ile Hulusi Akar Bulvarı üzerinde yapımı tamamlanan Kertmeler Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, kavşağı her yönü ile 'dört dörtlük' olarak nitelendirerek, 'Kavşak düzenlememiz tamamlandı, şu anda trafiğe açıldı' dedi.

'Turizm ve spor ilçesi Hacılar'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, ilçede tadilatı devam eden kapalı spor salonunda incelemede bulundu. Özdoğan, bakanlık tarafından ihalesi yapılan çalışmanın yılsonuna tamamlanacağını söyledi.

Yeni Fahri Av Müfettişleri görev için hazır

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce Fahri Av Müfettişi olmak için başvuru yapan adaylar için eğitim verilerek sınav yapıldı.

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü İYİ Parti'ye katıldı!

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci, İYİ Parti'ye katıldı ve Parti rozetini taktı. "Kurumların yapısı bozuldu" diyen Ekinci, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyledi.

Mahallelerde toplu temizlik uygulaması Yeşilyurt'ta

İlçe genelinde başlatılan mahallelerin genel temizlik çalışmalarını titizlikle devam ettirdiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu haftada İldem ve Yeşilyurt bölgesinde temizlik çalışması yapıldığını söyledi.

Mahallelerde toplu temizlik uygulaması Yeşilyurt'ta

İlçe genelinde başlatılan mahallelerin genel temizlik çalışmalarını titizlikle devam ettirdiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu haftada İldem ve Yeşilyurt bölgesinde temizlik çalışması yapıldığını söyledi.

Tomarza'da yurt temeli...

Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksekoğretim Okuluna ait yapılacak olan 102 yataklı KYK'a ait kız öğrenci yurdu yapılması için temel açma çalışmaları başladı.

Leylek yuvaları misafirlerini ağırlıyor

Kocasinan Belediyesi tarafından yapılan leylek yuvaları, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Yapılan yatırımlarla tüm canlıların Kocasinan'da değerli olduğunu gösterdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Ekolojik dengenin ve doğal güzelliklerin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz' dedi.

İncesu çıkarması

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçesinde bulunan tarihi yapıları ve kazı çalışmaları ile son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kara Mustafa Paşa Kervansarayı'nı inceledi.

Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek Kayseri Mahallesi'ni inceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden ayağa kaldırılan tarihi Kayseri Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek'e tarihi mahallede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

KSMMMO Başkanı Ali Yedikaya: Mali müşavirler enflasyon mağduru

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Başkanı Ali Yedikaya, mali müşavirlerin enflasyon mağduru edildiğini söyleyerek, 'Hizmetlerin devamı için enflasyon farkı kadar ücret artışı yapılmalı' dedi.

Yeni Ufuklar'da Başkan değişti...

Yeni Ufuklar Derneği, olağan genel kurulu yapıldı. İşte yeni yönetim...

Pazar yeri ve sosyal tesisin açılışı yapıldı

Melikgazi Belediyesi Selçuklu Mahallesinde içerisinde MELMEK sınıfları, spor salonu, kütüphanesi ve kafeteryası ile farklı konseptte hazırlayıp yapımını tamamladığı Selçuklu Pazar yeri ve Sosyal Tesisinin açılış törenini gerçekleştirdi.

Büyükşehir'de merakla beklenen Güneşli ihalesi ne zaman yapılacak?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocasinan İlçesi, Güneşli Mahallesi'nde bulunan 50 adet Konut Alanı Arsası 'Açık Teklif Usulü' ihale ile ayrı ayrı satışa çıkarılacak.

'Seçim zamanı söz verdiler, ama ortada bir şey yok!'

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İldem'e yapılacak hastanenin yılan hikayesine döndüğünü belirterek, "Olmayan hastaneye isim bile verilmiş, ama ortada hastane yok" dedi.

Talas'ta Kurban Satış Yerleri kura ile belirlendi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar sürdürüyor. Bu çerçevede kurban satış ve kesim yerlerinin hazırlanmasının ardından kurbanlıkların satışının yapılacağı alanlar belirlendi.

4 Kütüphane ve 3 Teknoloji Atölyesinin açılışı yapıldı

Modern ve yenilikçi bir yaklaşımla eğitim alanında büyük adımlar atmaya devam eden Melikgazi Belediyesi gençleri geleceğe hazırlamak için yaptığı 4 kütüphane ve 3 teknoloji atölyesinin açılışını yaparak hizmete açtı.

Özhaseki, CHP'li belediyelere yüklendi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, CHP'li belediyelere yüklenerek, Hükümet bir taraftan paralarınızı artırmış, bir taraftan AK Parti grubu ne getirdiyseniz 'Evet' demiş. Niye ağlıyorsunuz? İş yapın kardeşim. Daha elle tutulur bir tane hizmeti gösteremezler dedi.

Kayseri'de operasyon

Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve arama kararı bulunan 11 şahıs yakalandı.

Hacılar - İncesu bağlantı yolunda çalışmalar devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, altyapı çalışmalarının ardından 2 bin 500 ton sıcak asfalt kullanılarak yapımı tamamlanma aşamasına gelen, Hacılar ilçesi Beğendik bölgesi ile İncesu Kızılören bölgesini bağlayacak 1,5 kilometrelik yolda incelemelerde bulundu.

'Akıllı Şehir Kayseri' uygulaması vatandaşların gözdesi oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç'ın başkanlığında altyapı, imar ve sosyal belediyecilik kulvarında faaliyetlerini gerçekleştirirken, sanal mecrada da hizmetini sürdürüyor. Bu çerçevede akıllı telefonlardan hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehir Kayseri uygulaması, 83 bin 500 kişi tarafından telefonlara yüklendi.

OSB'de Mehmet Yalçın dönemi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan Genel Kurulda Mehmet Yalçın yönetim kurulu başkanlığına seçildi.