Yamaç Paraşütü Haberleri

Yamaç Paraşütü Haberleri

Flaş! Kayalık alana düşen paraşütçü ağır yaralandı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde kayalık alana düşen bir paraşütçü ağır yaralandı.

Talas'ta İsmail Altunsaray konseri

Talas'ta bu hafta sonu 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş'ın anısına 'Ezgilerle Anadolu' sloganıyla İsmail Altunsaray konseri düzenlenecek.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası'nı kazananlar belli oldu

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde düzenlenen 12. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Talas'ta 37 metrekare dev ekranda sinema keyfi

Talas Belediyesi tarafından yaz akşamlarında vatandaşlara keyifli vakit geçirtmek amacıyla başlatılan açık hava sinema etkinliği, 37 metrekarelik dev ekranla birlikte iki noktada birden devam ediyor. Hem Ali Dağı 360 Kafe yanında hem de Yamaç Paraşütü İniş Alanında gerçekleşen organizasyonlara ilgi bu hafta da büyük oldu.

Paraşütle aşı farkındalığı oluşturuldu

Bu yıl 12.si düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması devam ederken iki paraşütçünün taşıdığı pankartla aşı kampanyasına dikkat çekildi.

Kayseri'de heyecan başlıyor...

Talas Belediyesi tarafından bu yıl 12.'si düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması'nın brifing toplantısı ve deneme uçuşları gerçekleştirildi. Onlarca paraşütçünün gökyüzünde buluşması güzel görüntüler ortaya çıkardı.

Ali Dağı'nda 12. yamaç paraşütü heyecanı

Talas Belediyesi tarafından Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen 12. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması 24 Ağustos Salı günü başlıyor.

Talas'tan Filistin'e destek

İsrail'in Kudüs ve Gazze'de gerçekleştirdiği katliama tepkiler sürüyor. Bu kapsamda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın öncülüğünde Yamaç Paraşütü İniş Alanı'nda bir program düzenlendi. Talas Belediyesi, Türk Kızılayı Talas Şubesi ve Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılar kınandı, Filistin'e destek açıklamaları yapıldı.

15 yaşındaki Kayserili paraşütçüden büyük başarı

15 yaşındaki yamaç paraşütü sporcusu Mehmet Kürşad Yılmaz, 50 sporcunun katıldığı Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yamaç Paraşütü Türkiye Hedef Yarışması 1. etabında büyük bir başarı göstererek Gençler Klasmanında 2. oldu.

Baba ve oğlu, havada ve karada ayrılmaz ikili oldu

Kayseri'de yaşayan ve yamaç paraşütü sporcusu olan Yener Yılmaz ve oğlu Kürşad Yılmaz, hem karada yaptıkları spor hem de havada yaptıkları spor bronşlarında ayrılmaz ikili oldu.