Etiketler

Anız uyarısı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, anız yangınıyla ilgili olarak vatandaşlara bilgi vererek, 'Tutuşabilecek malzemeleri ateşten uzak tutun' dedi.

Sıfır araçlara 'ekspertiz' uyarısı

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, vatandaşların sıfır araç alırken ekspertiz raporunu almaları gerektiğini söyleyerek, 'Sıfır araçların bazılarında taşıyan tırların devrilmesinden kaynaklı hatalar var' dedi.

Sıcaktan kaçan yılanlar için araç sahiplerine uzmanından uyarı

Kayseri Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Akgün Ergül yılanların yiyecek bulmak için çıktığını söyleyerek, 'Yılanlar da diğer hayvanlar gibi sıcaktan dolayı araçlara saklanabilir' dedi.

Vatandaş, Vali’ye öyle bir şey dedi ki: Dırdırından duramıyoruz!

Vali Şehmus Günaydın'ın, Koronavirüs denetimleri ilginç anları da beraberinde getiriyor. İşte virüsle mücadelede dikkat çeken Vali'nin başından geçen o ilginç anlardan biri...

Thodex mağdurlarına önemli uyarı: Sonuç çıkmaz!

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, vatandaşların dolandırıldığı kripto para borsası Thodex ile ilgili olarak, Thodex tüketim değil ticaret olduğundan Tüketici Hakları başvurularından sonuç çıkması olası değil' dedi.

Başkan Palancıoğlu: Bağ ve bahçe atıkları çöp değildir

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşlara çevre kirliliğine neden olmamaları konusunda uyarıda bulunarak, 'Bağ ve bahçe atıkları çöp değildir. Kuruyan ağaç dalları ile budama yaptığınız ağaçların dallarını lütfen çöp kutularına atmayınız' dedi.

Yumurtalık kanseri sinsice ilerliyor

Acıbadem Kayseri Hastanesi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ersin Özaslan, yumurtalık kanserinin sinsice ilerlediğini söyleyerek, hastalığa karşı uyarılarda bulundu.

Vali'den semt pazarlarında "makul süre" uyarısı

Vali Şehmus Günaydın, tam kapanmada Cumartesi günü açılacak semt pazarları konusunda vatandaşı uyardı

Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Kayseri Bölge Müdürlüğü Kayseri, Sivas ve Yozgat için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Kayseri için uyarı geldi!

Meteoroloji'den 3 il için kuvvetli yağış uyarısı var.

Dikkat! Valilik'ten izin belgesi açıklaması...

Valilik'ten izin belgesi ile ilgili açıklama yapıldı.

Ticaret Odası’ndan “sokağa çıkacaklara” uyarı!

Kayseri Ticaret Odası yönetimi, tam kapanma nedeniyle uyardı.

Valilik’ten sokağa çıkma muafiyeti açıklaması: e başvuru yapmayan yandı!

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla toplandı. Valilik’ten yapılan açıklamada sokağa çıkma muafiyeti konusunda uyarılar yer aldı. Açıklamada, "29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan iş yeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e­-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden 'görev belgesi' başvurusunda bulunması gerekmektedir" denildi. Diğer yandan verilen bilgiler kolluk kuvvetlerinin veri sistemine de aktarılacak ve bu yönde anında sorgulama yapılacak.

Kaymakam Duru: Mücadelemizi sürdüreceğiz

Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru bugün saat 19:00'da başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi saat 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanma hakkında bilgiler verirken, vatandaşlara da kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Kayserigaz'dan, izinsiz kazı uyarısı

Güvenli ve sürekli doğal gaz arzının sağlanması amacıyla kazı çalışmalarına refakat ettiklerini belirten Kayserigaz, bildirilmeden yapılan kazı çalışmalarında doğal gaz hatlarına verilebilecek en küçük bir hasarın can ve mal güvenliğini tehlikeye atabileceğini, bu nedenle kazı çalışması öncesinde mutlaka Kayserigaz'a bilgi verilerek, mevcut doğal gaz hatlarının konumunun öğrenilmesi gerektiğini hatırlattı.

Aşı randevusu alanlar dikkat! Bakanlık'tan yeni açıklama...

Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısı için ikinci doz randevularını almış olan vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

Aydın 'Evimciler' konusunda uyardı: Dikkat edilmeli...

Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Aydın, son dönemlerde sayısı artan ve kamuoyunda 'Evimciler' olarak bilinen yapılara dikkat çekti ve uyardı. Aydın, Olay Türk TV'de Sansürsüz Ramazan Özel programına katılarak, soruları yanıtladı ve inşaat sektöründe yaşananları değerlendirdi.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Yavuz, 'Şehitlerimizden rahatsız olanların Türk olduklarından şüphe duyarız'

Şehit Aileleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın isminin verildiği okulun adının değiştirilmesi girişimine tepki göstererek, Türkiye'de, Türk bayrağının gölgesinde yaşayıp, şehitlerimizden rahatsız olanların, biz de Türk olduklarında şüphe duyarız dedi.

Oruç tutarken sağlıklı kalmak için 6 öneri!

Ramazan ayında oruç tutarken enerjik kalmak da mümkün. Beykoz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Birol Saygı, sahur yemeğini atlamamak ve sahurda basit karbonhidratlar yerine uzun vadeli enerji sağlayacak besinlere yönelmek gerektiğini söylüyor. “İftarda ağır ve aşırı yağlı yemek yerseniz kendinizi ertesi gün yorgun ve bitkin hissedersiniz” diyen Saygı, iftar ile sahur arasında bol su içilmesini de öneriyor.

Kayserigaz'dan uyarı

Doğal gaz tesisatı yaptırmak isteyen abonelerini Kayserigaz'dan yetki almış firmalarla çalışmaları gerektiği konusunda uyaran Kayserigaz, can ve mal güvenliği için tesisatın yönetmeliklere uygun malzemelerle ve mühendis kontrolünde yapılmasının büyük önem taşıdığını; bu nedenle yetkisi bulunmayan firmalara kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Başhekim: Ertelenebilir sağlık hizmetlerini gerekirse erteleyin

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, uyarılarda bulunarak, pandemi sürecinde çok acil durumlar dışında ertelenebilir sağlık hizmetlerini gerekirse ertelenebileceğini ifade etti.

Özdoğan: Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, mahallelerde ziyarette bulunarak, vatandaşların görüş ve önerilerini dinleyip maske mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Özdoğan ayrıca mahalle halkına maske, çocuklara ise oyuncak dağıttı.

Soba zehirlenmelerine dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 18 Nisan tarihinde Kayseri ve çevre illerde şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olacağı bildirilerek olası tehlikelere karşı hazırlıklı olunması istendi.

Oda Başkanından ucuz döner açıklaması: Yüzde 40'ı yağ içeriyor

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir OlayTürk Tv'de yayınlanan 'Sansürsüz Ramazan Özel' programına konuk oldu.

Palancıoğlu'dan akraba uyarısı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan ayının huzur, bereket ve rahmet ayı olduğunu söyleyerek Kayserililerin, Türk milletinin ve tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik etti.

Dikkat! Ramazan pidesine Koronavirüs ayarı!

Ramazan pidesi ve ekmek satışında oluşabilecek kuyrukların önlenmesi amacıyla fırınlardaki özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılacak.

Semt Pazarında denetim

Kaymakam Yunus Emre Altıner, Başkan Esat Öztürk ve beraberindekiler kapalı semt pazarında denetim yaptılar, tedbirlere uymayanlara uyarıda bulundular. Ayrıca maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtımı yaptılar.

Profesörü çileden çıkaran ceza

Prof Dr Hüseyin Per, son ödemesi 7 Nisan olan ancak kendisine 8 Nisan'da uyarı mesajı atılan cezaya isyan etti.

Kayseri'de yaklaşık 1 milyon kişi kullanıyor ve virüs orada 15 dakika asılı kalıyor!

Kayseri nüfusunun çoğu yani yaklaşık 1 milyon kişi apartmanlarda yaşıyor. İşte vaka sayılarında artışın yaşadığı Koronavirüste günlük hayatta en çok karşı karşıya gelinen tehlike. Orada da maskenizi sakın indirmeyin.

İşte Kayseri’de hafta hafta korkutan vaka artış tablosu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs risk haritasını açıkladı. Kayseri’de vaka artış hızı dikkat çekti. Diğer yandan Bakan Koca, 65 yaş üstünde vaka azalışı yaşanırken, geçlerde ise vakaların arttığını belirtti.