Etiketler

Organik pazar kurası çekildi

Melikgazi Belediyesi, İldem ve Tacettinveli Mahallesinde bulunan üretici pazarında satış yapacak olan organik üreticiler için kura çekimi yaptı.

Başkan Nursaçan, çelik kapı üreticileri ile bir araya geldi

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye'nin açık ara lideri olan çelik kapı sektörünün üreticileri ile bir araya geldi.

O sektörün temsilcileri OSB'de bir araya geldi!

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye’nin açık ara lideri olan çelik kapı sektörünün üreticileri ile bir araya geldi

Köy pazarı için başvurular yarın başlıyor

Melikgazi ilçesinde kurulacak köy pazarı yerleri için başvurular yarın başlıyor. Alınan başvurulardan sonra üreticilerin pazardaki standı için 2 Temmuz Cuma günü kura çekimi yapılacak.

Ziraat odaları başkanları istişare toplantısında buluştu

Kayseri'de faaliyet gösteren ziraat obaşkanları, Kayseri Ticaret Borsası'nda (KTB) düzenlenen istişare toplantısında buluştu. Toplantıda konuşan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış; Üreticilerimizin Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası ve özel bankalara olan kredi borçları uzun vadeli ve faizsiz ertelenmelidir dedi.

Yüzde 100 zamma tepki gösteren Ataş: İktidar kulaklarını kapatmış, vatandaşa sırtını dönmüş!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyarak, çözüm çağrısı yapmaya devam ediyor.

Başkan Çopuroğlu mobilya üreticileriyle bir araya geldi

Kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla kentteki mobilya üreticileriyle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu; Tüm gayretimiz Kayseri'deki istihdama ve ticarete çok büyük katkı sağlayan mobilya sanayicimizin her zaman yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz dedi.

Çalıksoy’dan dikkat çeken çağrı: ‘Saksıları bile boş bırakmayın ekin’ diyenler göreve?

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, üreticilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

Ataş: Patates, soğan şovuyla ne üretici ne de tüketici kazanıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşa dağıtılan patateslerle ilgili dikkat çeken iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Siyasi şova dönüştürülerek dağıtılan patates ve soğanla ilgili kendilerine birçok şikayetin yansıdığını ve bu nedenle ortaya çıkan tabloya bakıldığında bu durumun ne üreticiye ne de tüketiciye fayda sağladığını belirten Ataş, “Bu süreçte gelen bilgiler üreticilerin mağduriyetinin giderilmediğini yönündedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise aldıkları patates ve soğanın çürümeye başladığını ve büyük kısmını çöpe gittiğini iddia etmektedir” dedi. Ataş, elma üreticilerinin de diğer üreticiler gibi sıkıntı da olduğuna dikkat çekti.

Ekonomik güven endeksinde düşüş...

Tüketici ve üreticilerin genel ekonomik duruma ilişkin değerlendirme, beklenti ve eğilimlerini özetleyen Ekonomik Güven Endeksindeki düşüş dikkat çekti...Ekonomik güven endeksinin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100'den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.

Kayseri'deki patatesler 81 ile gönderiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrasında Yeşilhisar ilçesindeki üreticilerden alınan patatesler tırlarla 81 ile ulaştırılmaya başlandı.

Talas'tan tohum desteği devam ediyor

Talas Belediyesi tarafından çiftçilere yönelik olarak başlatılan tohum desteği devam ediyor. Bu kapsamda Talaslı üreticilere 18 ton baklagil tohumu dağıtılacak.

Başkan Büyükkılıç, Çek Büyükelçi'yi ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'i makamında ağırladı. Ekonomik ve ikili ilişkilerin konuşulduğu ziyarette Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin ve Erciyes'in bir cazibe merkezi haline geldiğini belirtirken, Büyükelçi Vacek de önümüzdeki yıl için kış turizmi ekipman üreticileri ve seyahat acenteleri ile beraber Erciyes için program hazırladıklarını söyledi.

Kayseri Şeker'e teşekkür

Kayseri Pancar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı pancar üreticileri; A pancar bedeli; 31 milyon 579 bin Türk Lirası, C pancar bedeli olarak 13 milyon 457 bin Türk Lirası olmak üzere toplam 45 milyon 36 bin Türk Lirasını diğer şeker fabrikalarından önce dağıttıkları için Başkan Hüseyin Akay ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Üretici dertli! 4 kilo patates, bir maske parasına satılıyor...

Kayseri başta olmak üzere diğer bazı illerde de patates üreticileri dertli.

Kayseri Mobilya Üreticilerinden güç birliği kararı!

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) konferans salonunda KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda mobilya üreticilerinin yaşadıkları sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümü adına atılan adımlar dile getirildi.

Binlerce ton patates çöpe dökülecek! İşte nedeni…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi’nde patates üreticileriyle buluştu.

Başkan Öztürk: Elma üreticilerinin sorunlarını çözmek istiyoruz

Türkiye'nin önemli elma üretim merkezlerinden olan Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde, elma üreticilerinin pazarlama sıkıntıları, ilçe Belediye Başkanı Esat Öztürk'ün girişimleriyle çözülmeye çalışılacak.

Talas'ta organik uygulama

Talas Belediyesi'nin doğaya katkıları devam ediyor. Kırsal mahallelerde üreticiler tarafından kullanılmayan organik hayvan gübreleri, Talas Belediyesi tarafından park ve bahçelerde değerlendiriliyor.

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Size rekor oy verdiler, bir kez olsun yanlarında olun!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, elma ve patates üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı. Ataş, “Kayseri üreticisi zor durumda” dedi.

Kayseri'de yeni nesil seralarla üreticiler karlı yatırımlar yapıyor

Kayseri'de, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün destekleriyle kurulan yeni nesi seralarda, üreticiler karlı yatırım yapıyor.

Büyükşehir belediyesi üreticilerden alacağı bin ton patatesi ihtiyaç sahiplerine dağıtacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üreticinin ve ihtiyaç sahiplerinin dertleriyle yakından ilgilendiklerini belirterek, patates üreticilerinden alacakları bin ton patatesi ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını açıkladı.

NETAFİM'den Başkan Akay'a ziyaret

Dünya'nın sayılı Akıllı Tarım Uygulamaları üreticilerinden Netafim firmasının Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Pınar Parmaksız ile beraberindeki heyet, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı makamında ziyaret ederek, Kayseri Şeker ve Netafim'in Akıllı Tarım Teknolojileri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Hava sıcaklıkları bal üreticilerini endişelendirdi

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki bal üreticileri, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle endişeli.

Talas’ta bölgesel kalkınmaya Profesörlü eğitim

Talaslı üreticilerin kış dönemini verimli geçirmeleri için Talas Belediyesi tarafından başlatılan online tarımsal eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Talas'ta uzaktan tarım ve hayvancılık eğitimi sürüyor

Talas Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere yönelik olarak gerçekleştirilen uzaktan eğitim programları devam ediyor. Yoğun katılımın olduğu programda üreticiler tarım ve hayvancılığa dair çeşitli konularda bilgilendiriliyor.

CHP Milletvekili Arık: Nasıl dertli olmasınlar!

CHP Milletvekili Çetin Arık, 6 ay önce bir ton ete 30 ton yemen alan besicinin bugün bir ton ete ancak 16 ton yem alabildiğini belirtti.

Talaslı çiftçiler kışı eğitimle geçirecek

Talas Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere yönelik uzaktan eğitim programı gerçekleştirdi. Her hafta düzenli olarak devam edilecek olan programda Talaslı üreticilere tarım ve hayvancılığa dair çeşitli konularda eğitimler verilecek.

CHP: Allah’ın bir kulu da çıkıp hesabını sormuyor!

CHP İl yönetimi Karpuzatan’da basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanı Ümit Özer, partililerle birlikte gittiği Karpuzatan Mahallesi’nde üreticilerin sıkıntılarına değindi. Özer, “Artan girdi maliyetlerine karşı sabit kalan ve hatta zaman zaman gerileyen üretici fiyatları çiftçilerimizi isyan ettirmiş ve hayvancılık üretiminden kopma noktasına getirilmiştir” dedi.

Müjdeyi verdi: Kayseri'de kesim iznini aldık!

Kayseri için kesim izni alındı... Müjdeyi Milletvekili Tamer verdi.