Üniversiteler Haberleri

Üniversiteler Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan okullarla ilgili flaş açıklama: Kapanmayı…

Üniversitelerin 2021-2022 Akademik Yılı’nın ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılı Mart ayından itibaren koronavirüs salgını dolayısıyla pek çok alanda olduğu gibi, eğitim-öğretim hizmetlerinde de büyük zorluklar yaşandığını dile getirdi. Erdoğan, vaka durumuna göre bazı sınıfların karantinaya alınabileceğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç'tan 'eğitim' açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç hayırsever Mehmet San tarafından yaptırılacak olan Feyyaz Selçuk San Adalet Yüksekokulu'nun temel atma törenine katıldı. Büyükkılıç, 'Üniversitelerimizden ve değerli başkanlarımızdan talebim var. Biz diyoruz ki Anadolu şehirlerine eğitim, öğretim bağlamında daha çok sahip çıkılması lazım' dedi.

KASKİ, üniversiteli olan öğrencilere seslendi: Kayseri’de su musluktan içilir!

YKS 2021 tercih sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından Kayseri’de bazı kurumlar, kentteki üniversiteleri kazanan öğrencilere seslendi. Dikkat çeken paylaşımlardan biri de KASKİ'den yapıldı.

Büyükşehirden üniversite adaylarına YKS desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih yapacak gençlere danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Bu kapsamda Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'nin (KAYMEK) ve Kayseri'deki üniversitelerin uzman tercih danışmanları Kayseri Kalesi içerisinde kurulan çadırlar ile öğrencilere destek oluyor.

TEMAD’dan üniversiteliler için “Kardeş Aile” projesi!

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kayseri Şubesi, üniversitelere yerleşecek gençlere sahip çıkmak, onların ve ailelerinin sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla bir proje başlattı. TEMAD Şube Başkanı Abdullah Çelebi, projeye “Kardeş Aile” adını verdiklerini belirtti.

AGÜ, Öğrenci Memnuniyetinde Türkiye 1'incisi

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), öğrencilerin en çok memnun olduğu üniversiteler sıralamasında tüm üniversiteler içinde Türkiye 1'incisi oldu. AGÜ, daha önce de üst üste iki yıl devlet üniversiteleri arasında birinci olmuştu.

ERÜ 5 yıl Süreyle 'Tam Akreditasyon' Almaya hak kazandı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Türkiye'de yükseköğretim alanında ilk kez uygulanan 'Kurumsal Akreditasyon Programı' kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 5 yıl süreyle 'tam akreditasyon' almaya hak kazanan üniversitelerden birisi oldu.

Abdullah Gül Üniversitesi 4. mezunlarını verdi

Abdullah Gül Üniversitesi'nin (AGÜ) mezuniyet töreninde konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptığı konuşmada, 'Kayseri'nin eğitim merkez, üniversiteler kenti olmasından gurur duyuyorum. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin başarılarını yakından takip ediyorum' dedi.

'Dış Değerlendirme Süreci Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yapılacak olan ve aralarında Kayseri Üniversitesi'nin de bulunduğu 2018 yılında kurulan üniversitelere yönelik dış değerlendirme süreci kapsamında mentör bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Erciyes Üniversitesi'nde Stratejik toplantı!

'Anadolu Üniversiteler Birliği Strateji Kurulu Toplantısı' Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

AGÜ, WURI 2021 Dünya Yenilikçi Üniversiteler sıralamasında İlk 30'da

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ); covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl değerlendirme kriterleri arasına ilk kez alınan 'Kriz Yönetimi' kategorisinde dünya 2'ncisi, ayrıca 'Öğrenci Hareketliliği ve Ulaşılabilirlik' kategorisinde de dünya 6'ncısı olarak büyük bir başarı elde etti.

YÖK Tarafından Araştırma Üniversitelerinin İhtisas Alanları Belirlendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 'Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Projesi' kapsamında yer alan 'Araştırma ve Aday Araştırma Üniversitelerinin' rektörleri YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Erciyes Üniversitesi öncelikli sektörler kapsamında Gıda Arzı Güvenliği, İlaç, Makine-Elektrikli Teçhizat sektörlerinde Aşı, Makine Tasarımı ve İmalatı, Toprak ve Bitki Besleme ile Bahçe Bitkileri alanlarında eşleşti.

Büyükkılıç: Olanın bitenin farkındayız!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi'nin Danışma Kurulu Toplantısı'na katılarak, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak her zaman kentte bulunan üniversitelerin yanında olduklarını belirterek, 'Üniversitelerimizin başarısı şehrimizin başarısıdır' dedi.

Normalleşme hakkında tüm merak edilenler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme-içme yerleri sabah 07.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar da paket servisini sürdürebilecektir. Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibariyle başlayacak şekilde yürütülecektir' dedi.

Üniversiteler yeni dönemde açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır."

ERÜ Rektörü Çalış, ÜAK Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 252. Üniversitelerarası Genel Kurul Toplantısı'nda ÜAK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

AGÜ, 2021 Dünya Sıralamasında İlk 200'de

Abdullah Gül Üniversitesi, 2021 Dünya Üniversiteler Toplumsal Etki Sıralamasında ilk 200'e girerek uluslararası bir başarıya imza attı.

AGÜ bir ilki başardı!

Sabuncuoğlu, "AGÜ, Times Higher Education’ın Toplumsal Etki sıralaması’nda dünya üniversiteleri arasında 3 yıl üst üste 101-200 bandında yer alan tek Türk Üniversitesi" ifadelerini kullandı.

Erciyes Üniversitesi TÜBİTAK'tan En Çok Proje Desteği Alan Üniversiteler Arasında

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) üniversitelerin 2016-2020 yıllarını kapsayan 5 yıllık proje istatistiklerini yayınladı. Yayınlanan listeye göre Erciyes Üniversitesi araştırma üniversiteleri arasında 8. sırada yer aldı.

Bingöl ve Binali Yıldırım Üniversiteleri rektörlerinden ERÜ'ye ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hayata geçirilen 'YÖK-Anadolu Projesi' kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile eşleşen Bingöl Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret ettiler.

TÜBİTAK'tan u'e Varan Destek

Üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde (teknoparklarda) geliştirilen patentli teknolojilerin sanayi kuruluşlarınca edinimine ilişkin yapılan masraflar için TÜBİTAK tarafından sanayiye destek verilecektir.

Konu bağışlar…Nereden nereye?

Siyasilerin adlarını taşıyan üniversitelere yapılan bağışlarda dikkat çeken tablo!

Öğrenciye zorla kamera açtırmak suça girer mi?

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi ve bazı üniversitelerde sınavların görüntülü şekilde yapılacağı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kayseri Baro Avukatı Emir Akpınar, 'Öğrenciye kamera açtırmak 'Özel Hayatın Gizliliği İhlali' suçu teşkil edebilir' dedi.

ERÜ QS EECA 2021 sıralamasında en iyi 400 üniversite arasında 148. sırada yer aldı

QS University Rankings tarafından gelişmekte olan Avrupa ülkelerini ve Orta Asya ülkelerini (Emerging Europe and Central Asia-EECA) kapsayan 'En İyi İlk 400 Üniversite' araştırmasının sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Erciyes Üniversitesi(ERÜ) ilk 400 üniversite arasında 148. sırada yer alarak önemli bir başarı gösterdi. Türkiye sıralamasında ise ERÜ, tüm üniversiteler içerisinde 14. devlet üniversiteleri içerisinde ise 11. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

'Üniversiteler tarikat ve cemaatlere açılmıştır'

Üniversiteler de Sofuoğlu tartışması sürüyor.

ERÜ’DE TİMES SEVİNCİ!