Ümit Özer Haberleri

Ümit Özer Haberleri

CHP İl Başkanı Özer, Özhaseki’ye “hak” verdi! Dikkat çeken açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin yaptığı, "Asla iktidarı bırakmamak lazım" açıklamasına cevap veren CHP İl Başkanı Ümit Özer, "AKP'de telaş başlamış. ‘Erdoğan gidince ne olacak?’ diye bir süre önce nabız yoklayan Özhaseki, iktidardan gitme korkusunu yine dışa vurmuş" dedi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Özhaseki’ye eski sözlerini hatırlattı: Aynaya bakın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye, partisine yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösterdi. Özer, Özhaseki’nin geçmişte yaptığı bazı açıklamaları hatırlatarak, “Ey Özhaseki, ülkeyi bölünmeye ve parçalanmaya götürmek isteyenlerin icraatlarını bu millet biliyor, unutmadı, unutmadık. Ülkeyi bölünmeye ve parçalanmaya götüren zihniyet, çözüm sürecini, çadır tiyatrosunu savunan ve PKK’lı teröristler için ‘gerilla’ diyen zihniyettir. Şehitlerimiz için ‘Niye öldükleri de belirsiz’ ifadelerini kullanan kafadır” dedi.

Müftülüğü ziyaret eden Özer’den, Diyanet’e vefa göndermesi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki partililer, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kayseri Müftülüğü’nü ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Özer: Herkesi kendiniz ve ballı maaşlarınız, işleriniz gibi görmeyin!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Hiçbir zaman kamuoyunda ev kiraları ya da başka konularda sıkıntı duymadık” diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a tepki gösterdi. Özer, “Vatandaş geçinemiyor. Çıkın artık sırça köşklerinizden, herkesi kendiniz ve ballı maaşlarınız, işleriniz gibi görmeyin. Biri ‘sıkıntı duymadık’ diyor, diğeri ‘mango kurutun’ diyor. Ey halkım AKP gerçeğidir bu. Vatandaştan kopuklar, uzaklar” dedi.

CHP İl Başkanı Özer'den, 111 yaşındaki kadına sürpriz ziyaret

CHP İl Başkanı Ümit Özer, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Özer: AKP tarafından vatandaşın insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, iktidarın 39 aydır Ek Gösterge sözünü tutmadığını belirterek, bu konuda çağrı yaptı. Özer, 3600 ek gösterge için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor” dedi. Özer, “Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın,3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” diye konuştu.

Özer: AKP ile borç 56 kat arttı!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, iktidarın uygulamalarına tepki göstererek, "AKP yine kendi çiftçisine, üreticisine, vatandaşına değil, yabancı çiftçiye sahip çıktı. Sözde yerli ve milli olanların, lafa gelince millilik, yerlilik narası atanların gerçeklerdir bu tablo” dedi.

CHP İl Başkanı Özer, Saraycık’ta dert dinledi! Vatandaş Suriyeliler'den yana dert yandı!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, verilen sözlerin tutulmaması üzerine tepki gösteren Saraycık Sakinlerini dinledi...

CHP’den Meydan’da açıklama! Özer: Derin kaygılar var

CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Tek adam rejiminin ülkemizi içine soktuğu çok yönlü krizin ağır sonuçlarını yaşadığımız alanların başında eğitim gelmektedir” dedi.

CHP İl Başkanı Özer: Ayrım yapmayın! Bu gafletten vazgeçin

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Gaziler arasında ayrım yapılmasına tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Özer: Sözümüz var!

CHP İl Başkanı Ümit Özer'den dikkat çeken 12 Eylül açıklaması...

Tomarza’da esnaf Milletvekili Arık’a böyle dert yandı: Biz bittik ağabey, Allah için gelin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki il yöneticileri Tomarza’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar fiyat artışlarından şikayet ederken, bir çiftçi Milletvekili Arık’a, “Tohum alamıyoruz, hayvanlarımıza destek alamıyoruz. Hiçbir şey alamıyoruz. Biz bittik ağabey, yemin yanına varılmıyor. Allah için gelin Allah için yapın” diye dert yandı. Çiftçiyi dinleyen Arık, “Değiştireceğiz inşallah, milletin parasını millet için harcayacağız” diye konuştu.

Özer: AKP'nin oluşturduğu bu yoksulluk, bu adaletsizlik, bu umutsuzluk iklimi kader değil!

Kayseri'de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende partililer, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu ve ardından saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.

CHP İl Başkanı Özer’den, Büyükşehir’e cevap: Canı yanan esnafa yalancı mı diyorsunuz?

CHP İl Başkanı Ümit Özer, esnafın belediye önünde yaptığı eylemin ardından esnafın sesi olduklarını ve esnafın isyanını gündeme getirdiklerini belirterek, “Gönül kıran AKP belediyesi canı yanan, belediyeye yürüyen ve hakkını arayan esnafımıza ‘yalancı’ diyor” dedi. “İşte AKP Belediyesi gerçekleri” diyen Özer, “Talas’taki ballı villa tartışmaları, tartışmalı müfettiş ve ne olduğu belirsiz raporu, Güneşli’deki tarım arazisinin villa parseline dönüştürülmesi, Sahabiye kentsel dönüşüm tartışmaları ve Sayıştay raporlarında Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yer alan usulsüzlükler ile yine raporlarda yer alan borç ve faiz rakamları ortada. Dikkat çeken usulsüzlüklere, gerçeklere somut somut bakın” ifadelerini kullandı.

CHP'den, Belediye önündeki esnaf eylemi açıklaması!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan esnaflara ilgili açıklama yaptı. Özer, "Orada esnafın da haykırdığı gibi CHP'li belediyeleri örnek alın. Vatandaşı mağdur etmeyin, oyalamayın" dedi.

Özer: Ülkenin ve milletin geleceğini ateşe atmak isteyenlere izin vermeyeceğiz

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Büyük Zaferin ışığıyla yol alıyor ve ancak bu ışığın geleceğimizi aydınlatacağına inanıyoruz” dedi.

CHP, Kayseri'de Ekonomi Masası kuruyor!

CHP ekonomi kurmaylarının katılımıyla Kayseri’de 1 Eylül'de "Ekonomi Masası" kurulacak...

Arık ve Özer, Başkan Nursaçan'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer ile parti yöneticileri Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan'ı Kayseri'de düzenleyecekleri ekonomi programına davet ettiler. Ziyarette özellikle Kayseri OSB Teknik Koleji ile ilgili çalışmalardan övgüyle bahsedildi.

CHP'de ziyaret trafiği!

CHP İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki parti yöneticilerinin ziyaretleri sürüyor.

CHP binalarına, "Sınır Namustur" afişleri asıldı

CHP İl Başkanı Ümit Özer: Sınırlarımızı yol geçen hanına çevirenlere sesleniyor ve uyarıyoruz.

Gurbetçi Kadın CHP'ye dert yandı: Ben istediğimi alıyorum, ama çevremdekilere üzülüyorum!

Gurbetçi kadın CHP İl Başkanına böyle dert yandı: Benim param burada 10 kat ediyor! İstediğimi alıyorum, ama burada nereye gitsem şikâyet var!

Arık: Vatandaşın mutfağında yangın var...

Sarıoğlan ilçesinde pazar yerini gezen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a fiyatlardan şikayet eden kadınlar, aşure yapmak için ürünleri ancak yarım kilo alabildiklerini ifade etti. CHP Milletvekili Çetin Arık, mutfakta yangın olduğunu belirterek, “Türkiye’nin gerçek gündemi bu… İnsanlar artık kilo ile ürün alamıyor” diye konuştu. Geçim zorluğu yaşadıklarını belirten üç çocuk annesi bir kadın ise “İnşallah hükümet değişir, siz başa gelirsiniz de bizler de rahatlarız” diye konuştu.

Akkışlalı Başkan’dan şok iddia: Belediye başkanı ‘Devleti çiftçiye sordurmayalım’ diyor!

Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı CHP’ye dert yandı: Belediye Başkanı ‘devleti çiftçiye sordurmayalım’ diyor.

Milletvekili Arık: Halk sağlığı tehlikede!

CHP Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ve partililer, Akkışla’da vatandaşların sorunlarını dinledi ve Gömürgen'de yaşanan sıkıntıyı gündeme taşıdı.

Özer: Suriyeliyi, Afganı, Somaliyi düşünüyorlar, ama kendi vatandaşını düşünmüyorlar!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti’nin çiftçileri mağdur ettiğini savunarak, Tarım Bakanlığından ‘sistem çöktü’ diyerek yaklaşık 15 gündür veri alınamadığı ve bu nedenle de çiftçilerin işlem yapamadıklarını söyledi. “Sorunları çözmek yerine her soruna “çay fırlatan” AKP’ye vatandaş sandıkta oyu fırlatacak” diyen Özer, “Yine en iyi yaptıkları işi yaptılar çiftçiyi de kaderine terk ettiler. Ey AKP, Suriyeliyi, Afganı, Somaliliyi düşündüğünüz, sahip çıktığınız kadar, kendi vatandaşına ne zaman sahip çıkacaksın?” diye sordu.

Özer: 7 ayda 207 kadın öldürüldü! Önlem almayanlar da failler kadar suçlu!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, son günlerde yaşanan kadın cinayetlerini hatırlatarak, “Ülkedeki bir başka acıdır, yangındır kadın cinayetleri. Ey hükümet edenler, 7 ayda 207 kadın öldürüldü. sesleniyoruz; yasaları etkin uygulamayanlar, bu yangını görmezden gelenler, haksızlık karşısında susanlar da failler kadar suçlu. Bu işin vebali var” dedi.

Özer: Önce var deyip, sonra yok ettiğiniz yangın söndürme uçaklarının vebali var!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti’ye tepki gösterdi. Ülkede yaşanan orman yangınları konusunda iktidarın sorumluluktan kaçtığını öne süren Özer, “Erdoğan, yine dara düşünce, çıkmaza girince, çözüm üretemeyince, tükenince, sıkışınca hedef şaşırtıp, sorumluluğu üzerinden atmak istiyor” dedi. Özer, “Gerçek şu ki, bu yangından kaçamazsınız, sorumlusunuz. Almadığınız önlemlerin, önce var deyip, sonra yok ettiğiniz yangın söndürme uçaklarının, kamu kaynaklarının vebali var. Çünkü orada yetimin, doğanın, canın hakkı var. Bu millete hesap vermek zorundasınız” dedi.

Özer: Vatandaş son 18 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “İnandırıcılığını yitiren TÜİK'in resmi rakamlarına göre, son 18 yılın en yüksek Temmuz ayı enflasyonu ile karşı karşıyayız. Yani TÜİK bile artık saklayamıyor gerçekleri” dedi.

“Biz oy verdik, ama onlar bize geri vermiyor”

Cumhuriyet Halk Partililerin ziyaret ettiği Yahyalı’nın Büyükçakır Mahallesi sakinleri, verdikleri oyun karşılığını alamadıklarını belirterek belediyeye ve iktidara tepki gösterdi. Bir genç, “O insanlar seçim günü konuşuyor, ondan sonra buraya gelmiyor. Halkıyla düşman bir yönetimle yaşıyoruz” diye konuştu.

Yahyalı’ya çıkarma yapan CHP İl Başkanı Özer: Çok söz verilmiş, ama hiçbiri tutulmamış!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, Milletvekili Çetin Arık ve beraberindeki partililer, Yahyalı ilçesine giderek, çıkan orman yangından dolayı hem vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti hem de köy ziyaretleriyle vatandaşları dinledi.