Ulaştırma Haberleri

Ulaştırma Haberleri

Kayseri'de protokol bayramlaştı

Kayseri'de protokol üyeleri, Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen programda bayramlaştı.

CHP’den, AK Parti’ye hızlı tren cevabı: Yalancı çobana döndünüz!

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Bal, Bakan'ın cevabını hatırlattı: 2022 yılının ilk günlerinde genel başkan yardımcınızın ‘kredi onayı çıktı’ diyor ama soru önergesine 3 Nisan’da yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanınız “kredi onayı bekliyoruz” diyor. Ortada bir yalan varsa ki var, bu yalan sizin yalanınız. Bu söylediğiniz onlarca yalanın sonuncusu… Yalancı çobana döndünüz haberiniz yok...

Kayseri'ye müjde verilmişti! Dikkat çeken gelişme: İhalesi yapıldı ama...

İZLETECEK!” CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Kayseri Yerköy Yüksek Hızlı Tren projesiyle ilgili, “Bakanlığın kredi onayı alındı ve müjde veriyorum ihalesi yapıldı” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’yi yalanladığını ifade etti. “Kayseri, on sekiz yıldır AKP'nin yazıp oynadığı yılan hikâyesine dönen ‘hızlı tren yalan hikâyesi’ filmini izliyor” diyen Arık, “Merak etmeyin, ilk seçimde Kayseri size ‘Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz’ filmini izletecek” dedi.

'Hibeler ve Teşvikler ile Finansmana Erişim Yolları' kitapçığı hazırladılar

Kayseri'nin iş dünyasıyla ilgili tek federasyonu olan Orta Anadolu Girişim ve İş Dünyası Federasyonu (ORSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Türküm; Türkiye ve Kayseri iş dünyasına büyük bir hizmete imza atmaya karar verdik. 'Hibeler ve Teşvikler ile Finansmana Erişim Yolları' adını verdiğimiz yaklaşık 200 sayfalık bir kitapçık hazırlatmayı ve meslek örgütlerine, kamu kurumlarına ve iş dünyası mensuplarına ulaştırmayı hedefledik dedi.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı'dan 'Kayseri Büyükşehir' övgüsü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı'ya KKTC Toplu Taşıma Etüt Entegrasyon ve Dönüşüm Projesi ile ilgili çevrimiçi sunum yapıldı. Bakan Arıklı, 'Kayseri Büyükşehir ve Ulaşım A.Ş'nin bilgi ve tecrübesinden faydalanabilmek bizim için büyük bir şanstır' ifadesini kullandı.

Talas Belediyesi'nden çiftçiye destek

Talas Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığa sağladığı destek artarak devam ediyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kapsamda hazırlanan 32 ton baklagil tohumunu çiftçilere ulaştırmak üzere muhtarlara teslim etti.

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'da Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi'nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından geliştirilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi KAYBİS'i ilgiyle inceledi.

Tarım Kredi'den üreticiye borç yapılanması

Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Birliği Müdürü İbrahim Onursoy, Üreticilerimizin ihtiyaç duydukları tarımsal girdileri zamanında ve uygun fiyatlarla ulaştırmakla birlikte, borçlarını ödemekte güçlük çeken ortaklarımıza kurumsal yapılandırma imkanı getirilmiştir dedi.

Yeni raylı sistem hatlarında hummalı çalışma sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, büyükşehir belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Şehit Furkan Doğan-Talas Anayurt raylı sistem hattı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca çalışmaları yürütülen Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent raylı sistem hattında hummalı çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Kayseri Havaalanı 1 ayda 132 bin yolcuya hizmet verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Kayseri Havalimanı'nın 2022 yılı Ocak ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

İhaleyi alan firmanın önceden belli olduğu iddiası doğru mu?

Kayseri’de tartışmaları bitmeyen hızlı tren konusunda dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

'O vatandaşların can güvenlikleri tehlikede!'

İncesu İlçesi, Örenşehir Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, tarım arazilerine giderken tehlike yaşıyor. Konu Meclis gündemine taşındı.

Büyükkılıç: Hızlı trenimizin ihalesi sonuçlandı!

Kayseri'ye yapılacak olan hızlı trenle ilgili açıklama yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Hızlı trenimizin ihalesi yapıldı ve sonuçlandı. Güçlü bir konsorsiyum açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun' dedi. Kayseri-Yerköy hızlı tren yapım ihalesini Doğuş-Çelikler ve Özkar konsorsiyumunun kazandığı açıklanmıştı.

Bakan, MHP’li vekile “Sorun yok” demişti! Şirketten ise "alt yapı yok" yanıtı!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na, Yeşilhisar'da vatandaşların iletişimde yaşadıkları sıkıntıları sormuştu. Ersoy, Bakan'a 'Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, cep telefonu ve internet hatlarının yetersizliği nedeni ile mağduriyet yaşıyor” ifadelerini kullandı. Ancak Ersoy'a cevap veren Bakan Karaismailoğlu ise “Bölgede İnceleme yaptık, herhangi bir sorun yok' yanıtını vermişti. Ersoy, Kayseri Olay’ın haberinin ardından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan’dan, MHP’li vekile hat cevabı: Sorun yok!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, Yeşilhisar'da vatandaşların iletişimde yaşadıkları sıkıntıları sordu. Ersoy, Bakan’a “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, cep telefonu ve internet hatlarının yetersizliği nedeni ile mağduriyet yaşıyor” dedi. Ancak Ersoy’a cevap veren Bakan Karaismailoğlu, “İnceleme yaptık, herhangi bir sorun yok” yanıtını verdi.

AK Parti'de, Ankara mesaisi...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da hitaplarını gerçekleştirdiği AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na, Yüksek Hızlı Tren ve diğer projelerle ilgili desteklerinden dolayı Kayseri adına teşekkür etti.

Bilen: Türkiye'nin ulaşım yatırımlarından pay alması için çalışıyoruz

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Başkan Yardımcısı Ergun Bilen, G7 ülkelerinin 2035 yılına kadar ulaştırma sektörüne 40 trilyon dolar yatırım yapacaklarını hatırlatarak, Türkiye'nin bu ulaşım yatırımlarından pay alması için çalıştıklarını kaydetti.

Bakan'dan, Yerel Basına destek sözü!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerel basının zor şartlar içerisinde görev yaptığını çok iyi bildiklerini söyledi.

Ankara'ya kaç saatte gidilecek?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Projenin tamamlanmasının ardından mevcut konvansiyonel demiryoluyla 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri ulaşım süresi 2 de saate inecek.

Bakanlar, Şehit Komandolar Durağını ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 17 Aralık 20216'da 15 askerin şehit düştüğü Şehit Komandolar Durağı'nı ziyaret ederek, çelenk sundu.

Bakan Karaismailoğlu: Gelecek nesillerimiz bugün bizim yaptıklarımızı konuşacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Biz nasıl geçmişte atalarımızın yaptığı şaheserlerle gurur duyuyorsak, gelecek nesillerimizde bugün bizim yaptıklarımızı konuşacak ve gurur duyacaklar dedi.

Bakan Karaismailoğlu: Kayseri Hızlı Tren Projesi’nin ihale işlemlerini tamamlıyoruz!

Bakan, Kayseri ziyareti öncesinde Meclis'te yılan hikayesine dönen hızlı tren ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

Başkan Büyükkılıç: 'Bakanlar Kayseri'ye müjdelerle gelecek'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kayseri'ye müjdelerle geleceğini söyledi.

Elitaş, Özhaseki gibi Perşembeyi beklemedi: Hızlı tren müjdesi verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Meclis'te Kayseri'de yılan hikayesine dönen hızlı treni sordu.

Özhaseki'den 'hızlı tren' açıklaması: Detayları...

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun haftaya Kayseri'de hızlı trenle ilgili detayları açıklayacağını söyledi.

Hızlı trene Kayseri'de dahil olacak mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003 sonrasında başlatılan demiryolu seferberliği ile bin 213 kilometresi Yüksek Hızlı Tren olmak üzere toplam 2 bin 149 kilometrelik yeni hat yapıldığını söyleyerek, "2003 sonrasında demir yolu seferberliği başlatıldı” dedi.

Hızlı treni konuştular mı? Bakan'dan hangi taleplerde bulundu?

AK Parti Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Ulaştırma Bakanı ile bir araya geldi. Bu buluşma akıllara hızlı tren, lojistik köy ve otoban bağlantısı gibi kentte yılan hikayesine dönen konuları getirdi. Peki, Bakan ne dedi? Karayel'den bu görüşmeye dair açıklama bekleniyor.

Sanayide 'kışlık lastik' yoğunluğu

1 Aralık'ta başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulamasına 1 gün kala Kayseri Sanayisinde yoğunluk yaşandı. Kışlık lastik değişimi ile ilgili bilgiler veren Sanayici Deniz Himmetoğlu, 'Lastiklerin yapısal serleşmemiş olmasına dikkat edilmeli' dedi.

MHP'li vekil 28 yıldır bitirilemeyen yolun ve Bakan’ın peşini bırakmıyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yapımına 1993 yılında başlanan ve 28 yıldır bitirilemeyen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan Yolunu bir kez daha Meclis gündemine taşıdı. Önceki Bakan Mehmet Cahit Turhan’a da yolun ne olacağını soran Özdemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Adil Karaismailoğlu’na da ikinci kez yolu durumunu sordu. Özdemir’in bu mücadelesi “MHP’li vekil 28 yıldır bitirilemeyen yolun peşini bırakmıyor” dedirtti. Diğer yandan güzergahı üzerinde yaklaşık 50 köy bulunan yolun tamamlanması halinde Adana-Kayseri arasının 100 kilometre kısalacağı ifade ediliyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp neden çöktü?

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: “Whatsapp,, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta”