Ulaşım Haberleri

Ulaşım Haberleri

Kayseri Ulaşım AŞ'den parkomat alanlarına yeni uygulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.'nin parkmetre personelleri, yol kenarları ve otoparklarda daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için elektrikli scooter kullanmaya başladı.

Ulaşım A.Ş.'den temassız ulaşımda 'Her gün 1 biniş ücretsiz' Kampanyası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. ulaşım kartı olmasa dahi temassız özellikli kredi ve banka kartları ile kent içi toplu ulaşımından faydalanabilmeye imkn sağlayan uygulama ile ilgili yeni bir kampanyayı duyurdu. MasterCard logolu temassız özellikli kartı kullananlar 20 Mayıs ve 17 Haziran tarihleri arasında her gün 1 biniş ücretsiz ulaşım sağlayabilecek.

'Devlet Teşvik Tanıtım Günleri' başlıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenecek olan 'Devlet Teşvik Tanıtım Günleri' 21-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek. Etkinliğe katılacak öğrenciler ve vatandaşların ulaşımı, raylı sistemle ücretsiz sağlanacak.

Bakan Bozdağ'dan 'Çevre Dostu Ulaşım' ödülü

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Yeşilşehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda hak kazandığı ödülünü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın elinden aldı.

Talas'ın yollarına güven ve konfor çizgileri

Talas Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki yolların çizgilerini yenileyerek güvenli ve konforlu ulaşım ortamı sağlıyor.

Büyükşehir Meclisi'nden önemli kararlar

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleşen ve 58 gündem maddesinin görüşüldüğü Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nda kütüphaneden ulaşıma, modern hayvan barınağından hasta yakını misafirhanesine kadar birbirinden önemli kararlara imza attı.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Yenidoğan'ın değerine değer katıyoruz'

Kocasinan Belediyesi, Bağdat Caddesi'nden Ali İhsan Alçı Bulvarı ile Bekir Yıldız Bulvarı'na bağlantı sağlayacak yeni bir ulaşım aksı kazandırıyor. Çalışmaları kontrol eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ulaşıma yeni bir soluk kazandırmanın yanı sıra çevre düzenlemesi ve park yapımıyla bölgenin değerine değer katacaklarını söyledi.

Büyükşehir'de 'Raylı Sistem Ağı' Toplantısı

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri'nin ulaşım sistemini modern, konforlu ve güvenli hale getirecek projeler için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan başkanlığında, şehirde toplu ulaşımın önemli unsurlarından 'Raylı Sistem Ağı' toplantısı gerçekleştirildi.

Talas'ta sezon açıldı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 2022 yılı asfalt sezonu açılış programında ulaşım biriminde çalışan personelle bir araya geldi. Burada açıklamalar yapan Başkan Yalçın, kışın tahribat gören tüm yolların baştan aşağı yenilenerek Talas'a yakışır hale getirileceğini söyledi.

Taraftara 'ücretsiz ulaşım'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Mayıs Salı günü Trabzonspor ile oynanacak Türkiye Kupası maçında Yukatel Kayserispor taraftarına 'ücretsiz ulaşım' hizmeti verileceğini açıkladı.

Melikgazi'de bayramlaşma...

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bayram sonrası ilk mesai günü şantiyede bulunan Ulaşım, Fen İşleri, Park Bahçeler, Destek Hizmetleri, Geri Dönüşüm personeli ve belediye hizmet binasında görev yapan personeli ile bayramlaşarak, tüm personelin bayramlarını kutlayarak emekleri için teşekkür etti.

Bayramda ücretsiz ulaşımdan faydalanan kişi sayısı belli oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı'nı kapsayan 3 gün boyunca kent içi toplu taşıma araçlarıyla 704 bin 674 vatandaşa ücretsiz ulaşım imknı sağlandığını belirterek, 'Bayramı mezarlık, altyapı, ulaşım hizmetlerimizle huzur içerisinde geride bıraktık' dedi.

Yağmur sonrası bu görüntüler ortaya çıktı!

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde aşırı yağış, sel ve heyelana neden oldu, Kapuzbaşı Takım Şelaleleri yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı.

Tam kadro sahadalar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımdan mezarlıklara, su ve elektrik arızadan zabıta denetimlerine kadar Ramazan Bayramı'nda, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için tam kadro sahada çalışıyor.

Bayramda ulaşım ücretsiz olacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı boyunca kent içi toplu taşımanın ücretsiz olacağını duyurdu. Başkan Büyükkılıç, sadece belediye otobüsleri ve tramvayları değil özel halk otobüslerini de ücretsiz yaptıklarını belirterek, vatandaşların bayram boyunca toplu ulaşım kartlarını kullanarak ulaşımdan ücretsiz şekilde faydalanabileceğini söyledi.

İmamoğlu: Limana direk ulaşım olursa dünya pazarına daha da yaklaşacağız

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Bizim acilen lojistik sıkıntımızı çözmemiz lazım. Bu sıkıntımızı çözmemiz için de bizim limanlara direk ulaşım sağlayan bir sistem geliştirmemiz lazım. Mersin ya da İskenderun Limanına hat kurulabilirse dünya pazarına çok daha yakınlaşacağız. Diğer şehirlere de faydası olacak. Orta Anadolu aslında limana yaklaşmış olacak dedi.

Ulaşım A.Ş.'den 23 Nisan'a özel çocuk treni

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bünyesinde 'Çocuk Treni' etkinliği düzenlendi.

Altun: Bünyan’a hak ettiği ulaşım sağlanacak

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Erciyes Anadolu Holding ile yapılan proje ile Bünyan halısını teknoloji ile buluşturarak dünyaya açacaklarını söyledi. Altun; Çok güzel bir proje. 50 tezgahla başlayacağız. Gümüşsuyu Fabrikası'nı gezdik, inanılmaz bir teknoloji var. İyi bir yol aldık, bayramdan sonra inşallah kolları sıvayarak başlayacağız dedi.

Büyükşehir bülteni artık dijital yayında

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başta ulaşım olmak üzere gerçekleştirdiği hizmetleri ve hayata geçirdiği projeleri vatandaşlara bildiren Büyük Şehir Bülteni, 52'nci sayısı ile birlikte artık dijital platformda yayınını sürdürecek.

Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Kayseri'de Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiği bildirilerek vatandaşlar; ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, görüş mesafesinde düşme, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı uyarıldı.

Büyükşehir KAYBİS sezonu açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ödüllü bisiklet hizmeti KAYBİS, 2022 yılı yeni sezonunu açarak sağlıklı ve hesaplı ulaşım hizmeti vermeye başladı.

Yeni vatmanlar kura ile belirlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. bünyesindeki yeni raylı sistem araçlarını kullanacak olan vatmanlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç tarafından noter huzurunda yapılan kura ile belirlendi.

Talas Mevlana-Furkan Doğan Arası Tramvay Hattı hangi aşamada

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Raylı Sistem 5. Aşama Talas Mevlana-Furkan Doğan Arası Tramvay Hattı ile ilgili yetkililerden brifing aldı. İftarını şantiye personeli ile birlikte açan Büyükkılıç, vatandaşların daha konforlu, daha güvenli ulaşım sağlamaları için gayretlerinin sürdüğünü ifade etti.

Kayseri'de ulaşımda yen dönem

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşım kartı olmasa dahi temassız özellikli kredi ve banka kartları ile kent içi toplu ulaşımından faydalanabilmeye imkan sağlayan Toplu Ulaşıma Kredi Kartı ile Biniş ve N-Kolay Mobil Uygulama Tanıtım Töreni'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, yeni uygulamanın temas olmadığı için hem hayatı kolaylaştırdığını hem de hayatı sağlıklı hale getirdiğini söyledi.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı'dan 'Kayseri Büyükşehir' övgüsü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı'ya KKTC Toplu Taşıma Etüt Entegrasyon ve Dönüşüm Projesi ile ilgili çevrimiçi sunum yapıldı. Bakan Arıklı, 'Kayseri Büyükşehir ve Ulaşım A.Ş'nin bilgi ve tecrübesinden faydalanabilmek bizim için büyük bir şanstır' ifadesini kullandı.

Tomarza - Tufanbeyli yolu açıldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı olan Tomarza-Aslantaş ile Adana-Tufanbeyli karayolu trafiğe açıldı.

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'da Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi'nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından geliştirilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi KAYBİS'i ilgiyle inceledi.

Çolakbayrakdar: Kocasinan'da yaşamak bir ayrıcalık

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm, altyapı ve ulaşım ile ilgili yapılan ve yapımı devam eden çalışmalarını sunum eşliğinde anlattı. Kocasinan'da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Kocasinan'ı her alanda hizmetin merkezi konumuna getirdiklerini söyledi.

Yola çıkacaklar Dikkat!

Sivas’ta yoğun kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara neden oldu.

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını inceledi

Kocasinan Belediyesi ekipleri, araç sahiplerinin ve vatandaşların güvenli ulaşımlarını sağlamak için yaya yolları, ana arterler, cadde, sokak ve meydanlarda kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar temizleme çalışmalarını takip eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mart ayında yağan karın şehre ayrı bir güzellik kattığını belirterek, bu doğal güzelliğin sadece anılarda iz bırakacak güzellikler olması adına çalışmaların kesintisiz devam ettiğini söyledi.