Türkiye Ortalaması Haberleri

Türkiye Ortalaması Haberleri

Büyükkılıç, “Kamuoyundan sıkıntı duymadık” dedi ama Kayseri 4. oldu! Dikkat çeken artış!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir süre önce yurt tartışmaları ile ilgili olarak “Hiçbir zaman kamuoyunda ev kiraları ya da başka konularda sıkıntı duymadık” ifadelerini kullandı. Büyükkılıç’ın bu sözleri tartışmaları beraberinde getirirken gözler Kayseri’deki kira artış oranlarına çevrildi.

Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Çandıroğlu, Kayseri'de, telafi eğitimde Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir katılım söz konusu' dedi.

Müdür kendi elleriyle iş yerlerine o yazıyı astı!

"Genç nüfusta aşılama oranlarımız düşüş gösteriyor ve gençlerimizin de bir an önce aşılanması gerekiyor" diyen Sağlık Müdürü Benli, "İlimizde en az 1 doz aşı yapılma oranı Türkiye ortalaması ile aynı, yüzde 58,5. Bizim toplumsal bağışıklanmada farklı bir aşamaya geçmek için hızlı bir şekilde yüzde 67’nin üzerine çıkmamız gerekiyor” dedi.

Kayseri aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'nin aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi. 33 yıllık ebe Hülya Yılmaz ise koronavirüsle mücadelede başlatılan aşılamada yer almak için emekli olmadı.

Kayseri'de erkekler ve kadınlar Türkiye ortalamasına göre daha erken evleniyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürü Mustafa Uslu, Kayseri'de erkeklerin evlenme yaşının 30, kadınların ise 26.4 olduğunu söyleyerek, Bu Türkiye genelinde 30.3'dür. Yani Kayserili erkekler biraz daha erken evleniyor. Yine gelinlerde de benzer bir fark görüyoruz. Kayseri'de evlenme yaşı kadınlarda 26.4 iken, Türkiye genelinde bu oran 26.9'a çıkmaktadır dedi.