Tüik Haberleri

Tüik Haberleri

Kayseri’de dikkat çeken düşüş!

TÜİK verileri sektördeki düşüşü gözler önüne serdi…

Kayseri dış ticarette fazlalık vermeye devam ediyor

Kayseri’de ihracat 2022 yılı Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20,6 artarak 951,1 milyon dolar, ithalat yüzde 32,7 artarak 516,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Gülsoy: Yüksek enflasyon maalesef sürüyor!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mart ayında gerçekleştirilen 372 milyon 468 bin dolarlık ihracatın, geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 18 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

Ataş: Vatandaşın borcu yüzde 361 oranında arttı! Ülkemiz felakete sürükleniyor...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Meclis’e getirilen torba kanunlar da AKP’nin milletten ne kadar kopuk olduğunun göstergesidir” dedi. Meclis’te vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Ataş, “Bugün emeğiyle geçimini sağlamaya çalışan her vatandaş Cumhur İttifakı koalisyonun yarattığı enflasyon canavarıyla mücadele etmektedir” dedi.

Kayseri’de tarım alanı ne kadar? Ne kadarı ekiliyor? Dikkat çeken tablo!

TÜİK rakamları düşündüren tabloyu gözler önüne serdi... Tarımın her geçen gün öneminin arttığı şu günlerde ithal ürünler tartışması sürerken, "Tarım alanları değerlendirilse, doğru planlamalar yapılırsa Türkiye yine eskisi gibi kendi kendine yeten ülke olur" değerlendirmeleri yapılıyor.

Başkan Gülsoy : 'Şubat ayında 311 milyon 163 bin dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Şubat ayında gerçekleştirilen 311 milyon 163 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 19,42 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde özveriyle çalışan tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

Ülke uyruklarına göre en çok konutu kimler aldı?

Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı İran vatandaşlarına yapıldı...

Kayseri'de dikkat çeken azalış!

Kayseri’de tahıllar ve diğer bitkisel ürünler bir önceki yıla göre azaldı... Kayseri bir zamanlar lider olduğu sıralamada ikinci sıralara geriledi...

Düşündüren tablo! Kayseri’de tarım alanları azaldı!

Tarımın önemi her geçen gün artarken, Kayseri'de ortaya çıkan tablo düşündürdü. Tarım alanları azalıyor...

Kayseri'de yüzde 25,3'lük düşüş!

Kayseri ihracatında dikkat çeken düşüş...

Başkan Gülsoy Ocak ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ocak Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Ocak ayında gerçekleştirilen 268 milyon 141 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 13 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Bu zorlu süreçte özveriyle çalışan tüm ihracatçı üyelerimizi yürekten kutluyorum. Ülkemiz ve şehrimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz dedi.

Kayseri’de boşanan çiftlerin sayısı yüzde 36 arttı!

Kayseri’de 2021 yılında boşanan çiftlerin sayısı geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı göre yüzde 30 arttı.

Kayseri 13'üncü sırada yer aldı!

Kayseri 369 bin 553 baş ile 13’üncü sırada yer aldı...

Kayseri'de enflasyon daha fazla çıktı!

Kayseri’de Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 52,50, aylık yüzde 11,44 arttı.

Ataş: Kul hakkı yemeye devam ediyorlar!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidarın, TÜİK üzerinden milyonlarca işçinin, memurun, emeklinin hakkını yemeye devam ettiğini söyledi.

Melikgazi ilçesi 46 ilden daha büyük

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2021 yılı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) nüfus verilerine göre, Melikgazi ilçe nüfusunun 589 bin 852 kişiye yükseldiğini söyledi.

Kayseri’de 10 ilçede nüfus azaldı! İşte en fazla nüfusun azaldığı ilçe…

Nüfus sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kayseri ve ilçelerindeki tabloda dikkat çekti. Sonuçlara göre 6 ilçede nüfus artışı, 10 ilçede ise azalış yaşandı.

TÜİK, Türkiye’nin nüfusunu açıkladı!

Türkiye'nin nüfusu, 2021'de 84 milyon 680 bin 273 kişi oldu. Nüfus bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi arttı. İstanbul'un nüfusu, bir önceki yıla göre 378 bin 448 kişi artarak 15 milyon 840 bin 900 kişi olurken 83 bin 645 kişi ile en az nüfusa sahip olan il Tunceli oldu.

Kayseri'nin nüfusu belli oldu!

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçları açıklandı. İşte Kayseri'nin nüfusu...

Enflasyon rekor kırdı! Son 20 yılın en yüksek seviyesi...

TÜİK, ocakta yıllık enflasyonun yüzde 48,69'a yükseldiğini açıkladı. Bu oran, son 20 yılın en yüksek seviyesi oldu. Bağımsız ENAG ise enflasyonu yüzde 114,87 olarak hesapladı.

Gülsoy, 2023 yılı hedefi açıkladı...

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Aralık ayında gerçekleştirilen 358 milyon 993 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 13 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Kayseri İhracatta tarihi bir başarıya imza attı. Yıllık yüzde 37,47 oranında artışla 3 milyar 609 milyon dolar ihracat yaptı. Bu başarıya imza atan tüm ihracatçı üyelerimizi yürekten kutluyorum' dedi.

Büyüksimitci: Kayseri ihracatında tarihi rekor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kayseri ihracatı 2021 yılında 3 milyar 609 milyon 454 bin dolarla tüm zamanların ihracat rekorunu kırdı.

Kayseri 19'uncu oldu!

Kayseri 1000 kişi başına düşen otomobil sayısında iller arasında 19’uncu sırada yer aldı.

Resmi rakamlar Kayseri gerçeğini de gözler önüne serdi!

İllere göre akraba evliliği yapmış bireylerin toplam evli bireyler içindeki oranı dikkat çekti. Peki, Kayseri’de tablo nasıl?

İşte Kayseri'nin enflasyonu! Bir yılda hangi ürün, ne kadar arttı?

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık Türkiye’de yüzde 36,08, Kayseri’de ise yüzde 38,89 arttı. Veriler TÜİK'e ait...İşte tartışmalı TÜİK rakamlarına göre Kayseri'de bir yılda ürünlerdeki fiyat artış oranları...

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Her evde bir işsiz var!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TÜİK’in işsizlik verilerine tepki gösterdi. Açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda, her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsiz” diye konuştu.

KTO Başkanı Gülsoy: Çarklar dönüyor...

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Kasım ayında gerçekleştirilen 335 milyon 794 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30,37 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'İlk 11 ayda ihracatımız yüzde 41 artmıştır. Bu başarıya imza atan tüm ihracatçı üyelerimizi yürekten kutluyorum' dedi.

Büyüksimitci: Ortalamanın üzerindeyiz...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre kasım ayında Kayseri ihracatı bir önceki yılın Kasım ayına göre yüzde 30,4 oranında artarken, bu artış geçen yılın ilk 11 ayına göre yüzde 41 olarak gerçekleşti.

Kayseri'nin, ekonomideki payı azalıyor!

Kayseri’nin Türkiye ekonomisindeki payı azalıyor. 2004 yılında Türkiye GSYH içindeki Kayseri GSYH payı % 1,52 iken, 2020 yılında payı % 1,50 geriledi. 2004 yılında il sıralamasında Kayseri 11’inci şehir iken 2020 yılında 13’üncü sıraya geriledi.

Büyüksimitci: İyi durumdayız...

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci; TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.