Etiketler

"128 Milyar dolar nerede?" tartışması sürüyor: Korkuyorlar

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il binasından "128 milyar dolar nerede?" afişinin indirilmesine tepki gösterdi.

Rektör’den “Theatron” açıklaması: Olaya müdahale ettik!

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “Theatron Kongre, Kültür ve Yaşam Merkezi” ismi tartışmaları da beraberinde getirdi. Rektör Çalış'tan dikkat çeken açıklama...

Esnaflara seslenen Kılıçdaroğlu’dan, Kayseri Büyükşehir Belediyesine “zam” tepkisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek kira zammı tartışmaları ile gündeme gelen ve “9 bin 380 lira olan kiranın bir anda 20 bin 332 liraya çıkarıldığı” ifade edilen Sahabiye Medresesindeki esnafların sıkıntılarını da grup toplantısında gündeme getirdi.

Kanal İstanbul güzergahında arsa alan Kayserili kim?

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, bugünkü yazısında Kanal İstanbul güzergahında arsa alan isimleri yazmaya devam etti. Ağırel’in yazısında arsa alanlar arasında Kayserili bir isme de yer vermesi dikkat çekti.

Erciyes Üniversitesi’nde “Yunan” tartışması! O isim Yetkilileri göreve davet etti!

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “Theatron Kongre, Kültür ve Yaşam Merkezi” ismi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bakın, belediye o binaları neden yıkmış!

Yeşil alan, dikey mimari, yüklenici firma iş bıraktı, kaynak sıkıntısı, uzun süren inşaatlar gibi tartışmalarla gündeme gelen Sahabiye Projesiyle ilgili Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

Dikkat çeken tepki: Kayseri'nin damadı dedik, ama Kayseri'yi gözden çıkarmış!

Türkiye Haber-İş Sendikasının Kayserili Başkanı Veli Solak’tan dikkat çeken Telekom tepkisi: Dedik ki damattır, Kayseri’ye sahip çıkar. Başta Kayseri’yi kapattı”

Çıkmaz sürüyor! Sendika Başkanından "Sözleşmeyi uygulamıyorlar" tepkisi...

Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) toplu iş sözleşmesine yönelik tartışmalar sürüyor. Türk İş İl Temsilcisi ve aynı zamanda Koop-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İdris Güven ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Melikgazi İlçe Başkanı Soner Salcanlıer beklentilerinin karşılanmasını istediklerini dile getirdi. Şu anda devam eden iki farklı iş sözleşmesinden bir tanesinin bittiğini diğerinin ise hala devam ettiğini belirten Türk İş İl Temsilcisi Güven, biten iş sözleşmesinin uygulanmamasından şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Trafik kazasında ölen genç toprağa verildi

İki gün önce Bolu TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünde çıkan tartışma sonucunda araçtan indirilen ve karşı şeride geçmek isterken trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Barış Bayram toprağa verildi.

Rektör Çalış açıkladı: Yerli aşımız buzdolabı kapağında saklanabilir!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof Dr Mustafa Çalış, yerli aşı konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek, aşının saklanma koşulları ile ilgili yaşanan tartışmalara noktayı koydu.

“Ayhan Arslan belediye başkanı olunca başıma gelmedik kalmadı”

Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile amcaoğlu ve aynı zamanda CHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan arasındaki tartışma devam ediyor. Ayhan Arslan’ın ardından bu kez de Mehmet Arslan konuştu ve iddialara yanıt verdi.

Arslan: Belediyemiz kanunsuz işle uğraşmak zorunda mı?

Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile amcaoğlu ve aynı zamanda CHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan arasındaki tartışma büyüyor.

“Bu villa aşkı nasıl bir şeymiş! Bazen ballı, bazen güneşli oluyor”

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi’nde Tarım Okulu arazisinin villa parseline dönüştürülmesine yönelik tartışmalar sürüyor.

Arık: Köylünün okul için bağışladığı arsaya belediye villa yapıyor!

Kayseri’nin Güneşli Mahallesi’nde köylülerin Tarım Meslek Lisesi yapımı için bağışladığı ifade edilen yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin villa yapma kararı mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Enginyurt: Aya gidince uçtular! Aşağı inin aşağı...

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e tepki gösterdi.

Enginyurt, Tamer'den özür diledi! İşte nedeni...

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt'tan, AK Parti Milletvekili Tamer'e dikkat çeken gönderme...

MHP İl Başkanı Tok: Sayın Özhaseki o kelimeleri oy verenler için söylemedi!

MHP İl Başkanı Serkan Tok, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye destek verdi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer’den Özhaseki’ye, “Haseki Dağı” göndermesi! Konu: Yalan...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ak Parti Geel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tepkisi sürüyor. İl Başkanı Ümit Özer, Özhaseki’nin Ağrı’da parti kongresinde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

"Kazanacaklarını bilsinler yarın seçime giderler!"

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman ve Saadet Partisi İl Başkanı Baki Coşkun, Olay Türk TV'de 'Sansürsüz' programına konuk oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan il başkanları erken seçim tartışmalarını değerlendirdi. OlayTürk TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci'nin sorularını cevaplandıran il başkanları erken seçim ile ilgili olarak, AK Parti’nin nabız yokladığı savundu.

Kayseri'deki Rektörlerle ilgili dikkat çeken ayrıntı!

"Sıfırcı rektörler" tartışması dikkat çekerken Kayseri'deki Rektörler uluslararası atıf listesinde ilk 6.000'nde yer aldı.

Kavga büyüyor! Arık’tan, Özhaseki’ye videolu gönderme!

AK Partili Özhaseki ile CHP’li Arık arasındaki HDP tartışması sürüyor. Arık, Özhaseki’ye geçmişte yaptığı açıklamalarla gönderme yaptı.

Güneşli sakinlerinin, Büyükşehir'e villa parseli tepkisi: İstemiyoruz

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında gündeme gelen Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi'nde 700 villa parseli gündeme maddesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Jübile göndermesi mi: Makam, koltuk derdinde değiliz!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin yaptığı bazı açıklamalar "Jübile tartışmalarına gönderme mi? " sorusunu akıllara getirdi.

Mahkemelik oldular! İlk duruşma bugün...

Perinçek, Tümtürk'ten şikayetçi oldu. Tümtürk de Perinçek'en şikayetçi...iki arasındaki tartışmalar ve söylemler mahkemeye taşındı.

Başkan'dan Güneşli açıklaması: Orada toplu satış olmayacak! Peki vatandaşın bağışladığı arsa var mı?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi’ndeki eski Ziraat Okulu arsası ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

Pastırma tartışmasına Sivas'ta dahil oldu

Sivas'ın merkeze bağlı 150 haneli Kızılca köyünde yaklaşık 400 pastırma ustası bulunuyor. Türkiye'nin dört bir yanına ün salan Kızılca köylü ustalar Kayseri başta olmak üzere çeşitli illerdeki pastırma üretim merkezlerinde çalışıyor.

Bağlamış: Nezaketsiz!

Son dönemde gündemde olan Kastamonu ve Kayseri Pastırması tartışması ile ilgili geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde açıklama yapan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun sözlerine cevap veren Kayseri Ticaret Borsası(KTB) Başkanı Recep Bağlamış, 'Kastamonu Belediye Başkanı gibi nezaketsiz bir üslup kullanmayacağım' dedi.

CHP ve AK Parti arasında “İşgalci çiftçi” tartışması sürüyor! CHP’den sert açıklama

CHP İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Bal, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bedir’e partisine yönelik yaptığı açıklamalardan dolayı tepki gösterdi. Bal, aynı zamanda çiftçi Ömer Dede ile ilgili bazı belgeler de paylaştı.

Özhaseki: Kimlerle iş tuttuğunuzu biliyoruz

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerle ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yaşananlara tepki gösterdi. Özhaseki, rektör atamasının bahane olduğunu savunan Özhaseki, eylemcilere seslenerek, “Kimlerle iş tuttuğunuzu biliyoruz” dedi.

Jet denetim! Kocasinan Belediyesi’nde müfettiş 8 yılı 9 iş gününde incelemiş!

Kocasinan Belediye Meclisi toplantı. Toplantıda İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin 8 yıl sonra belediyeyi denetlemesi bazı tartışmaları beraberinde getirdi.