Tar Haberleri

Tar Haberleri

'O vatandaşların can güvenlikleri tehlikede!'

İncesu İlçesi, Örenşehir Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, tarım arazilerine giderken tehlike yaşıyor. Konu Meclis gündemine taşındı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kent ekmek büfe sayısı ikiye çıkarıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYTUR tarafından işletilen Kent Ekmek, Cumhuriyet Meydanı'ndaki büfe sayısını ikiye çıkardı.

Felahiyeli muhtarlardan teşekkür ziyareti!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a yaptığı hizmetler ve düzenlediği ziyaretler dolayısıyla Felahiyeli muhtarlar tarafından teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.

Akay: Her ay fatura kesiliyor!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, pancar üretiminin Türk tarımı ve çiftçisi açısından son derece stratejik bir ürün olduğuna dikkati çekti. Başkan Akay, 'Pancar üreticisiyle, devlet ve özel şeker fabrikalarıyla sektörü bir bütün olarak değerlendirip, ayrışmadan, birlik ve beraberlik içerisinde Türk tarımına önemli katkılar sağlayacağımıza yürekten inanıyorum' dedi.

Kayseri OSB'de yeni başkan belli oldu!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde yönetim kurulu yeniden şekillendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından üç ay süreyle geçici olarak görevden uzaklaştırılan üç sanayicinin yenide göreve dönmesinin ardından yönetim kurulu yeniden şekillenerek görev dağılımı yaptı.

Özer: Kuyrukları, vatandaşı içine düşürdüğünüz çaresizliği saklayacağınızı mı sanıyorsunuz?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kent ekmek büfelerinin arka tarafa taşınmasına tepki göstererek, Metrelerce kuyrukların oluştuğu Kent ekmek büfesini herkesin gözü önünden, Meydandan kaldırıp, arka sokağa taşıyınca yoksulluğu, kuyrukları, vatandaşı içine düşürdüğünüz çaresizliği, beceriksizliğinizi saklayacağınızı mı sanıyorsunuz?" dedi.

Kent Ekmek büfesi Meydan’dan kaldırıldı!

Kent Ekmek büfeleri, ortaya çıkan uzun kuyruklar nedeniyle mi Meydan'dan yani herkesin gördüğü yerden, 60 metre arka tarafa kaldırıldı?

Kayseri merkezli 3 ilde kaçak telefon operasyonu: 11 gözaltı

Kayseri polisi tarafından 3 ilde düzenlenen kaçak telefon operasyonunda 11 kişi gözaltına alınırken, 100 adet telefona el konuldu.

Kayserispor ile Başakşehir ile 26. randevuda

Yukatel Kayserispor ile Başakşehir, Süper Lig tarihinde 26. kez karşı karşıya gelecek.

Kayseri'de FETÖ operasyonu: 8 gözaltı

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen FETÖ operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı.

Jandarma'dan KADES seferberliği

İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik şiddet ile tacizi en aza indirmeyi amaçlayan Kadın Destek Uygulaması (KADES) programı hakkında tüm kadınlara ulaşarak eğitimler vererek, uygulamayı anlatan Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli, Tomarza ve Yeşilhisar İlçelerinde ikamet eden kadınlara program hakkında bilgilendirmeler yaptı.

CHP İl Başkanı Özer’den, AK Parti Milletvekili Tamer'e 3 kuruşluk dava!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, hastanelerdeki uzun randevu süreleri ve vatandaşın tedavi olamadığına yönelik bazı paylaşımlarına, katıldığı bir televizyon programında kendisine yönelik olarak “Ya senin ne beynin yeter bunu anlamaya… IQ düşük olan birisi IQ düşük olan birisi, kalkıp da sen hastanelerin işleyiş tarzını dahi bilmeden iftira atıyorsun” diyen AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, hakkında 3 kuruşluk dava açtı.

Kayseri'de barajlar alarm veriyor

Kayseri'de 13 farklı barajdaki su doluluk oranları azalma yaşanırken, 2 barajda ise kullanılabilir su miktarı sıfırı buldu.

Talas'ta kırsal için aktarma durağı!

Talas Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile kırsal mahallelere giden vatandaşlar için kapalı aktarma durağı yapıldı.

Genç personel istihdamına 'Hızlı Destek'

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kayseri İl Müdürü Ahmet Özbekler, mikro ve küçük ölçekli işletmelere yapılacak olan 'Hızlı Destek' programı ile ilgili verdiği bilgilerde, 'İşletme yelpazemizi geniş tutarak, daha fazla sektöre ulaşıyoruz' dedi.

Kayseri hızlı treni yatırım programında mı? İşte cevabı…

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından sosyal medyada çıkan hızlı tren iddialarına açıklama yapıldı.

IQ tartışması! Eski defterler açıldı!

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'in yaptığı açıklamalara, CHP İl Başkanı Ümit Özer'den tepki...

Flaş! Erciyes'te çığ düştü

Erciyes Dağı'nın Hisarcık Kapı bölgesinde çığ düşmesi sonucu yabancı uyruklu 3 kişi çığ altında kaldı. 2 kişi kurtarılırken, kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları jandarma, AFAD, Türkuaz Arama Kurtarma, Erciyes A.Ş. ekipleri tarafından devam ediyor.

İşte Kayseri'nin enflasyonu! Bir yılda hangi ürün, ne kadar arttı?

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık Türkiye’de yüzde 36,08, Kayseri’de ise yüzde 38,89 arttı. Veriler TÜİK'e ait...İşte tartışmalı TÜİK rakamlarına göre Kayseri'de bir yılda ürünlerdeki fiyat artış oranları...

“50 Milyonluk müjde” açıklaması!

Develi 2. Merhale Sulama Projesi için 2022 yılı yatırım programına 50 Milyon TL ödenek ayrıldığı belirtildi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Çalıksoy: Kayseri o iller arasında neden yok?

Talas Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Kayseri’nin teşvik ve desteklerden faydalanamadığını belirterek, “Elindekileri bir bir kaybeden Kayserimiz ne yazık ki teşviklerden, karşılıksız mali desteklerden de hak ettiği payı alamıyor. Merkez, kırsala yine gereken desteği vermiyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız kaderine terk ediliyor” dedi. Çalıksoy, karşılıksız mali desteklerin verildiği IPARD konusuna da dikkat çekerek, “Emsal iller var, ama Kayseri yok. ‘Kayserili işini bilir’ diyerek, Kayseri’yi yıllardır ötekileştirenlerin ve bu ötekileştirmeyi sadece seyredenlerin eseridir bu tablo. Kayseri kaybediyor!” diye konuştu.

Yeraltından tarih fışkırdı

Kentin dört bir tarafında kazı çalışmalarını sürüyor...

'Hava 38' 219 hasta için havalandı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği'nde hizmet veren hava ambulansı, 2021 yılında 219 vatandaşın hayatını kurtarmak için havalandı.

Talas'ta 'Kuşaklararası' Resim Sergisi açıldı

Talas Belediyesi'nin katkılarıyla Ressam Hasan Gürpınar ve çocukları tarafından hazırlanan 'Kuşaklararası' resim sergisinin açılışı yapıldı.

Adana Demir ile Kayserispor 8. randevuda

Adana Demirspor ile Yukatel Kayserispor, Süper lig tarihinde 8'inci kez karşılaşacak.

O müdürle ilgili dikkat çeken iddia: Whatshap üzerinden..!

Olay Türk TV’de, Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci'nin sunduğu “30 Dakika” programına konuk olan Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Burak Işık, Kocasinan Tarım ve Orman İlçe Müdürü ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme taşıdı. Işık, “Nerede ne yapıyor, ne ediyor. Hepsinden haberimiz var. Kimlerden ne icazet alıyor bilgimiz var” ifadelerini kullandı.

Sendika Başkanı tehlikeye dikkat çekti!

Olay Türk TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci'nin sunduğu 30 Dakika programına konuk olan Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanı Burak Işık, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Aranan 176 kişi yakalandı...

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Suç Araştırma Kısım Amirliği( JASAT) tarafından 2021 yılı içerisinde yapılan çalışmalarda 513 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı, aranan 176 kişi yakalandı.

Kayseri'de 129 yasaklı ırk köpek kayıt altına alındı

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri'de 129 yasaklı ırk köpeğin kimliklendirildiğini söyleyerek, 'Vatandaşlarımızı önümüzdeki süreç içerisinde herhangi bir cezai işleme tabi tutulmamaları için hayvanlarını bir an önce kimliklendirmeleri ve kısırlaştırmaları yönünde uyarmak istiyoruz' dedi.

Protokolden Kepez çıkarması

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; Kepez Mahallesinde yürütülen çalışmalarda ve Kayseri Valiliğinin katkılarıyla Talas Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli ortaokulda incelemelerde bulundu.