Etiketler

Talas çiçek açıyor!

Baharın gelmesiyle birlikte park bahçe ve yeşil alan çalışmalarına hız veren Talas Belediyesi ilçeyi adeta çiçek bahçesine dönüştürüyor. Park ve bahçelerin yanı sıra refüj, kavşak ve kaldırımlara dikilmeye başlanan çiçeklerle Talas, rengarenk bir görünüm kazanıyor.

Ulaşım A.Ş.'den duyuru: O hatta Raylı Sistem hizmet vermeyecek

Kayseri Ulaşım A.Ş., Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ile Aşık Veysel Bulvarı'nın kesiştiği noktadaki katlı kavşak ile 2 adet U alt geçit çalışmaları nedeniyle 5 Mayıs ile 23 Haziran 2021 tarihleri arasında Raylı Sistem T2 Talas Hattı'nın hizmet veremeyeceğini, raylı sistem hattına paralel olarak 19 nolu otobüs hattı ile hizmet verileceğini duyurdu.

'Başkan mahallemizde' ile evlere konuk oldu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 'Başkan Mahallemizde' programıyla yeni bir uygulamaya imza atarak vatandaşlarla zoom üzerinden sohbet etti.

Talas'ta mezarlıklara özel çalışma

Talas Belediyesi ilkbahar mevsimiyle birlikte çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda mezarlıkların temizliği, bakımı ve ilaçlaması gerçekleştirildi.

'Biz Pişirelim Siz Ulaştırın' artık 4 merkezden

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Ramazan Ayı ile birlikte başlattığı 'Biz pişirelim siz ulaştırın' uygulaması daha fazla haneye ulaşarak devam ediyor. Bu kapsamda 'Tam kapanma süreci' ile birlikte hem hazırlanan kişi başı yemek sayısı hem de dağıtım noktası artırıldı.

Ölü bulundu

Kayseri'de bir kişi yaşadığı evde ölü olarak bulundu.

Başkan Yalçın'dan '1 Mayıs' mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bir mesaj yayımlayarak çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Yalçın: Bu dönemde evde kalanlara hizmet bambaşka bir sınav

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 17 günlük tam kapanmayla birlikte belediye faaliyetlerinin kesintisiz sürdürülebilmesi için birim müdürleriyle toplantı düzenledi.

Talas'a yeni kütüphane çalışmaları tam gaz

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ile birlikte Altıntepe Camii altında yapımı devam eden kütüphane çalışmalarını inceledi.

Talas vefa sosyal destek 'Tam Kapanma'ya hazır

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, tam kapanmayla birlikte faaliyetlerine hız veren Talas Vefa Sosyal Destek Ekibini ziyaret etti.

Talas'ta "zoom" toplantıları başlıyor!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, tam kapanma döneminde de vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 'Başkan Mahallemizde' adı altında gerçekleştirilecek online canlı bağlantıyla her hafta bir mahalleden sakinlerle zoom üzerinden sohbet edilecek.

Başakpınar'da çok yönlü çalışma

Talas Belediyesi tarafından Başakpınar Mahallesi'nin yeni yerleşim bölgesi olan Kooperatif Evlerinde kaldırım, yol, aydınlatma ve park çalışması yapılacak. Bölgede incelemelerde bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

'İğneyle kuyu kazarak ilçemize yeşil alan kazandırıyoruz'

Talas Belediyesi ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda Üniversite TOKİ konutlarından 7/24 Kütüphaneye giden 1.5 km.lik Çimenli Caddesi'nin kenarı yol boyu parka dönüştürülecek. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Talas Belediyesi'nde '23 Nisan Sergisi'

SHÇEK çocukları tarafından hazırlanan 23 Nisan konulu resim ve el işi sergisi Talas Belediyesi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Artık Nüfus Müdürlüğüne gitmeye gerek yok...

Talas Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uygulamayı ilk gerçekleştiren belediye oldu. Uygulama ile nikah işlemlerinden sonra artık nüfus müdürlüklerine gitmeye gerek kalmıyor.

Büyükkılıç, 'Talas Bulvarı'na 1 şerit yol daha ilave ediyor'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentin ulaşımda rahat nefes alabilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında yol genişletme çalışmalarına aralıksız devam edildiğini belirtti. Büyükkılıç, bu kapsamda Talas istikametinden Kartal Kavşağı'na devam eden 3 şeritli yola 1 şerit daha eklenmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

O bulvara bir şerit yol daha ekleniyor!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentin ulaşımda rahat nefes alabilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında yol genişletme çalışmalarına aralıksız devam edildiğini belirtti. Büyükkılıç, bu kapsamda Talas istikametinden Kartal Kavşağı’na devam eden 3 şeritli yola 1 şerit daha eklenmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Milli sporcular iftar sonrası antrenman yaptı

Kayseri'de milli takım forması giyen Kickboks sporcuları, çalışmalarını iftar sonrası yaptığı antrenmanlar ile sürdürüyor. Milli sporcular çalışmalarını Talas'ta bulunan Paraşüt İniş Noktası ve Yürüyüş Parkuru'nda yapıyor.

Talas'ta 15 km'lik sulama kanalı hizmete girdi

Talas Belediyesi tarafından yapılan tadilat sonrası Zincidere Göleti ve Erciyes'ten gelen sular, sulama kanalı ile ilçenin bağ, bahçe ve ekili alanlarına can suyu oldu. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Talas'ta 23 Nisan coşkusu

Talas Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı farklı bir etkinlikle kutladı. Özel olarak hazırlanan üstü açık gezi otobüsü, klasik arabalar ve motosiklet grubu ilçe sokaklarında dolaşarak evde kalan vatandaşlara bayram coşkusu yaşattı.

Garip kaza

Kayseri'nin Talas ilçesinde meydana gelen kazada binanın otoparkına düşen otomobil dik şekilde durdu.

Başkanı çileden çıkaran olay: Olacak iş değil!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Olay Türk TV'de Ramazan Özel programına katıldı. Yalçın, "Pirinç aldı başını gidiyor, yağın yanına varılmaz" ifadeleriyle dikkat çekti.

Başkan Yalçın ve Susam ailesi!

Başkan ve Susam ailesi bir araya geldi...

Başkan Yalçın'dan hasta çocuklara sürpriz

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

Jandarma tarafından bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı

Kayseri'de İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve Talas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte icra edilen devriyede bulunan yaralı kızıl şahin tedavi altına alındı.

Yalçın: Çocuğun gülümsemesinden daha büyük mutluluk yoktur

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçın: 'Bize katılmanız, bu şehrin yönetimine katılmanızdır'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, takipçileriyle sosyal medya üzerinden buluşmaya devam ediyor. 'Başkan Beyaz Masada' uygulamasının sadece soru-cevap programı olmadığının altını bir kez daha çizen Başkan Yalçın, 'Bize katılmanız, bu şehrin yönetimine katılmanızdır' dedi.

Görev başındaki polisleri unutmadılar...

Talas Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında ilçede görev başında olan polis memurlarına yönelik iftarlık yemek servisi başlattı.

Başkan Yalçın'dan tatlı ikramı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas'ta yaşayanların ramazan sofralarını tatlandırıyor. Talas Belediyesi ekipleri tarafından Ramazan ayı boyunca sürdürülecek uygulamanın ilkine katılan Başkan Yalçın, vatandaşlarla hem sohbet etti hem de tatlı ikramında bulundu.

Talas'ta zabıta denetimleri sıklaştırıldı

Talas Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini sıklaştırdı. Vatandaşların Ramazan boyunca sağlıklı gıda tüketmesi için ilçedeki fırın ve marketler sık sık denetleniyor.