Etiketler

Talas Belediyesi'nden Sarıkamış'a 'son yolculuk'

Talas Belediyesi Kayseri Sahne Tiyatrosu, 'Sarıkamış Son Yolculuk' adlı oyunu online olarak sahneye koyacak.

Sokak hayvanlarına özel ekip!

Talas Belediyesi'nin hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının aç kalmaması için kurduğu özel ekip 2 gün boyunca yemleme yaptı. Ekipler, soğuk ve kar yağışının etkili olduğu günlerde 35 noktaya 150 kilo yiyecek koydu.

Başkan Yalçın: 'Eğitimler, hizmet kalitesini artırıyor'

Talas Belediyesi, vatandaşa sunulan hizmetin kalitesini artırmak amacıyla personele yönelik eğitim programları düzenliyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, düzenlenen eğitim programlarının hizmet kalitesini artırdığını söyledi.

Talas Belediyesi'nden 'Karadut' beste yarışması

Talas Belediyesi, Kayseri ve Talas'ın güzelliklerini şiir ve müzik yoluyla duyurmak ve aynı zamanda yeni bestecilerin nitelikli eserlerle yetişmesini sağlamak amacıyla 'Karadut Beste Yarışması' düzenledi.

Kar yağdı, Talas Belediyesi anında müdahale etti

Talas Belediyesi ekipleri, dün akşam üstü başlayan kar yağışıyla birlikte kar temizleme ve tuzlama faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Talas acil müdahale ekibi iş başında

Fırtınanın etkisini göstermesiyle birlikte Talas Belediyesi tarafından oluşturulan Acil Müdahale Ekibi, geceden bu yana can, mal ve güvenliğini sağlamak amacıyla aralıksız çalışıyor.

Talas personeline yangın eğitimi

Talas Belediyesi'nde görev yapan personele yangın eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından düzenlenen programda günlük hayatta yaşanabilecek yangınlı kazalara karşı yapılması gerekenler ve yangın anında davranış eğitimi verildi.

Talas Osman-Nevriye ASM açılış için gün sayıyor

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait arsa üzerinde hayırsever Osman Akgöz tarafından yaptırılan Osman-Neyire Akgöz Aile Sağlığı Merkezi inşaatında sona gelindi.

Talaslı çiftçilere destek yeni yılda da sürüyor

Talas Belediyesi'nin ilçedeki çiftçilere yönelik sağladığı destekler yeni yılda da sürüyor.

Talas'ta 991 çift aile oldu

Talas Belediyesi nikh memurluğu tarafından 2020 yılında toplam 991 nikh akdi gerçekleştirildi. Bu rakam, pandemi olmasına rağmen önceki yılı geride bıraktı.

Talas Belediyesinin pandemi tablosu!

Talas Belediyesi, koronavirüs salgınının başladığı 11 Mart 2020'den bu yana geçen 10 aylık sürede gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla dikkat çekti.

Talas Belediyesi o borçları sildi!

Talas Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısında 12 maddeyi görüşerek karara bağladı. Tamamı oybirliği ile alınan kararlar arasında pandemi döneminde faaliyetleri duran veya azalma meydana gelen belediye kiracılarının kira veya ecri misil borçlarının silinmesi de yer aldı.

30 bin kişi ziyaret etti!

Talas Belediyesi tarafından hizmete sunulan Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane'ye ilgi artarak sürüyor. Pandemi tedbirleri nedeniyle daha az sayıda öğrenci ve araştırmacı kabul edilmesine rağmen kütüphaneden iki ayda yaklaşık 30 bin kişi yararlandı.

Talas'ın kütüphanesine 30 bin ziyaretçi

Talas Belediyesi tarafından hizmete sunulan Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane'ye ilgi artarak sürüyor. Pandemi tedbirleri nedeniyle daha az sayıda öğrenci ve araştırmacı kabul edilmesine rağmen kütüphaneden iki ayda yaklaşık 30 bin kişi yararlandı.

Talas’ta bölgesel kalkınmaya Profesörlü eğitim

Talaslı üreticilerin kış dönemini verimli geçirmeleri için Talas Belediyesi tarafından başlatılan online tarımsal eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Talas'tan Vergi Yapılandırması için gelenlere hijyen paketi

Talas Belediyesi tarafından emlak ve çevre temizlik vergisi başta olmak üzere çeşitli konularda vergi ödemeleri için belediyenin emlak servisine gelen vatandaşlara toplam 4 bin adet dezenfektan ve maske hediye edildi.

Talas Belediyesi Mehmet Akif'i online oyunla andı

Talas Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u 84. ölüm yıldönümünde tiyatro oyunu ile andı.

Talas'ta sokak hayvanlarını özel ekip besliyor

Talas Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde sokak hayvanlarının aç kalmaması için özel ekip kurdu. 2 gün boyunca görev yapan ekip, toplam 35 besleme noktasında kedi ve köpeklere günlük 100 kilo yiyecek bıraktı.

7/24 Kütüphane kısıtlamalarda da yoğun ilgi görüyor

Talas Belediyesi tarafından 31 Ekim'de açılışı yapılan 7/24 Kütüphane pandemi kısıtlamalarında da öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. 7/24 Kütüphane ile ilgili bilgiler veren Talas Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Halil İbrahim Yolcusoy, 'Kütüphanemiz açıldığı günden beri 26 bin 500 öğrenciyi misafir etti' dedi.

Hayır çarşısı hayra vesile oldu... 500 çocuğa ayakkabı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın örnek projeleri arasında yer alan Hayır Çarşısı, ihtiyacı olanlara el uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir hayırsever tarafından temin edilen bin 500 çift kışlık ayakkabı, Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Dalgıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı tarafından okul müdürlerine teslim edildi.

Ünlü basketbolcu Fatih Solak Talasgücü'nde

Kayserili eski milli basketbolcu Fatih Solak, Talas Belediyesi bünyesindeki Talasgücü Belediyespor'da yeni yıldızlar yetiştirecek.

Talas'ta uzaktan tarım ve hayvancılık eğitimi sürüyor

Talas Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere yönelik olarak gerçekleştirilen uzaktan eğitim programları devam ediyor. Yoğun katılımın olduğu programda üreticiler tarım ve hayvancılığa dair çeşitli konularda bilgilendiriliyor.

Ambulans hızında hizmet!

Talas Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde hayvancılığa katkı için bir adım daha atılarak içme suyu hizmeti verecek 5 adet gölet yapıldı.

Başkan Yalçın, merkez mahalle muhtarlarıyla buluştu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, koronavirüs salgını döneminde kısıtlamalar nedeniyle Talas'ta dükkn açamayan esnaf ve çalışanlarla diğer ihtiyaç sahibi kişilere yardım için muhtarla bir araya geldi.

Talaslı çiftçiler kışı eğitimle geçirecek

Talas Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere yönelik uzaktan eğitim programı gerçekleştirdi. Her hafta düzenli olarak devam edilecek olan programda Talaslı üreticilere tarım ve hayvancılığa dair çeşitli konularda eğitimler verilecek.

Talas'ta vergi yapılandırmasına yoğun ilgi

Talas Belediyesi'nde vergi yapılandırma yoğunluğu yaşanıyor.

Kar yağmadan eğitimini aldılar

Talas Belediyesi'nde kış çalışmalarında görev yapacak personele daha nitelikli hizmet sunabilmesi için karla mücadele eğitimi verildi.

Soruna el attılar

Talas Belediyesi bu duruma duyarsız kalmadı.

Talas’tan çiftçilere uzaktan eğitim

Talas Belediyesi tarafından ilçedeki çiftçilere yönelik uzaktan eğitim programı gerçekleştirilecek.