Sonbahar Haberleri

Sonbahar Haberleri

Kocasinan rengarenk!

Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçenin dört bir yanını çiçeklerle renklendiriyor. Fidanlıkta mevsimine göre yetiştirilen çeşitli bitkiler, sonbahar mevsimi ile birlikte park ve bahçelerdeki yerini aldı. Birbirinden güzel menekşelerin tam bir görsel şölen oluşturduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölgenin estetik güzelliğinin artması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Koramaz'da renk cümbüşü

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Geçici Dünya Miras Listesi'nde yer alan Koramaz Vadisi, sonbaharla birlikte farklı renklere boyandı.

Talas'ta asfalt çalışmaları hız kesmiyor

Talas Belediyesi ekipleri, sonbaharın yazdan kalma günlerinin yaşandığı dönemde asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kayısı ağacı Sonbaharda çiçek açtı

Kayseri'de bir işletmenin bahçesinde bulunan kayısı ağacı, hava sıcaklılarından dolayı Sonbaharda çiçek açtı.

Kocasinan'da yeşil alanlara sonbahar bakımı

Kocasinan Belediyesi, ağaç dikim sezonuyla birlikte yeşil alan ve parklarda, bakım, onarım ile çimlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Çevre düzeni ve yeşilin önemine dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, özellikle çocuklar için daha yeşil alanlar inşa etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Sonbahar depresyonuna dikkat! 7 öneri!

Uyku ve iştah problemleri, keyifsizlik, çökkünlük, artışta olan agresyon, umutsuzluk ve kaygılı ruh ile kendini gösteren sonbahar depresyonu genellikle 2-3 hafta sürüyor.

MELMEK Kursları yeni dönem kayıtları başladı

Sanat ve mesleki eğitiminde birçok kişinin başvurduğu Melikgazi Meslek Edindirme Kursları içi kayıtlar başladı. 2021 yılı sonbahar döneminde 20 ayrı tesiste 185 branşta ve 21 farklı alanda kurs verilecek.

Büyükşehir, Eylül'ü rengarenk çiçeklerle karşıladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayı ile birlikte gelen sonbaharı çiçeklerle karşılayarak, kenti rengrenk çiçek bahçesine dönüştürdü. Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 517 bin adet çiçek dikimi yaptı.

Yaban keçileri için kış hazırlıkları başladı

Kayseri'de sonbaharın gelmesiyle birlikte Yahyalı ilçesinde yer alan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda bulunan yaban keçileri için kış hazırlıkları başladı.

Talas'ta mazgal temizliği

Talas Belediyesi, sonbaharla birlikte beklenen yağışlar öncesinde, ilçe genelinde bulunan mazgal ve su giderlerine yönelik temizlik çalışması başlattı.

Talas’ta sonbahar temizliği

Talas’ta sonbahar asfaltı

Sonbaharın vedası...