Siyaset Haberleri

Siyaset Haberleri

Büyükkılıç’tan CHP İl Başkanı’na sert sözler

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, CHP İl Başkanı Ümit Solak Özer’e sert sözlerle cevap verdi: “Dedikodu siyasetinin ucuz bir örneği”

Kayseri Baro Başkanından “siyaset, cemaat, tarikat, şaibe” uyarısı!

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, 2021-2022 Adli Yılı açılışında yaptığı konuşma ile dikkat çekti. “Cumhuriyetin kurucu değerlerine ve Evrensel İlkelere sahip çıkmaktan başka yolumuz ve çaremiz yok” diyen Dursun, “Hakimlik ve savcılık sınav ve mülakatlarındaki şaibe ve sıkıntılar ile yargı üzerinde ve içindeki siyaset, cemaat ve tarikat etkinliği iddiaları, şeffaf ve objektif olarak, sonlandırılmalıdır” şeklinde konuştu.

'Muhtarlık müessesesi siyasetin omurgası'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, muhtarlarla gerçekleştirilen istişare toplantısında, muhtarların siyasetin omurgası ve bel kemiği olduğunu söyledi. Ersoy, MHP İl Başkanlığı'nda ki değişimle ilgili olarak da, Kayseri İl teşkilatındaki değişim bir nöbet değişimidir' dedi.

AK Partili eski vekil: Kantarın topuzu kaçmıştır!

AK Parti Kayseri eski Milletvekili Prof Dr Pelin Gündeş Bakır, "Tayyip Erdoğan ne bir melektir ne de şeytandır. O bir insandır. Fanidir. Eleştirilemez değildir." dedi.

Ataş'tan sert tepki: İYİ Parti'ye ilgi artıyor! Nifak sokamayacaksınız, başaramayacaksınız!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş: Son günlerde bazı çevreler genelde ve yerelde partimize nifak sokmak, algı oluşturmak için büyük mücadele veriyor. Bunlar kimi zaman ‘siyasetçi’ kimi zamanda ‘gazeteci’ görünümlü hatta bazen de başka bir görünüme de bürünebiliyorlar. Zamana, mekana, döneme ve menfaat düzenine göre rahat şekil alabilen, her an kılık değiştirme özelliğine sahip olan bu kişilerin talimatlı girişimleri bilinmelidir ki, beyhude çabadır.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman, Özhaseki'ye

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin kendilerine yönelik kullandığı bazı ifadeleri değerlendirdi.

'Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz'un Analizi' için Konferans Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kayseri Üniversitesi tarafından çevrimiçi düzenlenen etkinlikte Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mehmet Şahin 'Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz'un Analizi' konulu konferans verdi.

Gül'ü, Kayseri'de siyasetteki eski dostlarından bir tek o yalnız bırakmadı!

Kurucusu olduğu AK Parti ile yolları ayıran eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, adını taşıyan üniversitenin mezuniyet töreni için Kayseri'ye geldi. Gözler eski dostlarını aradı. Gül'ü yalnız bırakmayan isim aynı zamanda çocukluk arkadaşı da olan Kocasinan Belediyesi eski Başkanı, mevcut Belediye Meclis Üyesi Bekir Yıldız oldu. Yıldız, programa Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili olarak katıldı.

Gül: Türkiye çok güçlü bir ülke olacaktı, başaramadık!

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı açıklamayla dikkat çekti.

AK Parti Milletvekili Nergis’ten, DEVA, Gelecek ve Saadet Partilerini kızdıracak açıklama!

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, "Ondan önce neydi, şimdi ne oldular? Şahsi kırgınlıklarla kurulan siyasi partiler tabela partisi olmaktan öteye geçemezler. sukûtu hayale uğradıklarının tezahürüdür" ifadeleri ile dikkat çekti. Nergis, ayrıca "İstikrar olsun diye AK Parti olarak kendi işimizi zorlaştırarak, yüzde 50 artı 1 seçen ancak iktidar da olsun dedik" ifadelerini kullandı.

Özhaseki: 1994 öncesinde sadece o anarşistlerin değil mafyanın da işgali vardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Muş’ta konuştu.

CHP İl Başkanı Özer: Artık mızrak çuvala sığmıyor!

CHP İl Başkanı Özer: Suç örgütü liderinden 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim?

CHP'den dikkat çeken pankart: Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi kim?

CHP Melikgazi İlçe teşkilatına asılan pankart dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Özer’den dikkat çeken çıkış: Çok fazla ayrımcılık var…

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Bizim topraklarımızda kadın olmak zor. Dünyada kadın olmak zor. Eğer kadınsanız emin olun bir erkekten daha fazla çalışmak zorundasınız. Kendinizi çok ispat etmek zorundasınız. Daha çok emek vermeniz gerekiyor. Onlar için zaten ataerkil bir toplumda onlar bir adım önde hayata başlıyorlar. Bizler bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

AK Parti'den istifa etti! 'Çarpık siyaset anlayışı...'

Oğuz Berk, istifası ile ilgili açıklama yaptı ve bundan sonra da haksızlık karşısında durmaya devam edeceğini söyledi.

Ataş, Soylu'ya, Akşener'le ilgili o sözlerini hatırlattı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalar ve ortaya atılan iddiaların yankısı sürüyor.

'İslamofobi Sempozyumu' Başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Erciyes Üniversitesi ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen 'I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile başladı.

Özhaseki: Cumhurbaşkanımız bir kahramandır...

Özhaseki'den, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e tepki...

Belediyede gece buluşması! Ne konuştular?

Özhaseki, Melikgazi Belediyesinde Başkanlarla neden buluştu? Toplantı iftardan sonra başladı ve sahura kadar devam ett.

Demokrat Parti Milletvekili Enginyurt’tan Kayseri Şeker tepkisi: FETÖcüleri kim koruyor?

Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürünün FETÖ'den ceza alması ve ardından Fabrika yönetiminden "ilişiği kesildi" açıklaması yapılması sonrasında tartışmalar tüm hızıyla sürüyor... Kayseri Şeker, Ankara'nın yani siyasetinde gündeminde...

Başmısırlı: Ağızları bıçak açmıyor! Patates, soğan, iaşe ile övünen idareciler

DEVA Partisi İl Başkanı Begüm Başmısırlı, esnaf ve mahalle ziyaretleri ile vatandaşları dinlediklerini belirterek, “Güvensizlik, mutsuzluk, artan fiyatlar, küçülen pazar alanları kayıplar. Esnafın ağzını bıçak açmıyor. Hükümetten hiç destek alamadıklarını belirtiyorlar” dedi.

Dikkat çeken çıkış: Haziran'da 3. yılımız dolacak! Ne yaptık?

“Son iki yılda Kayseri’nin beklediği yatırımları hayata geçirmeliyiz” diyen MHP Milletvekili Baki Ersoy’dan dikkat çeken açıklama.

Ankara'da Kayseri için acil lobi lazım!

MHP Milletvekili Baki Ersoy, yıllardır beklenen projelerin hayata geçmesi için “Kayseri, Ankara’da ekip ruhuyla temsil edilmeli. Siyaset üstü bir yapılanma şart" dedi. Peki Ersoy, bunun için öncelikle hangi isimlere işaret etti?

Elitaş’tan görev ayarı!

AK Parti'de eski görevine geri dönen Milletvekili Mustafa Elitaş, sosyal medya hesabında görev düzenlemesi yaptı!

Bedir: CHP, algı peşinde

AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Avukat Ramazan Bedir, Kadını ve Kadın haklarını ithalat bir metinden ibaret sanan, kültür ve medeniyetimizin kadına bakış açısından bihaber olan CHP yine algı peşinde. Kadın hakları hususunda Cumhuriyet tarihinin en kadim ve en kapsamlı yasalarını çıkarmış AK Parti hükümetini, Kadınları ülke yönetiminin en ön sıralarına taşımış, baş tacı etmiş Ak Parti siyasetini; kadın cinayetlerinin sorumlusu ilan etmek en hafif tabirle cehalettir, siyasi körlüktür dedi.

Babacan’dan flaş Gül açıklaması: Ev ziyaretinde…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı...

AK Parti Milletvekili Nergis'ten "Cımbızlama" tepkisi!

Son günlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen AK Parti Milletvekili Nergis, kendisine karşı “Algı operasyonları yapıldığını" iddia etti.

'Kadınlar gelecek nesillerin mimarlarıdır'

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Başkan Özdoğan Türkiye ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisi ile gelişirken bu sürece en fazla katkıyı veren kadınların olduğunu söyledi.

Koca’dan Kılıçdaroğlu’na aşı tepkisi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye'nin aşı programını riske atarak nasıl bir kazanç umuyor? İlişkilerin bozulması, tedarikin zorlaşması milletin aleyhine ama siyaseten kendi lehine mi olacak?' ifadelerini kullandı.

Kavga büyüyor! Arık’tan, Özhaseki’ye videolu gönderme!

AK Partili Özhaseki ile CHP’li Arık arasındaki HDP tartışması sürüyor. Arık, Özhaseki’ye geçmişte yaptığı açıklamalarla gönderme yaptı.