Sivrisinek Haberleri

Sivrisinek Haberleri

Kocasinan haşerelere savaş açtı

Kocasinan Belediyesi, haşerelerle mücadele kapsamında ilçede bulunan 3 bin 500'den fazla apartmanın bodrum katında ilaçlama çalışması yapıyor. Daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre hedeflediklerine vurgu yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilaçlama çalışmasındaki amacın, kış aylarını uykuda geçiren başta sivrisinek ve karasinekler gibi haşerelerin kontrol altına alınıp, etkin mücadelenin sağlanması olduğunu ifade etti.

Larvalarla mücadelede en uygun dönem 'kış'

Kayseri Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Akgün Ergül, sivrisinek larvaları ile mücadelede en uygun dönemin kış mevsimi olduğunu söyleyerek, 'Sivrisinek popülasyonunu ne kadar azaltırsak, insan ve hayvan sağlığını hastalıklardan o kadar korumuş oluruz' dedi.

Sivrisinek larvalarında bilinmeyen tehlike

Kayseri Veterinerler Odası Başkanı Akgün Ergül, sivrisineklerin larva dönemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sivrisineklerin enfeksiyon hastalıklarını naklettiği için mücadelenin önemli olduğunu söyleyen Akgün Ergül, 'Sinekler özellikle kalorifer peteği ve perde kornişi gibi yerlere larvalarını bırakabiliyor' dedi.

Palancıoğlu: Melikgazi'den haftanın 7 günü ilaçlama yapılıyor

Melikgazi Belediyesi, halk sağlığının korunması ve vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için sinek, sivrisinek ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Talas'ta sinek ve haşerat alarmı!

Talas Belediyesi, yaz mevsimin en büyük sorunlarından birisi olan sivrisineklere karşı erken önlem almaya başladı. Bu kapsamda daha larva döneminde ilaçlama yapılarak sinek ve haşeratın yayılmasının önüne geçiliyor.

Sivrisineklere erken önlem