Şiir Haberleri

Şiir Haberleri

Talha Bora Öge ile 'Şiirlerle söyleşisi'

Radyo Programcısı ve Yazar Talha Bora Öge 'Şiirlerle Söyleşisi' ile 'Var Bir Hayalimiz' kitap imza programında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler ve gençler ile bir araya geldi.

Fakülteden Seyrani’nin adını çıkardılar! O isimden tepki: Neden rahatsız oldunuz?

Kayseri’de Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olarak Develi ilçesinde 2005 yılında kurulan Seyrani Ziraat Fakültesi’nin adı değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı kararıyla fakülteden “Seyrani” ismi çıkarıldı. Karar Resmi Gazete’de de yayımlandı. Şiirlerinde iki yüzlülük, rüşvet, haksızlık, fakirlik, adalet, bilgisizlik gibi sosyal temaları, dini kötüye kullananları ve yorumlayanları eleştiren Halk Ozanı Aşık Seyrani'nin isminin çıkarılması tepki topladı.

AK Parti İl Başkanı bu pozu verdi ve bakın ne yazdı?

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu verdiği sonbahar mesajıyla dikkat çekti.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 215 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 23 bin 852 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Ömer Develioğlu'nun 'Gurbette Yıllar 2' Kitabı basıldı

Develi İlçesi Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve 'Birfani Tornacı Ömer' mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu'nun ikinci şiir kitabı olan Gurbette Yıllar 2 kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından basıldı.

'Alaattin Oben (Aşık Güzini) Şiirleri Kitabı basıldı

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden 'Aşık Güzini' mahlasıyla şiirler yazan Alaattin Oben'in şiirlerinin derlendiği 'Alaattin Oben (Aşık Güzini) Şiirleri' kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından basıldı.

Yarışmaya bin 270 kişi katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl Şair Yazar Ahmet Remzi Akyürek anısına düzenlediği geleneksel şiir yarışmasına bin 270 kişi katıldı.

'Yunus Emre Yılı'nda Mehmet Kemiksiz Konseri

Talas Belediyesi tarafından 'Yunus Emre Yılı' münasebetiyle tasavvuf müziği konseri düzenlendi. TRT Sanatçısı Mehmet Kemiksiz 'in Yunus Emre'nin şiirlerinden oluşan birbirinden eşsiz eserleri seslendirdiği konsere her yaştan vatandaşın yoğun ilgisi dikkat çekti.

Gelirini şehit ailelerine bağışladı!

Belçika'da yaşayan Kayserili Fatma Aydın, çocukluk hayali olan şiir kitabından elde ettiği geliri, şehit ailelerine bağışladı.

Tomarza Kabağı'na özel şiir yazdı

Kabak çekirdeğinin patentinin alınması ile resmen Kabak Çekirdeğinin ana vatanı olarak bilinen Tomarza ilçesinde kabak hasadına sayılı günler kala Tomarza Kabak Çekirdeğini özgü şiir yazıldı.

Büyükşehir'den 'Hayati İnanç' söyleşisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Hayata Şiirden Bakmak' adlı söyleşiye katılan Türkiye'nin sevilen yazarı Hayati İnanç, Kayseri'nin büyük bir şehir olduğunu, sadece ticaretle değil, ilim şehir olarak da bilindiğini söyledi.

Hem vefa, hem yarışma

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, birincisini Âşık Seyrani, ikincisini Yaman Dede ve üçüncüsünü Kadı Burhanettin anısına düzenlediği geleneksel şiir yarışmasının dördüncüsünü şair-yazar Ahmet Remzi Akyürek anısına düzenleyecek.

'Mustafa Başkan, korona illeti sizi mi buldu?'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Covid-19'a yakalandığını öğrenen ilçe sakinlerinden İbrahim Mucuk, Korona illeti sizi mi buldu? Geçmiş olsun Mustafa Başkan ifadeleriyle başlayan şiir yazdı.

Büyükkılıç, Necibe Nine'nin davetini geri çevirmedi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 75 yıllık ömründe Erciyes Dağı'nı hiç yakından görmeyen ve Erciyes'i görme hayalini gerçekleştirdiği Necibe Avşar'ın davetine icabet ederek İncesu'daki evinde ziyaret etti. Necibe Avşar, Başkan Büyükkılıç'a yöresel dolaz tatlısı ikram edip, şiir okudu.

Mehmet amca Cumhurbaşkanına şiir yazdı

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yaşayan 86 yaşındaki ozan Mehmet Büger, sağlık çalışanlarının ikna etmesinin ardından korona virüs aşısını yaptırdı. Büger'in sağlık çalışanlarından gördüğü ilgi karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı şiir ise dinleyenleri coşturdu.

Siirt şehidi Kayseri'ye geldi

Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Niğdeli Uzman Çavuş Erkan Erdem'in naaşı Kayseri'ye geldi.

ERÜ'de 'On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklâl' Programı Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından 2021 Yılı İstiklal Marşı Etkinlikleri kapsamında 'On Kıta Bir Vatan İlelebet İstikll' kutlama, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma ve şiir dinletisi programı düzenlendi.

Başkan Yalçın'dan Şiir Günü Paylaşımı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın 21 Mart Şiir Günü için okuduğu şiir, sosyal medya hesabında büyük ilgi gördü.

Baki Ersoy’dan şehit dayısı için duygusal paylaşım

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Siirt'te Helikopter kazasında şehit olan Korgeneral Osman Erbaş'ın büyük dayısı olduğu bilgisini verdi.

Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen yarışmalardan 3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Şiir Okuma Yarışması ödül töreni ile KAYMEK Karma Sergisi açılışı yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen ve 781 ortaokul, 234 lise öğrencisi olmak üzere toplam bin 15 öğrenci katıldığı 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' Şiir Okuma Yarışması ödül töreni ile 29 farklı branşta 70 eserin yer aldığı KAYMEK Karma Sanat Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Büyükşehir'in en anlamlı şiir seslendirme yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen ve 781 ortaokul, 234 lise öğrencisi olmak üzere toplam bin 15 öğrenci katıldığı 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' Şiir Okuma Yarışması sonuçları açıklandı.

Talas Belediyesi'nden 'Karadut' beste yarışması

Talas Belediyesi, Kayseri ve Talas'ın güzelliklerini şiir ve müzik yoluyla duyurmak ve aynı zamanda yeni bestecilerin nitelikli eserlerle yetişmesini sağlamak amacıyla 'Karadut Beste Yarışması' düzenledi.

Büyükşehir'den ödüllü sanal şiir okuma yarışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' Şiir Okuma Yarışması'na ilgi yoğun oldu. Şu ana kadar 250 kişinin başvurduğu sanal şiir seslendirme yarışmasına başvurular, 10 Ocak Pazar günü sona erecek.

Asım’ın nesli Akif’in şiirlerine ses veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un 27 Aralık'taki ölüm yıldönümü münasebetiyle 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' adıyla Şiir Seslendirme Yarışması düzenliyor. Bu kapsamda Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerine ses verecekler.

O Başkanlardan CHP`ye ziyaret