Sendika Haberleri

Sendika Haberleri

Kayserili Genel Başkan yeniden seçildi!

Türkiye Haber-İş Sendikası’nın 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sendikanın Kayserili Genel Başkanı Veli Solak, yeniden seçilerek, güven tazeledi.

Atilla: Hakkımızı istiyoruz!

DİSK Emekli Sen Kayseri Temsilcisi Metin Atila, “Toplu sözleşmeli sendikal hakkımızı istiyoruz” dedi.

CHP’den Meydan’da açıklama! Özer: Derin kaygılar var

CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Tek adam rejiminin ülkemizi içine soktuğu çok yönlü krizin ağır sonuçlarını yaşadığımız alanların başında eğitim gelmektedir” dedi.

Türk Metal Senadikası'ndan ortak açıklama

Türk Metal Sendikası, İstanbul merkezli Salcomp Xiaomi firmasında çalışan sendika üyelerinin işten çıkarılması ile ilgili tüm illerde eş zamanlı ortak basın açıklaması düzenledi. Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya da yaptığı basın açıklamasında, 'Türk Metal Bayrağı Salcomp Xiaomi firmasına dikilene kadar mücadelemiz devam edecek' dedi.

150 işçi alınacak, sendikalı olacaklar, 3 maaş da ikramiye... Hemen yarın başlasınlar!

Yüzlerce işçi arayan onlarca fabrikadan biri olan Turkuaz Seramik’in patronu Kayseri Olay aracılığıyla kamuoyuna seslendi...

“Herkes evindeyken, korkarken, kaçarken, biz kaçmadık”

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, “Buradan, o işverenlere sesleniyorum. O işten attığınız, ekmeğiyle oynadığınız, açlığa mahkûm ettiğiniz insanların iki eli sizin yakanızdadır” dedi.

TVSEN’den, Özhaseki’ye ziyaret

Türkiye Televizyon Yayıncıları İşveren Sendikası (TVSEN) Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinden Özhaseki'ye ziyaret...

TVSEN Yönetiminden son Başbakan Yıldırım ziyareti!

TVSEN Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya ve beraberindekiler, sektörün sorunlarının çözümüne yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

Güven, güven tazeledi... Rakip çıkmadı

Koop-İş Sendikası Kayseri Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday olarak katılan İdris Güven, güven tazeledi. Genel Kurul öncesinde konuşan Güven, 'Bir önceki genel kurulda bin 600 civarında olan üye sayımızı bugün 5 bin rakamının üzerine çıkarttık' dedi.

Türkiye Kamu-Sen’den “Ayçiçek yağı olsaydık” eylemi

Türkiye Kamu-Sen üyeleri, maaş zamlarını kabul etmediklerini ifade etti.

TEÇ-SEN Şube Başkanı Erdoğan: Sözlerinin arkasında duramıyorlar!

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kayseri Şube Başkanı Adem Erdoğan ile Sendika Şube Sekreteri Ferhat Yılmaz, Şube Eği6tim İşleri Başkanı Mustafa Özdemir, Olay Türk TV ve Kayseri Olay’ı ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kayserili Genel Başkan Solak açıkladı: Anlaştık!

Türkiye Haber İş Sendikası Gene Başkanı Veli Solak, Nisan ayından beri devam eden görüşmelerin anlaşma ile sonuçlandığını duyurdu.

Toplu Sözleşmeyi imzaladılar...

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. Taraflar 3 yıllık anlaşma imzaladı.

Ünal: Masa başı oyunlarla hak gaspına izin vermeyeceğiz!

Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal, düzenlediği bassın toplantısında 6’ncı dönem toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin sendika olarak beklentilerini sıraladı.

Belediye iştiraklerine 2. yıl ücret zammı belli oldu

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir, KASKİ Genel Müdürlüğü, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediyelerinde çalışan yaklaşık 6 bin 331 kişiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi gereğince Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı zamla birlikte yüzde 17,53 oranında zam alınacağı açıklandı.

Sendika Başkanları, Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu: O uygulama devam etmeli!

Türk Sağlık-Sen'e bağlı sendikalardan Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ortak başvuru...

Türkiye Kamu Sen: Nimette de külfette de adalet istiyoruz!

Türkiye Kamu-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, "Adalet istiyoruz" çağrısıyla dikkat çekti.

Palancıoğlu: Çalışanlarımızın haklarını koruyacak şekilde çalışıyoruz

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ve temsilcileri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret ederek 19. dönem toplu iş sözleşmesi için teşekkür ettiler.

Palancıoğlu Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Kuruluna katıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Öz Sağlık-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı.

O isim paylaştı: Nasipte Gazi Babası olmakta varmış!

Kayseri'de bir döneme damgasını vuran Sendikacı Muammer Öner'den duygulandıran paylaşım....

Normalleşme ile birlikte bir güne iki düğün yapılıyor

Türkiye Tüm Etkinlik İşverenler Sendikası (Etkinlik-Sen) Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber düğün salonlarına olan rağbetin arttığını söyleyerek, 'Gündüzlü ve akşamlı müesseselerimiz dolmaya başlıyor' dedi.

O sendika ile Türk Telekom anlaşamadı! Peki şimdi ne olacak?

Türkiye Haber İş Sendikası ile Türk Telekom arasındaki toplu iş sözleşmesiyle ilgili dikkat çeken gelişme. Taraflar anlaşamadı. Tutanak tutuldu...

Kayseri Şeker'de toplu iş sözleşme görüşmeleri başladı

Kayseri, Boğazlıyan, Turhal Şeker Fabrikaları ve Kayseri Şeker iştiraklerinde çalışan bin 385 işçiyi kapsayan 29. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı. Kayseri Şeker ile Şeker-İş Sendikası arasında yürütülen görüşmeler sonunda ortaya çıkacak sonuç, 2 yıllık bir dönemi kapsayacak.

Sendika başkanından şok açıklama: Çalışanlara Mobbing yapılıyor!

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, pandemi döneminde; canlarını hiçe sayarak, eş ve çocuklarından, ailelerinden ayrı kalarak görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren fedakar sağlık çalışanlarının, hizmetlerinin karşılığını ve hakkettiklerini alamadıklarını söyledi. Ünal, “Haklarını almak bir yana, sağlık çalışanları haksızlığa, adaletsizliğe, adam kayırmaya, sendikal ayrımcılığa, baskıya ve mobbinge maruz kalmışlardır” dedi.

İmzaları attılar! Peki şimdi ne olacak?

Yahyalı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi arasında kadrolu işçilere yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İşçilerin bayram ikramiyesi ödendi

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı'nın yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir, KASKİ Genel Müdürlüğü, Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar, Pınarbaşı, Yeşilhisar, Bünyan, Akkışla, Yahyalı, Develi, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan, Tomarza, Sarız belediyeleri ve belediye iştiraklerimizde çalışan üyelerimize ikramiyelerinin bayram öncesinde ödendiği bildirildi.

TVSEN Genel Başkanı’ndan OlayTürk Tv’ye ziyaret

Türkiye Televizyon Yayıncıları İşveren Sendikası (TVSEN) Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, Kayseri’deydi.

O sendika Başkanı, Büyükkılıç’ı kızdırdı: Günah almasınlar! Masa başında oturup…

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, OlayTürk TV'de katıldığı 'Ramazan Özel' programında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Hizmet-İş'ten Başkan Büyükkılıç'a teşekkür

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin KAYMEK A.Ş., Kayseri Erciyes A.Ş. ve Kayseri Spor A.Ş. iştiraklerinde çalışan işçilere toplu iş sözleşmesinde yer alan 16 günlük ikramiyelerin ödenmesinden dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Sendika Başkanından şok açıklama: Ambulanslarla hastane hastane dolaştırıldılar!

Türkiye Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Olay Türk TV'de yayınlanan 'Ramazan Özel' programına konuk oldu. Sağlık çalışanlarının sıkıntılarını anlatan Ünal, Kayseri'deki hastanelerde doluluk oranları ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.