Etiketler

Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürüne FETÖ cezası!

Kayseri Şeker’in genel müdür yardımcılarının da bulunduğu 6 kişi 2016 yılında gözaltına alınmıştı. O günden bugüne devam eden davada dikkat çeken gelişme...

SGK'dan, Kayseri Şeker'e teşekkür

Özellikle Pandemi döneminde kurallara azami ölçüde dikkat ederek, istihdamı artıran, hiçbir iş kazasına fırsat vermeyen, iş sağlığı kriterlerine en üst düzeyde dikkat eden, işletmesindeki üretimi güvenle devam ettiren ve hiçbir devlet kuruluşu ile Sosyal Güvenlik Kurumu'na da borcu olmayan Kayseri Şeker ve Kayseri Şeker'in İştiraki Panpet A.Ş, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketine layık görüldü.

Güreş Milli takımına Kayseri'den 7 sporcu

Antalya'da düzenlenen U15 Küçük Yıldızlar Greko-Romen Milli Takım Seçmelerinde Kayseri Güreş Eğitim Merkezi ve Kayseri Şeker Spor takımları 1 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazanarak Milli takıma 7 sporcu kazandırdı.

Kayseri Şeker’e ait şirketlerin borçlarında düşündüren artış!

Ekonomist Zeki Karahüseyin, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ’nin iştiraklerinin borçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kayseri Şeker Fabrikası yöneticisi Covid’e yenildi

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir, Covid-19’a yenildi. Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, “içimiz yanıyor” dedi.

Kayseri Şeker'e teşekkür

Kayseri Pancar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı pancar üreticileri; A pancar bedeli; 31 milyon 579 bin Türk Lirası, C pancar bedeli olarak 13 milyon 457 bin Türk Lirası olmak üzere toplam 45 milyon 36 bin Türk Lirasını diğer şeker fabrikalarından önce dağıttıkları için Başkan Hüseyin Akay ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Yeşilhisar bölge çiftçilerinden teşekkür

Yeşilhisar Pancar çiftçileri Yeşilhisar Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, yeni sezon öncesi tohumları toprağa düşürmeden tüm ihtiyaçlarının Kayseri Şeker tarafından piyasa şartlarından ucuza temin edildiğini belirtti. Çiftçiler; gübre, tohum, ilaç ve motorin dağıtımından dolayı Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve yönetimine teşekkürlerini iletti.

Afganistan Tarım Bakanından Kayseri Şeker ziyareti...

Afganistan Tarım, Sulama ve Hayvancılık Bakanı Anwar-ul Haq Ahady ve beraberindeki heyet, Ankara temaslarının ardından Kayseri'ye gelerek Başkan Akay ve Kayseri protokolü ile Kayseri Şeker'de bir araya geldi. 4 yıl önce yine Kayseri Şeker'i ve Başkan Hüseyin Akay'ı ziyaret eden Ahady'in, 2. ziyaretindeki ilk durağı, Kayseri Şeker Pazarören Besi Çiftliği ve Çiftçi Eğitim Merkezi oldu.

Başkan Akay: 'Kayseri Şeker bu sektörün geleceğidir'

Şeker İş Sendikası'nın 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kayseri Şeker 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Genel Kurul'da mevcut Başkan İbrahim Dayı güven tazeledi. Genel Kurul'da konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, sendikasından çiftçisine, işçisinden memuruna kadar herkesin, Büyük Kayseri Şeker Ailesinin önemli bir parçası olduğunu belirterek, 'Bu büyük aile, birbiriyle anlayış birliği ve dayanışma içerisinde olduğu zaman, zorlukları aştığı ortadadır. Yine bu anlayış çerçevesinde her türlü zorluğu aşarak, başarılarımızı devam ettireceğiz. Biz çalışanımızı da çiftçimizi de ne namerde ne de merde muhtaç etmeyiz. Bu anlayışımızda bir değişiklik yok' dedi.

Kayseri Şeker'de 50 milyonluk karar...

Kayseri Şeker gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul ile Halka arz noktasında bir adım daha attı. Kayseri Şeker, Halka Arz adına 'Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görebilmek adına Kayıtlı Sermaye Tavanını 50 Milyon TL artırarak, 750 Milyon TL'ye çıkartma kararı aldı.

Tamer’den müjde selfiesi: Yüzde 25 daha serbest!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, müjde verdi.

Ekonomist Zeki Karahüseyin’den Erciyes çağrısı

Ekonomist Zeki Karahüseyin: Doğduğu topraklarla ödeşme anlayışı, turizm, tarım ve hayvancılık alanlarında da ortaya konmalıdır.

Eski Başkan böyle isyan etti: Tehdit alıyoruz!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Başkanı Vedat Ali Özışık, “Türkiye Cumhuriyetinin tüm kurumları , Fetöculere karşı mücadelemizde bizi yalnız bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

NETAFİM'den Başkan Akay'a ziyaret

Dünya'nın sayılı Akıllı Tarım Uygulamaları üreticilerinden Netafim firmasının Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Pınar Parmaksız ile beraberindeki heyet, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı makamında ziyaret ederek, Kayseri Şeker ve Netafim'in Akıllı Tarım Teknolojileri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Çolakbayrakdar: Yaptığımız yatırımlarla Kocasinan güzelleşiyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hafta sonunda Muhsin Yazıcıoğlu ile Bekir Yıldız Bulvarı'nı TOKİ 1.Etaba bağlayan ve Oto Servisçiler Sitesi ile Şeker Mahallesi'ne alternatif olan yolun çalışmalarını inceledi. Bulunduğu kritik konum nedeniyle Kayseri'nin trafiği rahatlatacak olan yeni ulaşım aksında çalışmaları takip eden Başkan Çolakbayrakdar, 'Yaptığımız yatırımlarla Kocasinan; büyüyor, gelişiyor, yenileniyor ve güzelleşiyor. Bunlar için ise emek, gayret ve yoğun çalışmak gerekiyor.' dedi.

(Özel) Londra Borsası'nda çiftçi emeği

Türkiye'nin şeker ihtiyacının önemli bir bölümünü Kayseri Şeker Fabrikası, Londra Borsası'nda şeker ihraç edecek. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, 'Londra Borsası'nda şeker satışı ilk defa gerçekleşecek' dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, 'Model şehir Kayseri'ye yakışır, alternatif yol yapıyoruz'

Kocasinan Belediyesi tarafından TOKİ 1, Oto Servisçiler Sitesi ve Şeker Mahallesi'ne yeni bir ulaşım aksı kazandırılıyor. Ulaşımı daha konforlu hale getirmek için dur durak bilmeden çalıştıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yeni yolla, model şehir Kayseri'ye yakışır, şehrimize alternatif bir ulaşım imkanı sunacağız.' dedi.

TOBB Heyeti Kayseri Şeker'de

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dün akşam saatlerinde Kayseri Şeker'e gelerek, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı ziyaret etti.

Akay: 'Pancar maliyetlerini karşılamak için şekere daha fazla zam yapılmalı'

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, şekere yapılan yüzde 10'luk zammın beklentileri karşılamadığını söyleyerek, 'Şekere en az yüzde 42 zam yapılması lazım ki şeker 3 yıl önceki pozisyonunu koruyabilsin' dedi.

Kayseri Şeker'dan açıklama: Çiftçiye rekor pancar bedeli ödeyeceğiz!

Kayseri Şeker, çiftçisine pancar bedeli ödemeye hazırlanıyor. 3 fabrikasında, geçen yıla oranla yüzde 18.7'lik bir artışla; 528 bin 491 ton şeker üreten Kayseri Şeker, 3 Şubat-5 Mart tarihleri arasında ödeyeceği 846 milyon liralık pancar bedelleri ile Kayseri ve bölge ekonomisine çok önemli bir hareketlilik sağlayacak.

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan'dan Başkan Akay'a Taziye Ziyareti

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Mücahit Alkan, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı makamında ziyaret ederek, taziyelerde bulundu.

Dostluk antrenmanı

Kayseri'de Güreş denilince ilk akla gelen Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Eğitim Merkezi sporcuları ile Şekerspor Kulübü sporcuları birlikte antrenman yapmaya başladılar.

Grup Avenir hız kesmeden üretime devam etti

Grup Avenir Proje Mimarı ve Satın Alma Direktörü Hatice Erşekerci Ceyhan, 2020 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde pandemi sürecinde hız kesmeden projelerini üretmeye devam ettiklerini söyleyerek, '2021 yılında yeni bölgelerde çok daha iyi projeler üreteceğiz' dedi.

Kayseri eksi 14'ü gördü göl buz tuttu

Kayseri'de günlerdir yağan kar yağışının ardından etkisini gösteren aşırı soğuklar nedeniyle Şeker Gölü dondu. Termometreler ise sıfırın altında 14 dereceyi gösterdi.

Turkratıng'den Kayseri Şeker'e yüksek not!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansı ile faaliyet yürüten ilk ulusal şirket olarak 2006 yılında kurulan ve TURKRATING logosu altında hizmet sunan 'İstanbul Uluslar Arası Derecelendirme A.Ş'nin Kayseri Şeker'in (Ortaklıkları ile birlikte grup olarak) 30.04.2020 tarihli finansal tabloları için yapılan değerlendirmede oldukça yüksek bir kredi notu verilerek, Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A, yani; ortalamanın üzerinde kredi kalitesi ile yatırım yapılabilir bir kuruluş olduğu, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu ise TR A2, yani; güçlü borç ödeme kabiliyeti olan bir kuruluş olduğunu belirlendi.

Kayseri Şeker sürdürülebilir tarımda en önemli belgeyi aldı

Hinterlandındaki tarımsal çalışmaları kapsamında çiftçilerin sürdürülebilir tarım faaliyetleri ve ürün kalitesini kanıtlayarak, başarısını en üst noktaya taşıyan Kayseri Şeker, sektöründe yine bir ilke imza attı.

O partiden Şeker Fabrikası ile ilgili şok iddialar!

Vatan Partisi İl Başkanı Eyüp Karakaş, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve yönetimine tepki gösterdi. Akay, “ Ödenmesi gereken pancar bedellerini ödeyemediniz bunda bir sorun yok, sorun şu her fırsatta TV’ye çıkıp açıklama yapan, gazetelere para ödenirken boy boy resim çektiren yöneticiler nedense bu aralar yoksunuz” ifadelerini kullandı.

Akay: Kayseri Şeker kampanya dönemini rekor üretimle bitirdi

Kayseri Şeker ile bünyesindeki Turhal ve Boğazlıyan Şeker Fabrikaları'nda 2020/2021 üretim kampanyaları sona erdi. 3 Fabrikada toplam 3 milyon 544 bin ton pancarın işlendiği kampanya süresince bir rekora imza atılarak, geçen yıla oranla yüzde 18.7'lik artışla; 528 bin 491 ton şeker, 126 bin 180 ton melas ve 27 bin 710 ton melaslı kuru küspe üretildi.

Kayseri Şeker'den ödemenin yapılacağı tarih açıklandı!

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. tarafından pancar bedelin ne zaman ödeneceği konusu merak ediliyordu. Pancar çiftçisi kara kara ödemelerin yapılacağı günü beklerken, beklenen açıklama geldi.

Türkiye'de ilk defa EBA Karnesi

Kayseri'de bir Osman Zeki Yücesan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Emin Şeker; birinci sınıf öğrencilerine uzaktan eğitimde gösterdikleri başarıdan dolayı 'EBA Karne' verdi.