Şeker Haberleri

Şeker Haberleri

Türkiye'de ilk ilk yerli ve milli

Türkiye'de ilk olarak Kayseri Şeker Ar-Ge merkezi tarafından üretilen ve 2019 yılında yerli Sertifikalı Kabak Çekirdeği tohumu olarak 'Keykubat' ismi ile tescili yapılan kabak çekirdeğinin ekim uygulama tarlasındaki hasat günü Kabak Çekirdeği festivaline dönüştü.

Akay, Bakan Pakdemirli ile görüştü

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü. Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede pancar çiftçisinin ve şeker sektörünün sorunları ve çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kayseri Şeker'i, denetlemek için düğmeye basıldı!

Devlet Denetleme Kurumu müfettişleri harekete geçti.

Kayseri Şeker'de tarla günleri başladı

Kayseri Şeker'de bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen tarla günleri başladı. 7-8 Eylül tarihlerinde iki gün süreyle yapılacak etkinliklerin temasını, pancar tarımında sürdürülebilirlik, yenilikçi gübre, ilaç, tohum ve damla sulama sistem uygulamaları oluşturacak.

Çiftçi Meclisi toplandı

'Çiftçi Meclisi' 20'nci toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyesi çiftçilerin yanı sıra, Ziraat Oda Başkanları, Sulama Birlik Başkanları, Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlarının da katıldığı toplantıda pancar tarımından, şeker sektörünün sorun ve beklentilerine varıncaya kadar birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu.

İşte Kayseri Şeker’in yeni yönetimi! Kimler gitti, kimler geldi?

Kayseri Şeker Fabrikası'nın yeni yönetimi sabah saatlerinde yapılan toplantı sonrasında belli oldu...

Pancar Kooperatifi Başkanı Akay'dan, "Denetlenmeme" isyanı!

Kayseri Şeker'in 66. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda konuşan Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, sektörde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, "Çözüm konusunda yeterli adımlar ortaya çıkmayınca Türk Şeker’in politikalarının sektör üzerindeki olumsuz etkileri, bunun yanında nişasta bazlı şekerin kontrolsüz kota fazlası üretim ve satışının yeterli denetlenmemesi sonucunda şeker satışlarında sorunlar yaşandı" dedi.

Kayseri Şeker’in Başkanı belli oldu!

Kayseri Pancar Kooperatifi'nin yapılan genel kurulunun ardından Kayseri Şeker Fabrikası'nda da yönetim belli oldu. Sabah saatlerinde konuyla ilgili toplantı yapıldığı dile getirildi.

Kayseri Şeker'de acil durum!

Kayseri Şeker Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı ekipler, Fabrika sahası ve İşletme Binası önünde Afet-Tahliye ve Yangın Tatbikatı yaptı.

Kayseri Şeker: Verimli proje hayata geçirdik!

Kayseri Şeker'in verimli proje hayata geçirdiği belirtildi.

Pancar Kooperatifi'nde görev değişimi

Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü Uğur Metiner görevini Boğazlıyan Şeker Fabrikası Ziraat Koordinatörü Mesut Karabulut'a devretti.

Kayseri Şeker'den Manavgat'a yardım

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan Aladağlar Milli Parkı'nda meydana gelen ve Kapuzbaşı Mahallesi'ne de sıçrayan yangın nedeniyle başlatılan yangınla mücadele çalışmalarına destek veren Kayseri Şeker İtfaiye Teşkilatı, şimdi de Manavgat için seferber oldu.

Kayseri Şeker Aladağlar'daki yangın için seferber oldu

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan Aladağlar Milli Parkı'nda başlayan ve Milli Parkın ardından Kapuzbaşı Mahallesi'ne de sıçrayan yangın nedeniyle başlatılan yangın söndürme çalışmalarına, Kayseri Şeker İtfaiye Teşkilatı da katıldı.

Kayseri Şekerspor Serbest Stil 2. Lig müsabakalarında üçüncü oldu

Ankara'da yapılan Serbest Stil 2. Lig müsabakalarında toplamda 5 madalya alarak minderden ayrılan Kayseri Şekerspor takımı üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Kayseri Şeker'den çiftçiye 'Sulama Avansı'

Kayseri Şeker, kurak geçen mevsim koşulları ve zorlu ekim şartlarında üretim yapmaya çalışan pancar üreticilerine 58 milyon 369 bin liralık Sulama Avansı ödeyerek, çiftçinin yanında olmaya devam ediyor.

Şeker'den Bünyan'a 10 Milyon'luk yatırım

Kayseri Şeker tarafından Bünyan'a 10 milyon 150 bin TL'ye yaptırılacak olan tarım market, pancar bölge müdürlüğü, konut ve ticaret alanları temel atma töreni yapıldı. Temel atma töreninde konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 'Şeker Fabrikaları şeker fiyatlarında artış bekliyor' dedi.

Kayseri Şeker’e sürpriz yönetim kurulu üyesi

Kayseri Şeker Fabrikası yönetim kurulu üyeliğine Türkiye genelinde yolsuzlukları ortaya çıkaran bir isim girdi.

Arkadaşının evinde öldü

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde misafir olarak geldiği arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen şahıs, sıkışarak hayatını kaybetti.

Çarşı pazarda denetim!

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bayram öncesi denetim gerçekleştirildi. Şekerlemecilerde, tatlıcılarda ve kasaplarda gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin son kullanma tarihlerine bakılırken, ürünlerin bozulup bozulmadığı da kontrol edildi. Denetimde basın mensuplarına konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, 'Yılda bir kere ortaya çıkmış bir kıyma makinesi ile çekilecek etlerde birçok problem ortaya çıkabilecektir' dedi.

Bayram şekerinde fiyat yüzde 15 arttı!

Kurban Bayramı'na 2 gün kalması nedeniyle Kayseri'de de vatandaşlar şekerlemecilerde yoğunluk oluşturdu. Şekerlemeci Yavuz Çarşıbaşı ise vatandaşların bayram şekerine gösterdikleri ilgi ile alakalı olarak, 'Şu anda yoğun ilgi görüyoruz, yoğun bir satışımız var' dedi.

Kayseri Şeker'den çiftçisine bayramlık destek

Kayseri Şeker, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde üreticisine çifte Bayram müjdesi verdi. Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Tokat, Amasya ve Sivas illerinde pancar ekimi yapan 12 bin 139 çiftçiye 14 milyon 855 bin lira Bayram Avansı ödeyen Kayseri Şeker, iklimsel zorlukların yaşandığı bu dönemde, ekimden hasada kadar olan tüm süreçte üreticisinin yanında olmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığına Şeker yönetiminin kredi kartlarını ve harcamalarını sordu

CHP Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanlığına Kayseri Şeker Fabrikasını sordu. Sorular arasında yönetime verildiği belirtilen kredi kartlarından yurt dışı harcırahları da var.

İddialara yanıt veren Pancar Kooperatifi Başkanı Akay: Tezgah var!

“Ben hiçbir hanımefendiye olumsuz davranış bir içinde olmam” diyen Pancar Kooperatifi Başkanı Akay, "Her türlü oyunu tezgahladılar" dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde Başkan Akay güven tazeledi

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin yapılan 68. Olağan Genel Kurulu'nda kesin olmayan sonuçlara göre 9 bin 83 oy alan Hüseyin Akay yeniden başkanlığa seçildi. Güven tazeleyen Başkan Akay; 'Yeni katılan arkadaşlarımızla beraber hepimiz çiftçimizin hizmetkarıyız, hizmet etmeye devam edeceğiz. Kayseri Şeker'i daha ileriye taşıyacağız' dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifinde Başkan belli oldu!

Pancar Kooperatifinde seçimin galibi belli oldu.

Pancar Kooperatifi seçiminde neler yaşandı?

Kayseri Şeker'in 68. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerinde kimler yönetime aday?

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifinde seçimli genel kurul devam ediyor.

AK Parti Milletvekili Nergis'ten, Kayseri Şeker ziyareti!

AK Parti Kayseri Milletvekili, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili ve Türkiye-Ürdün Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Avukat Hülya Nergis; Kayseri Şeker'e gelerek, Başkan Hüseyin Akay'ı ziyaret etti.

Akay'dan halka arz savunması...

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker'in sektörünün temel direği haline geldiğini söyleyerek, fabrikanın halk arz edilmesiyle ilgili konuştu. Akay, Kayseri Şeker'in daha kurumsal, şeffaf, denetlenebilir bir yapıya kavuşması için halka arzın fiili noktaya getirilmesi gerekli. Eylül-Ekim aylarında tekrardan halka arz ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi.

Teke: Kayseri Şeker senede 100 milyon kar etsin, borcunu 32 senede öder! Yazıktır

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, dikkat çeken tespitlerini ve uyarılarını sürdürüyor..