Şair Haberleri

Şair Haberleri

4. Kayseri Kitap Fuarı Sezai Karakoç anısına düzenlenecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 3-12 Aralık günleri arasında düzenlenecek olan 4. Kitap Fuarı'nı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden yazar, şair ve düşünür Sezai Karakoç'un anısına düzenleneceğini duyurdu.

AK Parti İl Başkanı bu pozu verdi ve bakın ne yazdı?

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu verdiği sonbahar mesajıyla dikkat çekti.

Sezai Karakoç için gıyabi cenaze namazı kılındı

'Büyük şair', 'mütefekkir', 'dava adamı' ve 'diriliş hareketlerinin lideri' olarak anılan ünlü yazar Ahmet Sezai Karakoç için Kayseri'nin Develi ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yarışmaya bin 270 kişi katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl Şair Yazar Ahmet Remzi Akyürek anısına düzenlediği geleneksel şiir yarışmasına bin 270 kişi katıldı.

Burunören’de anlamlı tören!

Kayseri'nin Sarıoğlan İlçesine bağlı 82 haneli Burunören Mahallesi'nde Türkiye'de yalnızca 3 Büyükşehir'de olan Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtı yapıldı. Atatürk’ün 3.5 metrelik anıt heykelinin yanı sıra Aşık Veysel Şatıroğlu ve şair Nazım Hikmet Ran'ın büstleri nedeniyle mahallede tören gerçekleştirildi.

Hem vefa, hem yarışma

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, birincisini Âşık Seyrani, ikincisini Yaman Dede ve üçüncüsünü Kadı Burhanettin anısına düzenlediği geleneksel şiir yarışmasının dördüncüsünü şair-yazar Ahmet Remzi Akyürek anısına düzenleyecek.

ERÜ'de 'On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklâl' Programı Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından 2021 Yılı İstiklal Marşı Etkinlikleri kapsamında 'On Kıta Bir Vatan İlelebet İstikll' kutlama, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma ve şiir dinletisi programı düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. yıldönümü Tomarza'da kutlandı

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlendi.

Vali Günaydın: İstiklal Marşı'nın yazıldığı koşulları iyi analiz etmek lazım

İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabulünün 100. yıl dönümü dolayısıyla Kayseri'de etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Şehmus Günaydın; Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy; destansı İstiklal Marşı'nı yazarak büyük milletimizin duygularına tercüman olmuştur dedi.

Büyükkılıç, 'Milli şairimiz, milli iradenin sesi olmuştur'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İstiklal Marşı'nın, Türk Milleti'nin milli birliğinin, beraberliğinin ve bağımsızlığının sembolü olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, 'İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy'u ve vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum' dedi.

Melikgazi'nin kültür sanat serisi devam ediyor

Pandemi sürecinde hazırladığı animasyonlar ile kültür-sanat hizmetlerine katkı sunmaya devam eden Melikgazi Belediyesi, bu hafta dünyada nam salmış Türk güreşçi Koca Yusuf ve Divan Şairi Fuzuli'yi sosyal medya takipçileriyle paylaştı.

Kayseri Üniversitesi Kütüphanesine Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İsmi Verildi

Kayseri Üniversitesi, 15 Temmuz Merkez Kampüsünde bulunan kütüphanesine İstiklal Marşı'mızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ismini verdi.

Talas Belediyesi Mehmet Akif'i online oyunla andı

Talas Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u 84. ölüm yıldönümünde tiyatro oyunu ile andı.

Asım’ın nesli Akif’in şiirlerine ses veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un 27 Aralık'taki ölüm yıldönümü münasebetiyle 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' adıyla Şiir Seslendirme Yarışması düzenliyor. Bu kapsamda Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerine ses verecekler.