Etiketler

Develi'de skandal çelenk: Çekemeyenler zil taksın...

Develi Sağlık Müdürlüğü önünde görülen çelenk günün konusu oldu.

Kayseri'de 959 bin 233 kişi aşılandı

Kayseri'de korona virüsle mücadele kapsamında şimdiye kadar 959 bin 233 kişi aşılandı.

İl Sağlık Müdürlüğünden aşıya teşvik kampanyası

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nün aşıya teşvik kapmasında iş yerlerine özel başlattığı kampanya, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli'nin elinden başladı. İşletmeleri ziyaret ederek, aşıya destek çıkartması yapıştıran İl Sağlık Müdürü Benli, işletme sahiplerine ve çalışanlara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Kampanya kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekipler, tüm çalışanları en az 1 doz aşı olmuş işletmeleri ziyaret ederek giriş kısımlarına; 'Birlikte aşıyoruz. Bu iş yeri covid-19'a karşı aşı çalışmalarını desteklemektedir' yazılı çıkartmayı yapıştırdı.

Kayseri Havalimanında Aşı Merkezi hizmete girdi

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kayseri Havalimanı'nda açılan aşı merkezi hizmete girdi.

Kayseri Sağlık Müdürlüğünden dikkat çeken son dakika açıklaması: Geçtik…

Kayseri Sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklama dikkat çekti.

Tarım işçileri aşılanıyor!

Sağlık Müdürlüğü ekipleri Koronavirüs'e karşı aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda tarım işçilerinin de aşılamaları sürüyor.

Mobil aşı ekipleri iş başında!

Melikgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan 14 mobil aşı ekibi, her gün ilçede yaşayan yaklaşık bin 500 kişiyi aşılıyor.

Talas Belediyesi'nde aşı seferberliği

Talas Belediyesi'nde görevli personele İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Covid-19 aşısı yapıldı.

Nursaçan, İl Sağlık Müdürlüğü'nün Kayseri OSB'deki Aşı Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, aşı uygulamasının Kayseri OSB'de büyük ilgi gördüğünü belirterek, sabit ve mobil aşı ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Tahir Nursaçan, 16 Haziran Çarşamba günü OSB'de bir günde 2 bin 380 aşı yapıldığını kaydetti.

Kayseri OSB'de aşı mesaisi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, covid-19'a yönelik aşı çalışmalarının daha hızlı ve daha geniş kitlelere yapılabilmesi için SGK'ya kayıtlı tüm çalışanlara Kayseri OSB içerisinde aşı yapılabileceğini söyledi. Başkan Nursaçan, aşı çalışmaları için Kayseri OSB'de İl Sağlık Müdürlüğü'ne yer tahsis edildiğini açıkladı.

Covid'e yenik düştü!

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Metin Öztürk, Covid-19'a yenik düştü.

Sendika başkanından şok açıklama: Çalışanlara Mobbing yapılıyor!

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, pandemi döneminde; canlarını hiçe sayarak, eş ve çocuklarından, ailelerinden ayrı kalarak görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren fedakar sağlık çalışanlarının, hizmetlerinin karşılığını ve hakkettiklerini alamadıklarını söyledi. Ünal, “Haklarını almak bir yana, sağlık çalışanları haksızlığa, adaletsizliğe, adam kayırmaya, sendikal ayrımcılığa, baskıya ve mobbinge maruz kalmışlardır” dedi.

Mahalle mahalle gezerek aşıya ikna ediyorlar

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan aşı ikna ekipleri mahalle mahalle gezerek çeşitli nedenlerle randevu alamayan, aşının etkilerine inanmayan veya aşıdan korkan vatandaşları bilgilendirip aşı olmaya ikna ediyorlar.

Kayseri'de Aşı İkna ekibi kuruldu!

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan aşı ikna ekipleri mahalle mahalle gezerek çeşitli nedenlerle randevu alamayan, aşının etkilerine inanmayan veya aşıdan korkan vatandaşlarımızı bilgilendirip aşı olmaya ikna ediyorlar.

Kapanmada tüm hastaneler açık mı?

Sağlık Müdürlüğü tam kapanmada sağlık kuruluşları ile ilgili açıklama yaptı.

Kayseri'de öğrenciler, 20 bin N95 maske yaptı!

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen 20 bin adet N95 maske, dezenfektan ve kolonya İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Sağlık Müdürlüğü önünde dikkat çeken pankart: O Müdür paralel yapıya mı hizmet ediyor?

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Ünal, Pınarbaşı Devlet Hastanesi ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Yahyalı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne araç hibe edildi

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk girişimleriyle Yahyalı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne araç hibe edildi.

İl Sağlık Müdürünün koltuğuna oturan otizmli Eren Aksoy, TMM'ye dikkat çekti

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde koltuğunu otizmli Eren Aksoy'a devretti. İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna oturan Aksoy, vatandaşların korona virüs tedbirleri kapsamında temizlik, maske ve mesafeye dikkat etmelerini istedi.

Yahyalı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne araç hibesi yapıldı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'ün girişimleriyle hayırseverlikleri ile tanınan Dedeman Ailesi tarafından Yahyalı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne hibe edilen aracın törenle teslimi yapıldı.

Yaşlıların yüzü güldü

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanelerde kullanılmayan motorlu yataklar, onarılarak tedavilerine evde devam edilen yatalak hastaların rahat etmesi için evlerine kadar götürülüyor. Hayırseverlerin de aldığı motorlu hasta yatakları yaşlıların yüzünü güldürürken, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Yaşlılarımızın, büyüklerimizin dualarına talibiz dedi.

Taziye evleri vaka sayılarını artırıyor

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, son zamanlarda Kayseri'de vaka artışı yaşandığını söyleyerek, bu artışın taziye ziyaretlerinden öne çıktığını söyledi. Benli, bazı vatandaşların 'Rahmetlinin ölüm yıl dönümü' diyerek yemek yaptırıp toplandıklarını gördüklerini söyledi.

Sağlık Müdürlüğü'ne 2 Araç Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen 'Sıhhat Projesi' kapsamında Kayseri Sağlık Müdürlüğüne 2 araç daha tahsis edildi.

Talas Belediyesi'nden uygulamalı eğitim...

Talas Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile belediye personelleri ve vatandaşlara biyosidal uygulama, dezenfeksiyon ve haşeratla mücadele eğitimi verildi.

O ilçede araç hibesi

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'ün girişimleriyle Yahyalı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne araç hibe edildi.

Benli: Aşılamalarımız köylerdeki ortak mekanlarda devam ediyor

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Covid-19 aşılamalarının devam ettiğini belirterek, 75 yaş üzeri hastalarımızın aşılamaları köylerdeki ortak mekanlarda devam ediyor dedi.

Göreve Yeni Başlayan Personele 'Uyum Eğitimi' Verildi

İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında göreve yeni başlayan sağlık personeline, Kayseri Devlet Hastanesi GETAT Merkezi Toplantı Salonunda 'Uyum Eğitimi' verildi. Düzenlenen eğitime 167 personel katılım sağladı.

Çok güzel hareketler bunlar

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 ekipleri, Covid-19 aşısı yapmak için gittiği yaşlı ve yatalak bir hastanın evine soba kurdu.

Tomarza 4X4 tam donanımlı ambulansa kavuştu

Sağlık Bakanlığı tarafından Tomarza İlçesine tahsis edilen 4X4 tam donanımlı ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tomarza Acil Sağlık İstasyonu'nda kullanılmak üzere istasyondaki sağlık çalışanlarına teslim edildi.

Koronavirüs aşılaması ile ilgili flaş gelişme

Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, önümüzdeki günlerde başlaması beklenen Koronavirüs aşılaması konusunda 81 ilin sağlık müdürlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildiğini belirtti.