Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Sağlık Müdürlüğü Haberleri

'Kayseri sağlık altyapısı ile önemli bir merkez'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Mehmet Erşan'a ziyarette bulundu. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin sağlık altyapısı ile önemli bir merkez olduğunu vurguladı.

Görevden ayrılan Müdür, maceraya yelken açtı!

Bir süre önce Sağlık Müdürlüğü görevinden ayrılan Doç Dr Ali Ramazan Benli, bundan sonraki süreçte Şehir Hastanesi'nde görev yapacağını duyurmuştu. Eski Müdür, motoruyla maceraya yelken açtı...

Yeni Müdür ziyaret turunda...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Mehmet Erşan'ı makamında kabul etti.

Yeni Müdür görevi devraldı...

Sağlık Bakanlığı tarafından Kayseri İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Mehmet Erşan, İl Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Doç. Dr. Ali Ramazan Benli'den teslim aldı.

Dikkat! Kayseri'de 13 bin 428 kişi kalp krizi geçirdi...

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, Kayseri Şehir Hastanesi ile Devlet Hastanesi'ne 2021 yılında ve 2022 yılının ilk 4 ayında toplam 13 bin 428 kişi kalp krizi vakası getirildi. Acıbadem Kayseri Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Karabacak, kalp krizi hakkında verdiği bilgilerde, 'Sigara kullanan ve fazla kilosu olan kişiler risk grubunda' dedi.

Müdür Mehmet Erşan'a veda programı

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürütürken Kayseri İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Mehmet Erşan onuruna veda programı düzenlendi.

Büyükkılıç: Hiç kimsenin çakılıp kalacağının, bulunduğu yerde her zaman bulunacağının garantisi yok

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi personeli için Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen İlk Yardım Semineri'ne katıldı, ilk yardımın ve doğru yapılacak ilk müdahalenin önemine vurgu yaptı.

Helallik isteyen Müdür: Bize nasip oldu...

Kayseri Sağlık Müdürlüğü görevinden ayrılan Ali Ramazan Benli, veda mesajı yayımladı.

'Sigara bağımlığı tedavi edilebilen bir hastalıktır'

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri çerçevesinde açılan farkındalık standında, vatandaşların karbonmonoksit ölçümü yapılarak, tütün mamullerinin zararları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Büyükşehir ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında 'Sağlık' Protokolü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Anonim Şirketi (KAYMEK) ile Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü arasında 'İlk Yardım Kursu ve Sağlık Seminerleri Düzenlenmesine İlişkin' İş Birliği Protokolü yapıldı.

İhtiyaç sahibi hastalara motorlu hasta yatağı ulaştırılıyor

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nün 2019 yılında yatalak hastaların evde tedavisini kolaylaştırarak, yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla başlattığı proje çerçevesinde, hastane tipi motorlu hasta yatakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

Talas Belediyesi'nde 'Bağımlılık Çalıştayı'

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, Talas İlçe Sağlık Müdürlüğünün koordine ettiği ve Talas Belediyesi'nin katkı sağladığı 'Ben Olsaydım' temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı başladı.

Emniyet müdürlüğü personeline Temel İlkyardım Eğitimi verildi

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, kurum ve kuruluşlara yönelik düzenlendiği ilkyardım eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. Eğitim faaliyetleri çerçevesinde, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan personele de teorik ve uygulamalı birçok bilgiyi kapsayan 'Temel İlkyardım Eğitimi' verildi.

Temel İlkyardım Eğitimi verildi

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurum ve kuruluşlara yönelik ilkyardım eğitimleri kapsamında, Acil Çağrı Merkezi çalışanlarına Temel İlkyardım Eğitimi verildi.

Kalın Bağırsak Kanseri Bilgilendirme Standı açıldı

Kayseri Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Kolorektal (Kolon / Kalın Bağırsak) kanserine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için 1-31 Mart Kolorektal Kanseri Farkındalık Ayı Etkinlikleri kapsamında bir alışveriş merkezinde stant açıldı.

Sigarayı Bırakma Günü'nde vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı

Kayseri Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 'Sigara Bırakma Günü' münasebetiyle; 'sigara ve tütünün zararları', 'sigarayı bırakmak için ne yapılabilir', 'nerelere başvurulabilir' gibi konularda bilgilendirme yapmak amacıyla özel bir alış veriş merkezinde stant kuruldu. Bilgilendirici broşürlerin dağıtıldığı etkinlikte vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü de yapıldı.

6 noktada hizmet veriyor...

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde merkez, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde 6 farklı noktada hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezleri, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak için hizmetlerine yeniden başladı.

'Hava 38' 219 hasta için havalandı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği'nde hizmet veren hava ambulansı, 2021 yılında 219 vatandaşın hayatını kurtarmak için havalandı.

“Ali baba ve kırk haramileri var” diyen Ünal: Sevinç Kınası gönderdik!

Türk Sağlık Sen Üyeleri, Sağlık Müdürlüğü yönetimine tepki gösterdi. "Ali Baba'nın Çiftliğinde, 40 Haramileri var” pankartı açan sendika üyeleri, "İl Sağlık Müdürlüğünde İdarecilere ‘Paralel Yapı’ tarafından verilen talimat doğrultusunda, sendikanın iş yeri temsilcisinin görev yerinin değiştirildiğini" savunarak,, bu duruma tepki gösterdi. Sendika Şube Başkanı Kamil Ünal, tepki amacıyla müdürlük yöneticilerine "Sevinç Kınası" gönderdiklerini de dile getirdi.

Taraftarlar için aşı çadırı kurulacak

Kayserispor kulübü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Kadir Has Stadı yanında aşı çadırı kurulacak ve aşı olan taraftar maça girebilecek.

Hacılar'da kanser taraması...

Hacılar Belediyesi ve Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde yapılan organizasyonla kanser taramasından geçmek isteyen kadınlar, Hacılar Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüsle Fevzi Çakmak Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) getirildi.

Güvencesi olmayan vatandaşlar ile mültecilerin hastane masraflarını karşılayacaklar!

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı arasında Sağlık sigortası olmayan hastaların, muayene ve tedavi edilmelerini içeren bir protokol imzalandı. İmza altına alınan protokole göre sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ile mülteci konumundaki insanların hastane masrafları Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılanacak.

Çevre illerdeki Turkovac gönüllüleri için online toplantı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Erciyes Üniversitesinde geliştirilen ilk yerli ve milli Covid-19 aşısı Türkovac'ın Faz-3 çalışmasına çevre illerden gönüllü olan vatandaşlara yönelik interaktif online toplantısının 2'ncisi yapıldı.

'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' dediler, fidan diktiler

İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Ağaçlandırma Günü'nde 'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' sloganı ile fidan dikti.

Eczacılara sosyal medyada “paylaşım” yasağı!

Kayseri Sağlık Müdürlüğü, Eczacıları sosyal medya hesapları ve paylaşımları konusunda uyardı.

Sağlık Müdürlüğü'nün 18 yaş uyarısı...

İl Sağlık Müdürlüğü, 18 yaşın altındaki gençlerin aşı taleplerini kolay yapmaları amacıyla bilgilendirme videosu hazırladı.

Sağlık Müdürü: O kişiler hakkında inceleme başlatıldı!

Sağlık Müdürlüğü'nün, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'in, Olay Türk TV'de yaptığı açıklamaların ardından harekete geçtiği öğrenildi.

Sağlık Müdürlüğü açıkladı! İlk ilçe belli oldu…

Sağlık Müdürlüğü ilçelerle ilgili merak edilen haritayı paylaştı.

Kayseri'de koronavirüs denetimleri sürüyor

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs ile mücadelede tedavi sürecinin yanında insanların toplu bir şekilde bulunduğu yerlerde denetimlerini sürdürüyor. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın yaptığı açıklamada, pandemi sürecinin bitmediğini, vatandaşların da buna göre hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Yoğun bakımları aşısızlar dolduruyor

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Halit Baykan, korona virüs yoğun bakımlarında yatanların yüzde 87'sini aşısız vatandaşların oluşturduğunu söyleyerek, Kayıplarımızın yüzde 90'a yakını da yine aşısız vatandaşlarımızdan oluşuyor dedi.