Rektör Haberleri

Rektör Haberleri

Karaman: Hedeflediğimiz puana gelene kadar çok çalışacağız

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Antalyaspor galibiyetinin ardından, Hedeflediğimiz puana gelene kadar çok çalışacağız dedi.

Erü'de ahilik vurgusu!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü tarafından “2021 Ahi Evran Yılı” etkinlikleri kapsamında “Ahilik Geleneği ve Bilincinin Sürdürülmesi: Günümüz Taş İşçiliğine Bakış” konulu dinleti, defile, sergi, panel ve çalıştay düzenlendi.

Hamza Hamzaoğlu: “Bu stres ortamı kolay değil”

Kayserispor'u 1-0'lık skorla mağlup eden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, 'Bitiricilik kısmında bir sorun yaşıyoruz. Bu stres ortamı kolay değil' dedi.

Hikmet Karaman, yenilgi sonrası neler söyledi?

Çaykur Rizespor'a karşı 1-0'lık skor ile sahadan mağlup ayrılan Yukatel Kayserispor'da Teknik Direktör Hikmet Karaman, 'Maçtan önce minimum buradan 1 puanla ayrılmayı düşündük' dedi.

'Bayramhacı' turizme kazandırılıyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun ile birlikte doğal güzelliğiyle dikkat çeken Bayramhacı Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. 'Ortak akıl' ile çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, bir yanında deniz bir yanında peri bacaları olan ve eşsiz güzelliğiyle dikkat çeken Bayramhacı'nın termal su kaynaklarını, ülke ve kayseri turizme kazandırılması için proje çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Ali Çamlı'dan, Hikmet Karaman yorumu

Kayserispor 2. Başkanı Ali Çamlı, Teknik Direktör Hikmet Karaman'ın Türkiye'nin en iyi hocalarından birisi olduğunu söyleyerek, Haftalarca çalışmanın bir düdükle kaybolup gitmesine izin verilmemeli dedi.

NNYÜ Rektörü Güney’den, Öğretmenler Günü mesajı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Maestro: 1 puan çok önemli

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynanan Yukatel Kayserispor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, Zorlu deplasmanda aldığımız 1 puan çok önemli dedi.

O Bakan yarın Kayseri'ye geliyor...

Erciyes Üniversitesi'nin davetlisi olarak geliyor...

Hikmet Karaman: 'Yüzde yüzün üzerine çıkmamız gereken bir maç'

Kayserispor, Göztepe maçı hazırlıklarına devam ederken, Teknik Direktör Hikmet Karaman, bu hafta oynayacakları Göztepe maçının önemine dikkat çekerek, Yüzde yüzün üzerine çıkmamız gereken bir maç dedi.

Köroğlu'nun mutlu günü

Kayserispor Medya Sorumlusu Kemal Onur Köroğlu, hayatını Psikolog Nazan Sondaç ile birleştirdi. Çiftçin nikah şahitliğini, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Teknik Direktör Hikmet Karaman yaptı.

Hikmet Karaman: 'Göztepe maçını kayıpsız geçmeliyiz'

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Göztepe maçını kayıpsız geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kayseri Yolspor'da şok ayrılık

Kayseri Süper Amatör Küme takımlarından Kayseri Yolspor'da ligin 3. Haftasında bugün alınan Erciyes Reşadiye Gençlik mağlubiyeti sonrasında Teknik Direktör Mehmet Susamış, istifa ettiğini açıkladı.

Yolspor'da Susamış dönemi sona erdi

Kayseri Süper Amatör Küme takımlarından Kayseri Yolspor'da ligin 3. Haftasında bugün alınan Erciyes Reşadiye Gençlik mağlubiyeti sonrası, Teknik Direktör Mehmet Susamış istifa ettiğini açıkladı.

Hikmet Karaman: İstifamı verdim

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 2-1 kazandıkları Fatih Karagümrük maçında taraftarların kendisini istifaya davet etmesine ilişkin olarak, Maçtan sonra taraftarın karşısına gittim. Hiçbir hoca gidemez. Ben gittim. 'İstemiyorsanız ben gidiyorum' dedim. İçeri girdim ve istifamı verdim dedi.

Kayserispor ayrılığı duyurdu

Yukatel Kayserispor Kulübü, Sportif Direktör Ali Naibi ayrılığını kamuoyu ile paylaştı.

Kayserispor'da flaş ayrılık

Kayserispor'da Sportif Direktör Ali Naibi istifa etti.

Kayserispor'da Ali Naibi dönemi sona erdi

Kayserispor'da Sportif Direktör Ali Naibi istifa etti.

Hikmet Karaman: “Penaltıyı verdiğin dakika 90+7. Sen Cüneyt Çakır’sın”

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 'O pozisyona penaltı çalınıyorsa Türkiye'de her hafta 15 tane penaltı çalınır, çalınsın o zaman. Her hakemin ayrı bir teorisi var, standardı yakalayamıyoruz' dedi.

Arık: Bu işçilerin günahı ne?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kamu çerçeve protokolüne dahil edilmeyen çalışanların mağduriyetini Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e sordu. Arık’ın “Bu kardeşlerimizin günahı ne? Niçin dâhil edilmedi, niçin aynı işi yapan insanlar arasında hem sosyal haklar hem de ücret bakımından ayrımcılık yapıyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Bakan Bilgin, toplu sözleşmenin kamu çerçeve protokolü içinde yer aldığını belirterek, “Rektörler buna uymak zorundadırlar, haklarında gerekli her türlü yasal işlemi yaparız” diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi'nde Bakan Hulusi Akar'la ilgili flaş gelişme!

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Çalış'ın daveti üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'ye geliyor... İşte nedeni..

Karaman: Kayserispor'un varını yoğunu ortaya koyması gereken bir maç

Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor, hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Hikmet Karaman, Kayserispor'un ligdeki sıralamasına baktığımız zaman varını yoğunu ortaya koyması gereken bir maç dedi.

Yeni bir bakteri türü keşfedildi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Aydın'nın yürütücülüğünü yaptığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen proje kapsamında bir yeni bakteri türü tespit edildi. Tespit edilen bu yeni Campylobacter türüne Latince'de Anadolu manasına gelen 'anatolicus' ismi verildi.

PTT Kayseri Başmüdürü, Bünyan MYO'da öğrencilerle bir araya geldi

PTT Kayseri Başmüdürü Yaşar Serhat Çalışkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun'un da katıldığı etkinlikte Bünyan MYO Posta Hizmetleri Programı öğrencileriyle bir araya geldi.

ERÜ Rektörü Çalış'tan aşı ile ilgili "acil" açıklama!

Yerli aşı Turkovac'ın geliştirildiği Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Turkovac'ın birkaç ay içerisinde acil kullanıma girmesini ümit ettiklerini söyleyerek, faz-3 çalışması kapsamında gönüllü bulmakta sıkıntı çektiklerini söyledi. Dünyada aşı milliyetçiliğinin olduğunu kaydeden Çalış, Milli aşımızın olmasının ne kadar önemli olduğunu son süreçte yaşıyor ve görüyoruz dedi.

Hikmet Karaman neler konuştu?

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fatih Karagümrük maçının ardından yaptığı açıklamada, 'Haklı galibiyet aldık' dedi.

Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği'nden KAYÜ Rektörüne Ziyaret

Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Doç. Dr. Reha Kılıçhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti. Aynı zamanda ERÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Başkanı olan Doç. Dr. Reha Kılıçhan, dernek faaliyetleri hakkında Rektör Karamustafa'ya bilgiler verdi.

Türk Mutfağı Yarışmasından ödülle döndüler...

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 'Gastro Afyon 2021' 3. Uluslararası Lezzet ve Turizm Festivali kapmasında düzenlenen Üniversitelerarası Afyon Mutfağı ve Modern Türk Mutfağı Yarışmalarından dereceyle dönen Develi Hüseyin Şahin MYO Aşçılık Programı öğrencilerini ve öğretim elemanlarını kabul etti.

Karamustafa: Cumhuriyet, Türk Milleti için en büyük kazanımlardan biridir

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Erciyes Üniversitesi Rektörü (ERÜ) Prof. Dr. Mustafa Çalış, Cumhuriyet'in 98. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.