Etiketler

Jeti satamadılar? Uçak elde kaldı!

Erciyes Anadolu Holding’in satışa çıkardığı jet uçak için üç firma teklif verdi, ancak verilen rakamlar beklenenin altında kaldı.

“Ekmeğe zam yaparsak kuyruklar biter! Bu Başkanın yeni yıl şakası mı?”

Yeni yılla birlikte kent ekmek de zamlandı. Kent Ekmeğe yüzde 25 oranında zam yapıldı. Buna göre daha önce 80 kuruşa satılan ekmek 1 TL oldu. Bu duruma açıklanan enflasyon rakamları üzerinden tepki gösteren CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, “Enflasyon 14.6 ise madem bu enflasyon rakamı varsa o zaman zammı da enflasyonun altında yapın" dedi.

Gülsoy: Aralık'ta ihracatımız geçtiğimiz yıla oranla yüzde 42.7 oranında arttı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Aralık Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.

Gülsoy: İngiltere ile imzalanan STA, Türkiye'nin gücüne güç katacaktır

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, İngiltere ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasına (STA) ilişkin, Dış ticaretimizde çok önemli bir anlaşma sağlanmıştır. Türkiye'nin gücüne güç katacak bu anlaşma ile beraber daha büyük ihracat rakamları yakalayacağımızı düşünüyorum. Dünyanın 6'nci büyük ekonomisi olan İngiltere ile ticaretimizde başlayacak yeni dönemle birlikte ekonomimiz daha da kuvvetlenecektir.' dedi.

Büyükşehirden tarım ve hayvancılığa 13 milyon TL'lik yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik gösterdiği özel ilgi rakamlara da yansıdı. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın 2 yıl içerisinde ilçelerin tamamına yönelik yaptığı tarım ve hayvancılık çalışmalarının tutarı 13 milyon 567 bin TL'ye ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Kayseri açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kayseri ile ilgili dikkat çeken rakamlar paylaştı.