Piyasa Haberleri

Piyasa Haberleri

Kayseri'de milyonluk operasyon

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda piyasa değeri 5 milyon TL olan Roma ve Bizans dönemine ait 5 bin 100 adet sikke ile yurt dışına çıkarılmadan ele geçirildi.

OSB'lerde 'Elektrik Zirvesi'

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde Mimarsinan ve İncesu OSB'leri ile KEPSAŞ'ın da katılımıyla elektrik zirvesi yapıldı. Toplantıda elektrik piyasası ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Büyüksimitci: Ekonomimizi büyütmeyi başardık

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci; İş dünyasının piyasalarda istikrar ve öngörülebilirlik sağlanması talebine yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir dizi tedbir açıklandı. Yapılan açıklama, piyasalara pozitif bir etkide bulundu. Döviz kurlarındaki aşırı dalgalanma ve olağan dışı yükselişlerin önüne geçilmiş oldu. Açıklanan tedbirleri olumlu karşılıyor, Türk lirasına güveni tesis eden tüm adımları destekliyoruz dedi.

KTO'da, Müdürlerle piyasa değerlendirmesi...

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy ile yönetim kurulu üyeleri, kentte faaliyet gösteren bankaların bölge müdürleri ve kurumsal şube müdürleri bir araya gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği ekonomiye destek paketini ve piyasaları değerlendirdi. Başkan Gülsoy, 'Türk Lirasına güven tesis eden ve istikrarı güçlendiren adımlar bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir dedi. Banka Müdürleri de, kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı vatandaşa güven verdiğini ve TL'ye dönüşte talep olduğunu söylediler.

Piyasa değeri 600 bin TL! Dikkat çeken operasyon

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 600 bin TL olan 2.5 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.

Lise öğrencileri yarı fiyatına maske makinası yaptı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin piyasa maliyetinin neredeyse yarısına geliştirip ürettikleri maske üretim makinesi tanıtıldı. Tanıtımda konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Son 5 yılda mezun olan meslek lisesi öğrencilerimize ulaşacağız' dedi.

Yedikaya'dan, kur değerlendirmesi!

Kayseri Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMO) Başkanı Ali Yedikaya, Olay Türk TV’de, “30 Dakika” programında piyasalarda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

10 yaş üzeri araç alacaklara dikkat çeken uyarı!

İkinci el araç satın almayı düşünen tüketiciler için dikkat çeken uyarılar...

Kayseri'de dikkat çeken tablo!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ardından piyasalardaki hareketlilik sürüyor. Kazancılar Çarşı'nda sabah saatlerinden itibaren oluşan hareketlilik dikkat çekti.

Akaryakıta büyük indirim geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışların sektörün desteği ile durdurulduğunu açıkladı.

Akaryakıt zamları durduruldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: “Dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur.”

Kayseri'de sahte alkol operasyonu

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda yılbaşında piyasaya sürülmesi için hazırlanan çok sayıda sahte alkol ele geçirildi.

Kayseri'de milyonluk kaçakçılık operasyonu!

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir OSB'deki depoya tırdan kaçak tütün indiren 4 kişi yakalandı. KOM ekipleri tarafından yapılan operasyonda piyasa değeri 3 milyon TL olan 10 milyon dal makaron ve 5 ton bandrolsüz tütün ele geçirildi.

Cinsel içerikli gıda takviyesi üreten imalathaneye operasyon

Kayseri'de, polis ekipleri tarafından kaçak cinsel içerikli gıda takviyelerinin üretildiği 3 imalathaneye operasyon düzenlendi. Operasyonda kaçak ürün üreten imalathanenin içler acısı hali göz önüne serilirken, ülkeye girişinde Sağlık Bakanlığı'nın iznine tabi olan 100 kilogram sildenafil, ürünlerin yapımında kullanılan 3.5 ton bal, 4 milyon çikolata ve üretilen piyasa değeri 10 milyon TL olan 100 bin ürüne el konuldu.

Uyardı: Doların yükselişi reçeteli ilaçları vuracak!

Sağlık ekonomisi uzmanı Prof. Dr. Onur Başer, “Türkiye’de reçeteli ilaçların yüzde 52’si yurt dışından geliyor. Yerli ilaçların da etken maddeleri ithal. Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı kur ile piyasa kuru arasındaki fark yüzde 200’ü geçti. Çok zor bir dönem olmasını bekliyorum” dedi.

Kayseri'de 'change oto' operasyonu: 4 gözaltı

Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda haciz ve yakalama kaydı bulunan otolardan change yapıldığı belirlenen piyasa değeri 1 milyon TL olan 4 adet otomobil ele geçirildi.

6 milyon dal boş makaron ele geçirildi

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 6 milyon dal boş makaron piyasaya sürülmeden ele geçirildi.

MHP'li Özdemir’den Asgari Ücret temennisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İnşallah vatandaşlarımızı memnun edecek, piyasa koşullarında vatandaşlarımızın elini güçlendirecek ve gelir dağılımındaki eşitsizliği azaltacak ve katkı sağlayacak gayretlerin de nihayete erdirilmesini hepimiz umut ediyoruz dedi.

Flaş! Kargo paketinden çıktı… Değeri 500 bin TL

Kayseri polisi tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda kargo paketinin içerisinde piyasa değeri 500 bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

Nakliye süsüyle uyuşturucu ticareti!

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, nakliye süsü verilen kamyonette, piyasa değeri 1 milyon TL olan 100 kilo esrar çeşidi ele geçirildi.

Bitcoin ve Altcoin 2021 Fiyat Tahminleri

Analistler bu gibi yükseliş hamleleri sonrasında yaşana düzeltmelerin piyasa açısından olumlu olduğunu ve sağlıklı bir yükseliş grafiği elde edilebilmesi için bu gibi düzeltmelerin gerekli olduğunu ifade ediyor.

Kayseri'de 1.5 milyon TL' değerinde eroin ele geçirildi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir aracın arka kapıları içerisine zulalanmış piyasa değeri 1.5 milyon TL olan 15 kilo eroin ele geçirildi. Narkotik köpeği 'Athena'nın da katıldığı operasyon saniye saniye görüntülendi.

Kılınç: Gurbetçilerimizin ciddi katkısı oldu!

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, gurbetçilerin inşaat sektörüne ciddi bir katkısı olduğunu söyleyerek, İç piyasada yeterli hareketlilik yok ama gurbetçilerimizin bu süreçte ciddi katkıları oldu dedi.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan, faiz indirimini değerlendirdi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Merkez Bankası'nın faizde yaptığı 1 puanlık indirimin, piyasalar açısından cesaret ve umut verici olduğunu söyledi. Başkan Nursaçan, 'Faiz lobisi, döviz bahanesi ile ekonomiyi tehdit ediyor. Biz, üretici ve sanayicilerimiz adına faiz indirimini destekliyor, devamını bekliyoruz' dedi.

Kaliteli Reklam Videoları Hazırlamanıza Yardımcı Olacak En İyi Video Düzenleme Programları

Video oluşturmak zordur, dolayısıyla video reklamlar oluşturmak kulağa daha da zor gelebilir. Ancak bu durum iyi video düzenleme programlarıyla çok daha kolay hale geliyor. Piyasadaki editör seçenekleri çok geniş. Peki hangisi sizin için ideal?

İkinci el araç alacaklara uyarı

Galerici Ahmet Yurtlu, sıfır araçlarda ÖTV indirimiyle beraber ikinci el araç piyasasında kısa vadede gevşeme görüleceğini, ardından da fiyatların oturacağını söyleyerek, 'Bu süreçte para da değil de araçta kalmak çok daha mantıklı' dedi.

AGÜ İşletme Öğrencisine TÜBİTAK'tan Destek

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İşletme bölümü 4. sınıf öğrencisi Mustafa Altun, İşletme Bölümü Araştırma Görevlisi Rana Torun danışmanlığında hazırladığı Hane halkının Sermaye Piyasasına katılımının ve finansal bilincinin artırılması konulu projesi ile TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazandı.

Bayram öncesi 2. el araç sektöründe hareketlilik başladı

Kayseri'de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 2. el araç piyasasında hareketlilik başladı.

Afet ekiplerine mobil konaklama

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından deprem, sel gibi afet durumlarında görevli personelin olay yerinde geçirdiği gün süresince konaklamasını daha sağlıklı bir biçimde yapabilmeleri için tasarlanan afet aracını gezdi. Başkan Büyükkılıç, aynı zamanda kriz yönetimini de kolaylaştıracak afet aracının tasarlanmasının piyasa koşullarında 500 bin TL harcamayı gerektirdiğini ancak, belediye bünyesinde 150 bin TL'ye mal edildiğini belirtti.