Pastırma Haberleri

Pastırma Haberleri

Büyükşehir Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu açıyor...

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) pastırmanın anavatanı Kayseri'de, yoğun istek üzerine 'Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu'nu ikinci kez düzenleyecek.

Bu da oldu! İş yerinden pastırma çaldı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir işyerinde pastırma çalınması olayı güvenlik kameralarınca kaydedildi. Olay sonrasında şaşkınlığını gizleyemeyen işyeri sahibi, O kadar ilginç bir şey ki, ilk defa pastırmanın böyle alınıp gidildiğini gördüm dedi.

Esnaf diyor ki: Vatandaş pastırma-sucuk yiyemiyor

"Vatandaşlar çok fazla pastırma sucuk yiyemiyor. İnsanlar pastırma ve sucuklardan az almaya başladı"

ucuzucuyorum.com ‘dan Kayseri Uçuşlarında Transfer Kampanyası

Online Uçak Bileti satış uygulaması ucuzucuyorum.com yurtiçi ya da yurtdışından Kayseri’ye uçacak olan müşterileri için Kayseri Havalimanı’ndan Kayseri merkez ya da Kapadokya’ya transferlerini P indirimli olarak yapabileceklerini duyurdu.

Ceceli konserde pastırma yedi

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mustafa Ceceli Kayseri'de konser verdi. Sahnede pastırma yiyen Ceceli, sevilen şarkılarının yanı sıra darbuka performansıyla binlerce hayranını coşturdu.

KTO, Coğrafi İşaretli Ürünleri YÖREX Fuarı'nda tanıttı

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Antalya'da bu yıl 11'incisi gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'te açtığı stant ile yine göz doldurdu. Kayseri'nin tescilli ürünleri arasında yer alan Pastırma, sucuk, mantı, katmer, yağlama ve tandır böreği açılan stantla gelen ziyaretçilere tanıtıldı.

Expobel Çevre, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı'nda Kayseri pastırması tanıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gaziantep'te düzenlenen Expobel Çevre, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı'na katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı fuarda Kayseri Büyükşehir Belediyesi standı büyük ilgi görürken, davetlilere pastırma ikram edildi.

Başkan Büyükkılıç pastırma ve sucuğun merkezi Karpuzatan'da esnafla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte Karpuzatan'daki esnafları ziyaret ederek, talep ve isteklerini dinledi. Büyükkılıç, 'Karpuzatan'daki sektörün hem beklentilerini, taleplerini, hem de mevcut durumlarını öğrenme, değerlendirme, birlikte görüşme fırsatı bulduk' dedi.

Büyükşehir'den lezzetin anavatanında 'pastırma' kursu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK ile Çemen's Gurme iş birliği ile düzenlenen Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu'nun tanıtım programına katıldı. Büyükkılıç, pastırmanın anavatanı, gastronominin merkezi Kayseri'yi hak ettiği yere getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu açılacak

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) pastırmanın anavatanı Kayseri'de, 'Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu' açarak, yine bir ilke imza attı.

Pastırmaya gurbetçi dopingi!

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, gurbetçilerin kentte bulunduğu temmuz ve ağustos aylarında pastırma üretiminin yüzde 50 oranında arttığını söyledi.

Pastırma ve sucuk bu sene zamlı yapılacak

Pastırma ve sucuğu ile ünlü Kayseri'de Kurban Bayramı öncesinde baharat fiyatları arttı. Baharatçı Kaya Eldek, 'Baharat fiyatlarında bu sene yüzde 10'luk bir artış var' dedi.

Pastırma satışları normalleşmiş!

1 Haziran'da başlayan yeni normalleşmenin ardından vatandaşların dışarı çıkmaya başlaması ile pastırma ve sucuk satışlarının yüzde 20 arttığını söyleyen Pastırmacı Yasin Güzel, Kısıtlamaların kalkması, satışları yüzde 20 artırdı dedi.

Alım gücü azaldı! Pastırma unutuldu...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu iftarların iptal edilmesinin ardından, her yıl iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pastırmada da satışlar düştü. Pastırma satışları ile ilgili değerlendirme yapan Pastırmacı Yasin Güzel, bu kültürün devam etmesi gerektiğini belirterek, '200 gram da olsa iftar için pastırma alınabilir' dedi.

Pastırmacılarda 'Ramazan' yoğunluğu!

Kayseri'de Ramazan öncesinde pastırmacılarda hareketlilik yaşanıyor.

Ramazan ayında pastırma ve sucukta fiyat artışı olmayacak

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayında sofraların vazgeçilmesi olan pastırma ve sucuğun fiyatında artış olmayacağını söyleyerek, merdiven altı üretim yapan firmalara karşı vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

Pastırmacılar satışlardan memnun

Kayserili pastırmacılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ile uygulanan yeni normalleşme sürecindeki satışlarından memnun.

Fiyatı pastırmayı geçti

Pastırması ile ünlü Kayseri'de 1. sınıf pastırma 185 TL'den satılırken, yaz meyvesi olan erik ise manav tezgahlarında 400 TL'den satışa sunuluyor.

Pastırma tartışmasına Sivas'ta dahil oldu

Sivas'ın merkeze bağlı 150 haneli Kızılca köyünde yaklaşık 400 pastırma ustası bulunuyor. Türkiye'nin dört bir yanına ün salan Kızılca köylü ustalar Kayseri başta olmak üzere çeşitli illerdeki pastırma üretim merkezlerinde çalışıyor.

Bağlamış: Nezaketsiz!

Son dönemde gündemde olan Kastamonu ve Kayseri Pastırması tartışması ile ilgili geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde açıklama yapan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun sözlerine cevap veren Kayseri Ticaret Borsası(KTB) Başkanı Recep Bağlamış, 'Kastamonu Belediye Başkanı gibi nezaketsiz bir üslup kullanmayacağım' dedi.

Pastırma kavgası yeniden alevlendi

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 'Kastamonu kuru et üretiyor' diyen Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış'a tepki göstererek, 'Kayserililer artık Kastamonu pastırmamızı hazmetsin ama çiğ et yemek isteyen Kayseri pastırmasını alabilir' dedi.

O Listede Kayseri’den 12 ürün var!

Kayseri’nin değerlerine sahip çıkmak, yöresel ürünlerini markalaştırmak ve bu topraklarda tarihi bağları olan değerleri gelecek nesillere aktarmak için coğrafi işaretleme önemli bir yer tutuyor. Peki, Kayseri bugüne kadar hangi ürünlerini Türk Patent ve Marka Kurumunca tescil ettirdi?

2021 yılında pastırma ve sucuk satışında yüzde 25 artış bekleniyor

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, 2020 yılında pastırma ve sucuk satışında yüzde 10 artışın yaşandığını, bu yıl ise yüzde 25 artış beklediklerini söyledi.

Pastırmacılar 2020 yılında istedikleri satışı yapamadı

Kayseri'de Pastırmacılık yapan Yasin Güzel, 2020 yılında pastırma satışları ile ilgili yaptığı açıklamada, '2020 yılında tüm sektörler gibi, biz de pandemiden olumsuz etkilendik' dedi.

Pastırma anketi sonuçlandı!

Beklenen oldu ve Kayseri pastırma anketini önde tamamladı.

Ünlü yemek eleştirmeninden pastırma anketi

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, sosyal medya hesabından pastırma anketi başlattı. Kayseri önde!

Kayseri'de 2020 yılında 450 ton pastırma ve 3 bin 500 ton sucuk işlem gördü

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 2020 yılı için yaptığı değerlendirmesinde, pandemi sürecinin pastırma ve sucuk satışlarını olumsuz etkilemediğini söyleyerek, 'Kayseri'de 2020 yılında 450 ton pastırma ve 3 bin 500 ton sucuk işlem gördü' dedi.