Etiketler

Esnafların durumunu anlatan Alan: Maddi açıdan iyi durumda değiliz!

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, vatandaşlara çağrı yaparak, "Alışverişinizi yerel esnaftan yapın" dedi.

Başhekim: Ertelenebilir sağlık hizmetlerini gerekirse erteleyin

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, uyarılarda bulunarak, pandemi sürecinde çok acil durumlar dışında ertelenebilir sağlık hizmetlerini gerekirse ertelenebileceğini ifade etti.

SGK'dan, Kayseri Şeker'e teşekkür

Özellikle Pandemi döneminde kurallara azami ölçüde dikkat ederek, istihdamı artıran, hiçbir iş kazasına fırsat vermeyen, iş sağlığı kriterlerine en üst düzeyde dikkat eden, işletmesindeki üretimi güvenle devam ettiren ve hiçbir devlet kuruluşu ile Sosyal Güvenlik Kurumu'na da borcu olmayan Kayseri Şeker ve Kayseri Şeker'in İştiraki Panpet A.Ş, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketine layık görüldü.

Kayseri Gençlerbirliği Antalya'da

Kadın Futbol Ligi 17 Nisan'da başlıyor. Kadın Futbol Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonunda D Grubu'nda yer alan Kayseri Gençlerbirliği takımı Antalya'da. Pandemi koşulları nedeniyle sağlık tedbirleri çerçevesinde fanus düzeninde gerçekleşecek 2020-2021 Kadın Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu, 4 Mayıs tarihinde yapılacak final karşılaşması ile sona erecek.

Melikgazi pandemiden dolayı kapalı işyeri ve çalışanlarına yardım edecek

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, pandemi dolayısıyla kapalı olan işyerleri ve çalışanlarına yardım yapılması yönünde meclis kararı alındığını söyledi.

Özhaseki: Pandemi döneminde Kayserimize 732 Milyon TL'yi aşan destek verildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, pandemi sürecinde yapılan yardım miktarları ile ilgili açıklama yaptı.

Pandemide parkinson hastaları dikkat

Acıbadem Kayseri Hastanesi Nöroloji Doktoru Doç. Dr. Nergiz Hüseyinoğlu, pandemi döneminde daha fazla evde oturulduğunu ve hareket kısıtlığı yaşandığını belirterek, parkinson hastalarının bir süre sonra kontrole geldiğinde durumlarında kötüleşme gördüklerini söyledi. Parkinson hastalığının genellikle 60 yaş ve üzeri insanlarda görüldüğünü aktaran Doç. Dr. Hüseyinoğlu, düzenli tedavi almayan hastalarda zamanla yatağa bağımlılık oluşabileceğini aktardı.

Çalıksoy, pandemi sürecindeki ulaşım çilesini gözler önüne serdi

İYİ Parti Talas Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çalıksoy, sabah saatlerinde durakta bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. Otobüse bindi ve yaşanan ulaşım çilesini yerinde gözler önüne serdi. Vatandaşlar da bu konuda dert yandı.

Melikgazi'den esnafa bir destek daha

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, pandemi sürecinde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi'ne ait olan ve kiraya verilen iş yerlerinde yıllık kira artışının yapılmayacağını söyledi.

Talas Musiki Cemiyeti'nden Kayseri Türküleri ve şarkıları

Talas Belediyesi, pandemiye rağmen sosyal hayata renk katmaya devam ediyor. Talas Musiki Cemiyeti tarafından düzenlenen 'Kayseri Şarkıları ve Türküleri' konseri, sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla onbinlere ulaştı.

Gülsoy: Polisimizin gösterdikleri özveri her türlü takdirin üzerindedir

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Polis haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Gülsoy, polis denilince akıllara emniyet, asayiş, huzur ve güvenin geldiğini vurgulayarak 'Pandeminin etkili olduğu bu günlerde polisimizin fedakrca çalışması, halkımızın sağlığı için her mahalle ve sokakta görev alması, gösterdikleri özveri her türlü takdirin üzerindedir.' dedi.

BAL yine ertelendi

Daha önce 17 Nisan olarak başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig, mayıs sonuna ertelendi. 

Gülsoy: Zincir mağazalara düzenleme geliyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, pandemi sürecindeki ticaretten hammadde sıkıntısına, ihracatta kırılan rekordan 104 emekli askerin ortak bildirisine kadar bir çok konularda çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kayserili o esnafı ve kızını gündeme taşıdı: Bunu vicdan kabul eder mi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Kayseri’de maskesini 'nizami takmadığı' gerekçesiyle 900 TL ceza kesilen ve esnaf babasının da bu cezayı ödeyememesi yüzünden icralık olan vatandaşı gündeme taşıdı.

Büyükkılıç: Pandeminin boyutlarını büyütmemek için dikkat ve özen göstermeliyiz!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü ve 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlığın önemine işaret ederek, 'Dünyada yaşanan pandemi süreci bizlere gösterdi ki sağlık en önemli, en değerli varlıklarımızdan birisidir' dedi.

Yeşilhisar hareketleniyor

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, pandemi süreci dolayısıyla günlük sportif aktivitelerini yapamayan vatandaşları yeniden spora yönlendirmek, gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak ve Yesilhisar'a bu kapsamda hareket katmak amacıyla hazırlanan Yeşilhisar Hareketleniyor Projesi'nin Tanıtım Programına katıldı.

ERFARMA'da virüs üzerinde etkili olabilecek ilaç araştırmaları devam ediyor

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi(ERFARMA), pandemi döneminde etkin ilaçların bulunması için başladığı çalışmalarına devam ediyor. Pandemi döneminde hem İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi hem de Eczacılık Fakültesi olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgiler veren ERÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı ve İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mükerrem Betül Aycan, hali hazırda çalışmalarının da devam ettiğini söyleyerek, 'Pandemi döneminde etkili ilaçların bulunabilmesi için birçok çalışma gerçekleştirdik' dedi.

Ceza kestiğiniz vatandaşımızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AK Parti’nin pandemi sürecinde, vakaların arttığı bir dönemde yaptığı ve tepki toplayan kongresini Meclis gündemine taşıdı.

“Virüsü bile işinize geldiği gibi kullanıyorsunuz, işletmelerimizin vebali üzerinize”

CHP Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Serhat Yıldırım, "İşletmelerimizin vebali bugünden itibaren üzerinizdedir" dedi.

Geleneksel karışım pandemide umut oldu

Kayseri'de halk arasında kullanılan geleneksel karışım, pandemi döneminde iyi geldiği düşünülünce multimineral içeren gıda takviyesi olarak üretilmeye başladı.

Pandemi, oyma işçiliğinde yurt dışı ihracatını arttırdı

Kayseri'de 35 yıldır oyma işçiliği ile uğraşan 42 yaşındaki Murat Koç, pandemi döneminde oyma işçiliğinin yurt dışı ihracatının arttığını söyledi.

'Ücretleri Başkan yatırdı'

Develi'nin 51 tane dış mahallesini 31 ulaşım aracı ile ilçeye bağlayarak ulaşım hizmeti veren Develi S.S. Esinti Karayolları Yolcu Taşıma Kooparatifi, pandemi sürecinde verdiği desteklerden dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a teşekkürlerini iletti.

Pandemi döneminde evcil hayvana ilgi arttı

Pandemi sürecindeki çalışmaları ve vaka sayıları ile ilgili bilgiler veren ERÜ Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi(Hayvan Hastanesi) Başhekimi Prof. Dr. Gültekin Atalan, pandemi döneminde evcil hayvan besleme oranlarının arttığını belirterek, '2020 yılında hasta sayımız azalmakla birlikte toplam 14 bin 562 hasta geldi' dedi.

Pandemiyle 1 yıl sergisi ilgi görüyor

Talas Belediyesi tarafından hazırlanan 'Pandemiyle 1 Yıl' isimli fotoğraf sergisi, yoğun ilgi görüyor.

Büyükkılıç 'Doktor Başkanlar Konuşuyor' Programına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye genelinde düzenlenen ve 'Pandemi Sürecinde Yerel Yönetimler' konusunun işlendiği 'Doktor Başkanlar Konuşuyor' programına katılarak, tecrübe ve deneyimlerini paylaştı. Başkan Büyükkılıç, kronik hastaların, yaşlıların ve gençlerin kalabalık ortamlardan uzak durmasının ve ev oturmaları, taziye dilekleri gibi durumların bu dönemde elektronik ortamlara dönüştürülmesinin, vaka sayısının azalmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Kayseri'de pandemi servisine başvuran hasta sayısında yüzde 80 artış

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, korona virüs risk haritasında yüksek riskli iller arasında yer alan Kayseri'de, hastanelerdeki pandemi servisine gelen hasta sayısında yüzde 80'in üzerinde artış olduğunu söyledi.

Başkan Büyükkılıç'tan istişare toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediyelerin hizmet ve yatırımlarını değerlendirmek amacıyla AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediye Başkanları'nın katıldığı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, pandemi ile mücadelenin de konuşulduğu toplantıya ilişkin 'Kayseri'miz için çalışmaya devam' dedi.

Başkan Büyükkılıç, İl Pandemi Kurulu Toplantısına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Pandemi Kurulu Toplantısı'na katıldı. Büyükkılıç, Kayseri'de alınan tedbirlerin etkili bir şekilde uygulanmasına devam edileceğini söyledi.

Talas Belediyesi'nden sağlık çalışanları için anlamlı sergi

Talas Belediyesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 'Pandemiyle 1 yıl' fotoğraf sergisi açıldı. Koronavirüsle mücadelede bir yılın geride kalmasıyla sergide bulunan eserlere sağlık çalışanlarının salgınla mücadelesine ağırlık verilirken ayrıca çalışanların yaşadığı zorlukları anlatan gösterilere de yer verildi.

İYİ Partili Çalıksoy: Sorumsuzluk! Halkımızın vicdanına havale ediyorum

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, pandemiye rağmen Başakpınar'da Belediye, İlçe Milli Eğitim ve Diyanet İşleri işbirliğiyle düzenleneceği duyurulan etkinliğe tepki gösterdi.