Etiketler

'Dijital Çağda Ebeveyn Olmak' konulu seminer verildi

Melikgazi Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa işbirliğiyle ebeveynlere yönelik olarak pandemi döneminde, ailelerin ve çocuklarının güvenli teknoloji kullanımına yönelik bilgi edinmeleri için çevrimiçi olarak 'Dijital Çağda Ebeveyn Olmak' konulu seminer düzenlendi.

Sağlık Bakanı'ndan korkutan açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayram öncesi yaptığı vaka açıklamasıyla korkuttu.

Vali Günaydın'dan bayram açıklaması!

Valimiz Şehmus Günaydın Kurban Bayramı mesajında hem vatandaşların bayramını kutladı hem de uyardı.

Başkan Çolakbayrakdar'dan bayramlık inceleme!

Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her alanda çalışmalarını tamamladı. Büyük bir titizlikle çalışmaları yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, pandemi nedeni ile tüm önlemleri en ince ayrıntısına kadar en üst seviyede aldıklarını söyledi.

Parkta kalan baba ve oğlu eve yerleştirildi

Kayseri'de pandemi dönemi nedeni ile iş yapamayan ve kirasını ödeyemeyince evinden çıkarılarak oğlu ile birlikte parkta kalmaya başlayan seyyar satıcı, basında çıkan haberlerin ardından bir eve yerleştirildi.

Baba oğul yardım bekliyor

Kayseri'de pandemi dönemi nedeni ile iş yapamayan seyyar satıcı, kirasını ödeyemeyince evinden çıkarıldı. 15 yaşındaki çocuğu ile parkta yaşamaya başlayan adam, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Talas Antika Pazarı yeniden açıldı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından hayata geçirilen Antika Pazarı pandemi nedeniyle verdiği 16 aylık aranın ardında yeniden açıldı. Antikaseverler ve koleksiyonerlerin yoğun ilgi gösterdiği Pazar, önceden olduğu gibi yine büyük beğeni topladı.

Talas Antika Pazarı yeniden açılıyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından hayata geçirilen ve büyük beğeni toplayan Antika Pazarı, pandemi nedeniyle kurulamayan 16 ayın ardından kapılarını yeniden açıyor.

Talas'ta açık hava sineması başlıyor

Talas Belediyesi tarafından 2019 yazında başlatılan Açık Havada Sinema Günleri, pandemi nedeniyle verdiği uzun aranın ardından yeniden sinemaseverlerle buluşuyor.

Müdür kendi elleriyle iş yerlerine o yazıyı astı!

"Genç nüfusta aşılama oranlarımız düşüş gösteriyor ve gençlerimizin de bir an önce aşılanması gerekiyor" diyen Sağlık Müdürü Benli, "İlimizde en az 1 doz aşı yapılma oranı Türkiye ortalaması ile aynı, yüzde 58,5. Bizim toplumsal bağışıklanmada farklı bir aşamaya geçmek için hızlı bir şekilde yüzde 67’nin üzerine çıkmamız gerekiyor” dedi.

İşte Kayseri’nin vaka tablosu! Düştü mü, çıktı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Haziran-2 Temmuz tarihlerini kapsayan Koronavirüs risk haritasını paylaştı.

Talas'ta pandemi toplantısı!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçe olarak başarılı bir pandemi süreci geçirdiklerini söyledi.

Futbol sahasında terapi

Tüm dünyada etkili olan ve birçok davranış kalıplarını değiştiren pandeminin olumsuz etkilerini azaltma amaçlı olarak Yerköyspor, uzman psikologdan destek aldı.

Nursaçan: Normalde büyürüz

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, Haziran ayı doğal gaz ve elektrik tüketim rakamlarını paylaştı pandemi koşullarından kademeli olarak normale geçişin rakamlara da yansıdığını belirtti.

'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' yeniden açıldı!

Talas'ın tarihi Harman Meydanı'nda Talas Belediyesi ile Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi iş birliğinde başlatılan 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Pandemi tedbirleri kapsamında Cumartesi günleri açılan Pazar, yasakların kalkmasıyla birlikte yeniden her ayın 1. ve 3. Pazarı kurulmaya başladı.

Melikgazi'de yaz kursları yeniden başlıyor

Melikgazi Belediyesince tarafından her yıl organize edilen ücretsiz yaz kursları pandemi nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine bu yaz yeniden başlıyor. Yeni kayıtlar için başvurular alınmaya başladı.

Sendika Başkanları, Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu: O uygulama devam etmeli!

Türk Sağlık-Sen'e bağlı sendikalardan Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ortak başvuru...

Pandemiyi fırsata çevirdi! Kaz çiftliği açtı

Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle insanlardan uzak durarak işini geliştiren Ali Tuncer; Tomarza İlçesine üretime dayalı kaz çiftliği tesis açtı.

Talas Musiki Cemiyeti'nde kurs kayıtları başladı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından geçen yıl hizmete sunulan ve pandemi nedeniyle çalışmalarını sınırlandıran Talas Musiki Cemiyeti, tam normalleşme dönemiyle birlikte eğitim faaliyetlerine yeniden başladı.

Spor AŞ yaz döneminde 30 bin çocuğa hizmet verecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü İbrahim Somtaş, yaz döneminde 30 bin çocuğa hizmet vereceklerini söyleyerek, 'Pandemi koşullarına uygun şekilde hareket edeceğiz' dedi.

Melikgazi'den parklarda açık hava konseri

Yaz aylarının gelmesi ve hayatın normalleşmeye başlamasıyla renkli aktiviteler gerçekleştiren Melikgazi Belediyesi, 10 parkta müzik etkinliği başlattı. Böylece özlenen kültür sanat etkinlikleri açık havada, ücretsiz ve pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlık Müdürü paylaştı: Emeklilik dilekçemi geciktireceğim!

Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'den dikkat çeken paylaşım.

Ali İhsan Kabakcı müdürlerle bir araya geldi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Şube Müdürleri ve Birim Amirleri ile toplantı gerçekleştirerek pandemi süreci sonrası yasakların kalkması ile yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili flaş gelişme

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kısıtlamalarla ilgili merak edilen açıklamayı yaptı.

Kayseri 16'ncı il oldu!

Kayseri altın hesabı olan iller sıralamasında 16'ncı sırada yer aldı. Kayseri’de de 2021-3 döneminde bir önceki döneme göre Toplam Altın Mevduatı yüzde 129,1 artış ile 3 milyar 287 milyon 728 bin TL’ye yükseldi.

Milletvekili Ataş: Çiftçi toprağını ekemez, ektiğini toplayamaz halde!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, zor günler yaşayan çiftçilerin sesi olmaya devam ediyor. Vatandaşın alım gücünün düşmesi, ekonomik krizin giderek derinleşmesi, Pandemi sürecinin de uzamasıyla çiftçinin ürettiği mahsulün tarlada kaldığın ve bu nedenle de zarar ettiğini dile getiren Ataş, iktidarın da çiftçiye gereken desteği vermediğini ve çiftçileri kaderine terk ettiğini dile getirdi.

Simitçileri Derneği Başkanı: Mültecilere iş, aş var, bize yok!

Pandemi sürecinde satış yapmaları yasaklanan sokak simitçileri, zor günler yaşadıklarını belirtiyor... Dernek Başkanı Kılıç, borç ve haciz nedeniyle birçok simitçinin mağdur olduğunu söyledi.

Kayseri'de altın hesabı patlaması!

Kayseri’de 2021-3 döneminde Toplam Altın Mevduatının yüzde 93,7’si gerçek kişi yüzde 6,3’ü ise tüzel kişilerin oldu.

Çiftçi kadınlar üretmeye devam ediyor

Kayseri'de faaliyet gösteren Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi'nde (KAÇEM) çalışan kadın çiftçiler, pandemi döneminde de yeni projeler ile aralıksız üretime devam ediyor. Üretimleri ile ilgili bilgiler veren KAÇEM Başkan Yardımcısı Şükran Başdoğan, pandemi sürecinde de tarlada sürekli çalıştıklarını söyleyerek, 'İnsanların güvenli ve organik ürünlere ulaşmaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz' dedi.

AGÜ, WURI 2021 Dünya Yenilikçi Üniversiteler sıralamasında İlk 30'da

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ); covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl değerlendirme kriterleri arasına ilk kez alınan 'Kriz Yönetimi' kategorisinde dünya 2'ncisi, ayrıca 'Öğrenci Hareketliliği ve Ulaşılabilirlik' kategorisinde de dünya 6'ncısı olarak büyük bir başarı elde etti.