Pandemi Haberleri

Pandemi Haberleri

500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu oldu!

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) 2022 Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçlarını açıkladı. Bu yıl da pandemi nedeniyle her öğrencinin kendi okulunda girdiği 2022 LGS, olağanüstü tedbirlerle 5 Haziran’da gerçekleşti. Bilfen Ortaokulları 8’inci sınıf öğrencilerinden sınava giren 1688 öğrencinin arasından 15 öğrenci, 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu oldu.

Kocasinan'da sokak oyunları başladı

Kocasinan Belediyesi, yaz tatili dolayısıyla çocuklara yönelik düzenlediği ve pandemi nedeniyle iki yıldır ara verdiği sokak oyunları şenliklerinin ilkini Yemliha Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Şenliğe aileleriyle birlikte katılan çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

CHP İl Başkanı Özer’den, Özhaseki'ye tepki!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’den, Özhaseki tepkisi: Kılıçdaroğlu iktidarda olsaydı, Kayseri’de her 2 kişiden 1’i icralık olmazdı! Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve yol arkadaşları iş başında olsaydı, yetimin hakkı asla buhar olmazdı. Kimse vatandaşın hakkına, hukukuna göz koyamazdı.

Özhaseki: Ya Kılıçdaroğlu’nun...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Ya Kılıçdaroğlu’nun iktidarda olduğu bir dönemde pandemiye yakalansaydık?”

Habib Kağan Turizm pandemi sonrası ilk hacı adaylarını uğurluyor

Kovid 19 nedeniyle son 2 yıldır yapılamayan ve bu sene 37 bin 770 kişi ile sınırlandırılan hac ibadeti için Kayseri’den ilk kafile kutsal topraklara gitmek için hazırlıklarını tamamladı.

Maskenin krallığı düştü

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile adedi 5 TL'den satılan maskenin paket fiyatı 15-20 TL'ye kadar düştü. Maske fiyatları ile ilgili açıklama yapan Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, üretici firmalar denetlenmediği için maske fiyatlarından eczacıların sorumlu tutulduğunu belirterek, 'Pandeminin ardından maskenin adedi yarı fiyatının altına düştü' dedi.

Kayseri'deki vaka sayısı ile ilgili dikkat çeken açıklama...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentte vaka sayısı ile ilgili açıklama yaptı.

Aşıyı bulan isimden sevindiren açıklama: Pandeminin sonuna yaklaşıyoruz

Korona virüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren isimden sevindiren açıklama...

Talas'ta gezi otobüsüyle 19 Mayıs coşkusu

Talas Belediyesi'nin pandemiyle birlikte geleneksel hale getirdiği üstü açık gezi otobüsüyle kutlama etkinliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda da devam etti.

Uzmanından 'pandemi bitmedi' uyarısı

Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, kentte vaka sayılarının çok iyi durumda olduğunu söyleyerek, vatandaşlara 'pandemi bitmedi' uyarısında bulundu. Toker, Her an vaka sayısının artabileceğini de aklımızda tutmamız gerekiyor dedi.

Başhekim Doç. Dr. Altıntop: Bu bizi mutlu etti!

Kayseri Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığı tarafından B1 sınıfından, A2 sınıfına yükseltilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Başhekim Doç. Dr. İsmail Altıntop; Pandemi sürecinde de önemli görevler üstlenen hastanemizin yeniden A sınıfı bir hastane kategorisine yükseltilmesi bizleri mutlu etti dedi.

Kocasinan Belediyesi ara vermişti! Yeniden dağıtacak!

Kocasinan Belediyesi'nin pandemi nedeniyle ara verdiği organik domates fidesi dağıtımını bu yıl gerçekleştirecek.

Nergis: Kış uykusuna yatmak gibi bir uyku süreci geçirdik! Koşmaya başlayacağız…

Parti teşkilatlarına seslenen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, “ Fişek atarsınız, startı verirsiniz, biz Ramazan’da startı verdik. İnşallah koşmaya başlayacağız. 2023’e doğru hep birlikte koşalım” ifadelerini de kullandı.

Fayton turları yeniden başladı

Pandemi nedeniyle ara verilen fayton turları yeniden başladı.

Kayseri'den Külliyedeki o buluşmaya kim katıldı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulu Üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladı. Peki, Kayseri'den o buluşmaya kim katıldı?

Şehrin hastanesi 23 Nisan'da minik kalplerin idaresinde

İki yıldan fazla süren pandemi sürecinin ardından Kayseri Şehir Hastanesi'nde çocuk hastalarla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Kayseri Devlet Hastanesi'nde tedavi gören tek covid hastası kaldı

Kayseri Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören tek covid-19 hastası 83 yaşındaki Uğur Tuncer, taburcu olmayı bekliyor. Son covid hastasının da tedavi edilerek taburcu edilmesinin ardından hastanedeki pandemi yoğun bakım servisi kapatılarak diğer hastalık gruplarının hizmetine sunulacak. Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, Bizim için mutlu bir gün, hastalarımızın azalması sevindirici. Bu başarının arkasında tüm toplumumuz var. Bu mücadele milli bir mücadeleydi. Toplumumuz bize destek oldu dedi.

Talas'tan sağlık çalışanlarına vefa

Talas Belediyesi, özellikle pandemi döneminde gece gündüz demeden fedakrca görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik düzenlediği birçok organizasyon ve etkinlikle vefasını gösterdi.

Başkan Çolakbayrakdar'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Pandemi ile mücadele kapsamında da en büyük fedakarlık örneği gösteren tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, hastaların sağlığına kavuşması için gecesini gündüzüne katarak şifaya vesile olan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık örneği sergilediklerini söyledi.

Esnaf Odası Başkanı art arda gelen zamlara isyan etti: Pandemi dönemini arar olduk!

Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Yavuz Ay'dan, dikkat çeken tepki...

Vali Günaydın: Boş durmadık!

Vali Günaydın 2 yıllık pandemi sürecini değerlendirdi

Hastalarına gözü gibi bakıyor

Kayseri Şehir Hastanesi Pandemi Polikliniğinde çalışan Songül Akçay, yoğun bakımda yatan hastalara gözü gibi bakıyor.

Pandemi neredeyse bitti

Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, korona virüsle ilgili yaptığı açıklamada, Pandemi aşılılar için neredeyse bitti, aşılanmamış bir grup hastalığı ağır geçiriyor dedi.

KTO'da Danışmanlık Ofisi projesi hayata geçiriliyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO), 'Kayseri E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi' projesine ilişkin Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı ile Protokol imzaladı. 15 ay sürecek proje kapsamında Kayseri Ticaret Odası'nda Kayseri E-ticaret ve E-ihracat Danışmanlık Ofisi kurulacağını belirten Başkan Gülsoy, 'Odamız üyesi firmalara e-ticaret ve e-ihracat konusunda nitelikli danışmanlık hizmeti ile firmalarda istihdam edilen 120 kişiye uzmanlık ve yöneticilik eğitimi vereceğiz.' açıklamasında bulundu. ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci de 'Üreten şehirler programında Kayseri'de uygulanacak olan ilk projemiz. Ticaret Odamız, pandemiyle önemi anlaşılan e-ticaret ve e-ihracat konusunda şehrimize yön çizecek olan bir proje hayata geçirmiş olacak dedi.

İhracatın şampiyonları ödüllerini alıyor

Pandeminin etkilerinin devam ettiği 2021 yılında da ihracatını artırmayı başaran Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Birliği (AKAMİB), bir önceki yıla göre ihracatını yüzde 25,3 artırarak 896.7 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

14 yıldır maliyet nedeniyle kapalı olan o hat yeniden açılmalı! 17 yılda 53 bin 425 kişi…

Son günlerde artan intihar olayları ile ilgili dikkat çeken uyarılar…

AK Parti Milletvekili Tamer: Avrupa sıkıntı içerisinde, Türkiye sağlık, refahın içinde! Her yer parasız…

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, “Pandemi döneminde tüm dünya dökülürken, Türkiye’de bir hasta dışarıda kalmadı. Hala bugün dahi. Bakın şu an Avrupa tamamen sıkıntı içerisinde Türkiye yine refah içerisinde” dedi.

Yücel’in, “Efsunlu” tepkisi sonuç verdi! Meclis salonuna geri döndüler!

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel’in, Meclis Salonu tepkisinin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

İki yıl önce kuruldu, pandemiyi fırsata çevirdi

Dünyayı etkisi altına alarak uluslararası ticareti sarsan Covid-19 salgınında kurulan Türkiye firması, yenilikçi stratejisiyle ihracat hacmini katladı.

Buğday fiyatı son 10 yılın zirvesinde

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, pandemi kaynaklı artan talep, üretici ülkelerin ihracatı kısıtlaması, kuraklık ve artan kur nedeniyle, sadece son bir yılda Türkiye'deki buğday, fiyatını 2 bin 250 TL'den 4 bin 500 TL'nin üzerine taşıdığını belirterek, 'Buğday, insan beslenmesindeki unlu mamuller, makarna ve bulgur gibi en temel besinlerin ham maddesidir. Dolayısıyla, diğer tarımsal ürünlere göre daha hayati öneme sahiptir. Bu nedenle dünyada COVID-19 salgınında buğday ürünlerine talep, görülmemiş şekilde artmıştır' dedi.