Özgür Özer Haberleri

Özgür Özer Haberleri

Büyükkılıç talep etmişti! İşte o karar: Uygulanması mümkün değil!

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp, karara bağlamak için toplandı. Toplantıda özellikle Başkan Büyükkılıç'ın talebiyle gündeme gelen hobi bahçeleri konusu dikkat çekti. Peki, Meclis'e taşınan o talep neyi içeriyor? İşte ayrıntılar...

Hobi bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme! Çıkmıyorlar!

Kayseri'de sürecin nasıl şekilleneceği merakla beklenen hobi bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme...

“Ekmek kalmıyor şikayetleri geliyor” diyen Özer: Kuyruklara, kuyruk ekleniyor!

Ekmek kuyrukları Belediye Meclis gündeminde!

“Bize anlatın! Bu zamların gerekçesi nedir? Zamları kim yapıyor” buluşması!

Elektrik Şirketi'nde merakla beklenen buluşma gerçekleşti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer'in, bir süredir Meclis toplantılarında verdiği mücadelenin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

CHP’den Büyükşehir Belediyesi’ne “performans” tepkisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde 2022 Mali Yılı Performans Programı ile 2022 Mali Yılı Bütçesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özer, bazı kalemlere dikkat çekerek, bu planlamayla Kayseri'de sorunların çözülemeyeceğini söyledi.

Büyükşehir’deki o komisyon neden görevini yapmıyor? Kağıt üzerinde komisyon!

CHP’li Meclis üyeleri, iki yıl önce Büyükşehir Belediye Meclisi’ne hava kirliliği konusunda önlem alınması ve bu yönde bir komisyon kurulup çalışma yapması önerisinde bulundu. Öneri kabul edildi ve bir komisyon kuruldu. Ancak söz konusu komisyonun görev yapıp, yapmadığı tartışmaları da beraberinde getirdi.

CHP’nin önerisi üzerine harekete geçildi! Saat düzenlemesi!

CHP'nin kamuoyunda artan talepler üzerine Meclis'te gündeme getirdiği konunun ardından beklenen adım atıldı...

Özer, İstanbul’da

CHP Parti Okulu tarafından hazırlanan “Yerel Yönetimlerde Plan Bütçe Çalışması ve İmar Yetkisi eğitimleri” tamamlandı. İstanbul’da yapılan eğitimde CHP’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer de katılımcılara bilgi verdi.

Erciyes’teki 18 dükkân neden yeniden ihaleye çıkıyor!

Erciyes'teki 18 dükkan için yeniden toplu ihale yapılacak. Peki, daha önce ihalesi yapılan dükkanlar neden yeniden ihaleye çıkıyor? CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, konuyu Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

Büyükşehir Meclisi’nde 'Suriyelilere yönelik önerge' düellosu!

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP Grubunun "Suriyelilerin gönderilmesi için lojistik çalışma yapılsın" önerisi dikkat çeken bir tartışmayı gündeme getirdi. Peki, öneri ile ilgili kim ne dedi? İşte Meclis'teki o anlar...

CHP’nin “Mültecileri gönderme komisyonu kurulsun” önerisine AK Parti ve MHP’den ret oyu!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde "mültecilerin gönderilmesine yönelik çalışma yapacak bir komisyon kurulsun" önerisinde bulundu. Bu öneri AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla reddedildi.

İYİ Partili Yücel’den Güneşli uyarısı: Talas’ın ‘ballı villaları’ gibi olmasın!

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi'nde 700 villa parseli yeniden gündeme geldi.

Belediye 154 taşınmazı satışa çıkarıyor! Özer: Bu acelecilik niye?

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ait farklı yerlerde olan 154 taşınmaz ihaleyle satışa çıkıyor. Satışa çıkarılacak taşınmazlar arasında Belediyeye ait Ankara'da bulunan bir dükkanın da olduğu belirtiliyor.

CHP’li Özer işin peşini bırakmadı! Başkan Büyükkılıç’tan Tarihi Çarşı açıklaması!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kapalı Çarşı esnafının yine sesi oldu. Yıkılma tehlikesinin yaşandığı çarşının halini Büyükşehir Belediye Meclisine taşıyan Özer, Başkan Memduh Büykkılıç’tan duruma el atılmasını istedi. Peki Başkan Büyükkılıç ne dedi? Diğer yandan Özer, tartışmalı benzin istasyonları ile ilgili eksper raporunun kendilerine verileceğinin söylenmesine rağmen, aradan geçen yaklaşık 18 günlük sürede ulaşmadığını belirterek, bir kez daha konuyla ilgili raporu talep etti.

CHP’li Özer, “Sık sık kaza oluyor” dedi ve o yolda önlem alınmasını istedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Hulusi Akar Bulvarı’nda 26 Mayıs 2021 tarihinde meydana gelen kazayı Meclis gündemine taşıdı.

KASKİ’nin 3 milyonluk ‘özel’ harcamasını sordu: Garip görünüyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, KASKİ Genel Kurulu’nda gündeme gelen Özel Kalem Biriminin yıllık 3 milyon liralık harcamasına dikkat çekti. Özer, “Bu harcama bizim garibimize gitti” dedi. Özer, “KASKİ’de ayrıca 12 milyon liralık strateji gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Bu stratejiyi de merak ediyoruz” diye konuştu.

O isimden Meclis’te Kapalı Çarşı çıkışı: Ölümcül olaylar yaşanabilir, el atılmalı!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, esnafın sorununu Meclis gündemine taşıdı ve "Esnaf, belediyelerden destek bekliyor" dedi.

CHP, esnaflar için harekete geçti: O paralar alınmasın, alındıysa geri ödensin!

CHP Melikgazi Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, pandemi döneminde sıkıntı yaşayan esnafın yaşadığı sıkıntıları gündeme getirip, çözüm için çalıştıklarını belirtti. Özer, bu kapsamda Melikgazi Belediye Meclisi’nde bazı önerilerde bulunduklarını söyledi.

CHP Melikgazi teşkilatından mahalle çıkarması! Çocuklara özel bayram hediyesi!

CHP Melikgazi İlçe Başkanı Yakup Yılboğa beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve partinin Melikgazi Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Gesi’de mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.

'Köylülerin okul arsası olarak bağışladığı' arazi, villa parseline dönüştürülüyor?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, karara karşı çıktıklarını ifade ederek, "Dinletemedik. Tarım arazileri, meralar imara açılmamalı, amacına uygun kullanılmalı" dedi.

Mezarlık sıkıntısı! Erkilet’in dışında yer yok!

Kayseri'de mezarlık konusunda istikamet sadece Erkilet mi? Diğer mezarlıklar doldu mu? Çalışma yapılıyor mu?

“Ekmeğe zam yaparsak kuyruklar biter! Bu Başkanın yeni yıl şakası mı?”

Yeni yılla birlikte kent ekmek de zamlandı. Kent Ekmeğe yüzde 25 oranında zam yapıldı. Buna göre daha önce 80 kuruşa satılan ekmek 1 TL oldu. Bu duruma açıklanan enflasyon rakamları üzerinden tepki gösteren CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, “Enflasyon 14.6 ise madem bu enflasyon rakamı varsa o zaman zammı da enflasyonun altında yapın" dedi.

O toplantıda böyle isyan etmiş: Buna bir kez daha nasıl cesaret edebiliyorsunuz?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, Başkan Büyükkılıç'a tartışmalı villa parselleri ihalesini örnek göstererek, Erciyes'te de toplu ihale yapılmasına tepki gösterdi.

Başkan: Ayarlama gerekiyor…Kent Ekmeğe zam geliyor!

Vatandaşların ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getiren CHP’li Özgür Özer, Halk ekmek büfelerinde ekmek bulanamadığını ve ekmek üretiminin artırılması talebinde bulundu. Peki Başkan Büyükkılıç, bu talebe nasıl karşılık verdi?