Orucreis Haberleri

Orucreis Haberleri

Oruçreis'te uzlaşmada son durum ne? Açıklama geldi...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü 200 milyon TL'lik Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda hak sahipleri ile 3 haftada 450 adet konut sözleşmesi yaptı.

Büyükkılıç ve hak sahiplerinden Oruçreis Kentsel Dönüşümü'ne imza

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Oruçreis Mahallesi'nde gerçekleştirilen hak sahipleri ile kentsel dönüşüm imza törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Herkesin içine sindiği 'işte bu' diyeceği bir projeye imza atmış oluyorsunuz' diyerek hak sahiplerine teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Oruçreis'te uzlaşmaya gidiyor...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü 200 milyon TL'lik Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı.

Büyükkılıç: Oruçreis'te 200 milyon TL'lik projeyi hayata geçirdik!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TOKİ ile işbirliği halinde yapılacak olan Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 572 konut ihalesinin yapıldığını, yaklaşık 200 milyon TL'ye mal olacak projeyi bölgede hayata geçirdiklerini söyledi.

Oruçreis'e modern dönüşüm

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, yapılacak konutların günümüz modern ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mimariler olacağını ifade etti.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Yemyeşil bir Kocasinan inşa ediyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi'ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlıkta bulunan üretim alanını gezip, Kayseri iklimine uygun yetiştirilen çeşitli bitkileri inceledi. Kocasinan'ı her alanda geliştirmeye devam ettirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, 'Amacımız, Kocasinan'ı ve Kayseri'yi daha güzel ve daha yeşil bir hale getirmektir' dedi.

MHP'nin acı günü

MHP Kocasinan İlçe Teşkilatı'nın önceki dönem Oruçreis Mahalle Başkanı Ahmet Göv, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.