Okuma Haberleri

Okuma Haberleri

Kayseri'de fuar heyecanı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, kütüphaneler şehri, 5 üniversitesi ve 80 bin üniversite öğrencisi olan, okuma aşkı ile var olan Kayseri'yi muhteşem bir kitap fuarı heyecanı sardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan ve merhum yazar, şair ve düşünür Sezai Karakoç anısına gerçekleşecek kitap fuarında 1 milyon civarında ziyaretçi hedeflediklerini belirtirken, öğrenciler de fuarın açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.

Çakmak: Öğrenciler KYK yemeklerinden şikayetçi!

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, öğrencilerin KYK yemeklerinden şikayetçi olduklarını dile getirdi. Çakmak, “İtibarlarına para bulanlar, öğrencilerin daha iyi şartlarda okuması, kalması için de para bulabilir” dedi.

Nursaçan, mali genel kurulu değerlendirdi

Kayseri OSB'nin mali genel kurulu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tahir Nursaçan, Kayseri sanayicisinin demokrasi dersi verdiğini ve herkesin bu dersi iyi okuması gerektiğini söyledi.

6 bin yıl öncesinden dijitale

Kayseri tarihini 6 bin yıl önceye dayandıran belgelerin gün ışığına çıkarıldığı Kültepe Kaniş-Karum ören yeri kazılarında çıkarılan buluntular, dijital ortama aktarılacak. Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu; Birikmiş çok belgemiz, hikayemiz, evrakımız ve dokümanımız var. Biz bütün bunları artık günümüz şartlarında muhakkak ki dijital ortama aktarmamız gerekiyor. Dijital ortama aktarıp, bu verileri bütün herkesle paylaşmak istiyoruz dedi.

Tramvayda İstiklal Marşı okudular...

Kayseri'nin Talas Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında farklı bir programa daha imza atarak öğrencilerle tramvay içinde İstiklal Marşı okuma etkinliği düzenledi.

200 genci buluşturan etkinlik...

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Kitap Okuma Halkaları' projesi kapsamında Talas Gençlik Merkezi tarafından Kitap Okuma etkinliği düzenlendi.

Talas, Cumhuriyet Bayramı'nı okuma etkinlikleriyle kutlamaya başladı

Talas Belediyesi, düzenlediği etkinlikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına şimdiden başladı. Bu kapsamda Karabeyin Hafız Mehmet Karakılıç Kur'an Kursu öğrencileriyle Altıntepe Camii Semt Kütüphanesi'nde Cumhuriyet Bayramı'na özel kitap okuma ve boyama etkinliği düzenlendi.

Talas Cumhuriyet Bayramını okuma etkinlikleriyle kutlamaya başladı

Talas Belediyesi, düzenlediği etkinlikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına şimdiden başladı.

Tomarza'da kitap okuma etkinliği düzenlendi

Kayseri'de Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Tomarza Evde Okuyor kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Talas Belediyesi'nden öğrencilere özel karşılama

Talas Belediyesi, Kayseri'ye üniversite okumak için gelen öğrencilere özel karşılama organizasyonu düzenledi. Organizasyon kapsamında Talas Hunat Hatun Kız Yurdunda yerel sanatçı grubu Ahsen ve ekibi tarafından konser verildi.

Kur'an Kursu öğrencileri yarışmada ter döktü

Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerim-i yüzünden güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler arasında düzenlenen 'Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim-i Yüzünden Güzel Okuma' il birinciliği yarışması düzenlendi.

Camiden halıları çaldılar

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir camide bulunan el dokuması halıların ve tarihi saatin çalındığı günden beri, mahalle sakinleri camiyi boş bırakmıyor.

Gezici Kütüphane kırsalı geziyor!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik hayata geçirdiği 'Okuma Şenliği' kapsamında yola çıkan gezici kütüphane bugüne kadar 20 noktaya ulaştı.

Projeleriyle dünya 3'üncüsü oldular!

Hacılar Bezi Kumaşı Dokumacılığı projesi ile dünya üçüncüsü olan 11. sınıf öğrencisi Derin Şahin, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan'ı ziyaret etti.

Kilim Dokuma Kursu'na kadınlardan yoğun ilgi

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından açılan dokuma kursuna ilçe kadınları yoğun ilgi gösterdi.

Talas'ta çocuklar bu aracın yolunu heyecanla gözlüyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik hayata geçirdiği 'Okuma Şenliği' kapsamındaki gezici kütüphanenin ikinci durağı Çatakdere Mahallesi oldu.

Doğa ile iç içe kitap okumanın keyfine vardılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından yürütülen Pozitif Okuyorum Kitap Kahve projesi çerçevesinde gençler, Yeşilhisar'ın doğal güzellikleri arasında kitap okumanın keyfini yaşadı.

Talas'ta okuma şenliği

Talas Belediye tarafından kırsal mahallelerde 'Okuma Şenliği' başlatıldı. Bu kapsamda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelerdeki vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirdiği gezici kütüphane de kitapseverlerle buluşmaya başladı.

'İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu

Kayseri Ticaret Odası(KTO) ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul öncesi ve ilkokul kategorisinde düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Vatandaş 7'den 70'e İstiklal Marşı okudu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm vatandaşları saat 19.19'da balkonlarında ve kapılarında İstiklal Marşı okuma çağrısının ardından, Kayserili vatandaşlar balkonlara koştu.

Büyükkılıç da meydan okudu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, #20liyaslarchallenge akımına dahil oldu

'Okuma aşkı' kadın girişimciyi yayınevi sahibi yaptı

Kayseri'de yaşayan Kadın Girişimci Servet Selçuk, 23 yıllık memuriyet hayatını geride bırakarak okuma sevgisi sayesinde yayınevi sahibi oldu. Girişimlerine başlarken hiçbir birikimi olmadığını ve kredi çekerek giderlerini karşıladığını söyleyen Selçuk, 'Ben kadınım yapamam demedim, inandım ve başardım' dedi.

Kayserili küçük Ayşe'nin İstiklal Marşı sevgisi için seferber oldular

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Kavak köyünde yaşayan 7 yaşındaki Ayşe Ebrar Yamuk, Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ilçede birinci seçildi. Daha sonra da Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasına katılmak isteyen Ayşe için tüm ilçe seferber oldu.

Kitap kurdu örnek öğretmen bir yılda 109 kitap okudu

57. Kütüphane Haftası'nda, 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi'nden bir yılda 109 kitap ödünç alarak okuyan 53 yaşındaki öğretmen Fahri Oğuz Alakuş, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Akaluş, 'Kitap okuma alışkanlığını öğrencilerime de aşılamaya çalışıyorum' dedi.

Yahyalı'da halı dokuma kursu açılması için protokol imzalandı

Yahyalı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve KAYMEK işbirliğinde 'Yöresel Kilim Dokuma' meslek edindirme kursu açılmasına yönelik protokol imzalandı.

İstiklal Marşı Okuma Yarışması'nda birinci oldu ödülü Şehit Ailelerine bağışladı

Kayseri'de, İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasında birinci olan 4. Sınıf öğrencisi Elif Baktır, aldığı ödülü Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'ne bağışladı.

Tomarza'da İstiklal Marşı'nın Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

Tomarza İlçe İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında öğrenciler sergiledikleri performans ile duygu dolu anlar yaşattı.

Başkan Büyükkılıç'tan çocuklara müjde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'ağaç yaşken eğilir' prensibi ile çocukları yaşlarına uygun olarak okumaya alıştırmak ve teşvik etmek amacıyla Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu projesini hayata geçirecekleri müjdesini verdi.

Şiir Okuma Yarışması ödül töreni ile KAYMEK Karma Sergisi açılışı yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen ve 781 ortaokul, 234 lise öğrencisi olmak üzere toplam bin 15 öğrenci katıldığı 'Asım'ın Nesli, Akif'in Şiirlerine Ses Veriyor' Şiir Okuma Yarışması ödül töreni ile 29 farklı branşta 70 eserin yer aldığı KAYMEK Karma Sanat Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Tomarza'da evde kitap okuma etkinliği düzenlendi

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tomarza Evde Okuyor kitap okuma etkinliği düzenlendi.