Öğretmenler Günü Haberleri

Öğretmenler Günü Haberleri

Talas'ta öğrenciler, öğretmen başkanı ziyaret ederek gününü kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde en hareketli noktalardan birisi de Talas Belediyesi oldu. Aynı zamanda öğretmen olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ı anaokulundan üniversiteye kadar her yaştan öğrenciler ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. Başkan Yalçın ayrıca emekli öğretmenlerle de bir araya geldi.

Melikgazi'de Öğretmenler Günü'ne özel müzik dolu akşam

Melikgazi Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel olarak hazırladığı konserde öğretmenlere sanat ve türkü dolu bir gece yaşatıldı.

Emekli öğretmen, Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk yaşadı

Kayseri'de doğuştan kalbi delik olan 66 yaşındaki emekli öğretmen Mustafa Türkmen, geçirdiği ameliyatın ardından sağlığına kavuşarak, Öğretmenler Günü'nde servise çıkarılmanın mutluluğunu yaşadı.

Develi'de 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi'de de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Öğretmenler Günü Bünyan'da kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bünyan Kadın ve Gençlik Merkezinde Namık Kemal Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Develi'de Öğretmenler Günü kutlandı

Develi'de 24 Kasım Öğretmenler Günü, Mustafa Aksu Kültür Merkezinde gerçekleşen program ile kutlandı.

KAYMEK'ten Öğretmenler Gününe özel program

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür (KAYMEK) A.Ş. tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, KAYMEK öğretmenleri bir araya geldi.

Öğretmen başkandan dikkat çeken kutlama!

Kayseri'de, 9 yıl öğretmenlik de yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ilçeyi 3 boyutlu billboardlar ile donatarak, öğretmenlerin günü kutladı.

Milli Eğitim Müdürü Durgun: Hepimizin üzerinde bir öğretmen eli var

Kayseri'de 24 Kasım Öğretmenler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Düzenlenen törende açıklama yapan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, 'Hepimizin üzerinde bir öğretmen eli var' dedi.

Başkan Öztürk Öğretmenler Gününü kutladı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçedeki bütün öğretmenlere hediye göndererek, okullarda ziyaretlerde bulundu.

Öğretmenlere anlamlı klip

Kocasinan Belediyesi Çocuk Kulübü kursiyerleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anlamlı bir klip çekti. Mimarsinan Çocuk Kulübü'nde çekilen klip, büyük beğeni topladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her zaman eğitim ve eğitimcilerin yanında olduklarını vurguladı.

Çiçekçilerde Öğretmenler Günü yoğunluğu

Kayseri'deki çiçekçilerde 24 Kasım Öğretmenler Günü yoğunluğu yaşandı.

Öğretmenler Günü Tomarza'da kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Tomarza İlçesinde düzenlenen programla kutlandı.

Vali Günaydın: Öğretmenlik gücünü sevgiden alan bir meslektir

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yibur: Geleceğimiz gençlere, gençlerimiz öğretmenlere emanet

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz bizler için baş tacıdır' dedi.

Özdoğan: 'Öğretmenlerimiz, yol gösteren önder insanlar olmuşlardır'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayımladı. Özdoğan, öğretmenlerin milli ve manevi değerlere sahip çıkan, aydınlık Türkiye'nin güçlü bireylerini yetiştiren, modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Palancıoğlu: Öğretmenler başımızın tacı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

NNYÜ Rektörü Güney’den, Öğretmenler Günü mesajı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Gülsoy: Öğretmenler değerlerimizin yılmaz bekçileridir

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Büyüksimitci: Öğretmenlerimizi selamlıyorum

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 'Türkiye'nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz' dedi.

Yalçın: Öğretmenlik ayrıcalıklı ve kutsal bir meslektir

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Kayserispor'dan öğretmenlere jest

Süper Lig'de mücadele eden Yukatel Kayserispor kulübü, 24 Kasım öğretmenler günü nedeni ile öğretmenlere jest yaparak maça davet etti.

Büyükkılıç: Öğretmenlerimizi bir gün değil, her gün önemsenmeliyiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında 'Öğretmenlerimizi yılda bir gün değil, her gün önemsemeli, gereken ihtimamı ve saygıyı göstermeliyiz. 'Bana bir harf öğretenin hizmetkrı olurum' anlayışı içerisinde olduğumuz değerli ve emektar öğretmenlerimizin günü kutlu olsun' dedi.

CHP İl Başkanı Özer, Fedai Öğretmeni unutmadı: Sorumlusu seyirci kalanlar, göz yumanlar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada ataması yapılmadığı için inşaatlarda çalışan ve elektrik akımına kapılarak da hayatını kaybeden Fedai Öğretmen’e dikkat çekti. Özer, “Bu acı tablonun sorumlusudur, bu duruma seyirci kalanlar ve göz yumanlar. Çevremizde birçok Fedai Öğretmen varken, bu feryatlara kulak kapatanlardır asıl sorumlular. Millet aşsız, işsizken, umutsuzken yandaşlarına bol bol ihaleler, 3-5 maaş verenlerdir sorumlular. Mülakatlarla adaletsizliklere sebep olanlardır” dedi. Diğer yandan Özer, öğretmenlere yönelik yapılan bir araştırmaya da dikkat çekerek, “Öğretmenlerin, yüzde 86'sı kesinlikle çocuğunun öğretmen olmasını istemiyor” diye konuştu.

'Öğretmenler muasır medeniyetin şekillendiricileridir'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında, 'Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahiptir' dedi.

Ünsal: Emekçiler insanca yaşamayı talep ediyor

Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Sedat Ünsal, “Bütün eğitim ve bilim emekçilerinin sorunları çözülmeli, talepleri kabul edilmelidir” dedi.