Nakliye Haberleri

Nakliye Haberleri

UND Genel Başkan Yardımcısı Bilen: Önemli sıkıntılar yaşanıyor...

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Başkan Yardımcısı Ergün Bilen uluslararası nakliyede konteyner krizinin her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Kayserili iş insanı Bilen, UND başkan yardımcısı oldu!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Kurulu sonrasında ABC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Ergün bilen, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.

Özbekistan Karayolu Lojistik çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor

Özbekistan’a yapılan ihracat yüklemeleri ağırlıklı olarak standart kuru yük kapsamında komple tır taşıması şeklinde ilerliyor olsa da son dönemlerde talep artışı gözlenen parsiyel ve kargo içerikli yük gruplarının nakliyesi de yine Türk lojistik firmalarınca gerçekleştirilmektedir.

Sektörü değiştirince hayatı da değişti

Kayseri'de 2004 yılından beri nakliyecilik işi yapan Mehmet Çelik, müşteri ve işçi sıkıntısından dolayı 2018 yılında araçlarını satıp kamış sepet, çanak ve çömlek işine yöneldi. Yöneldiği işte binden fazla ürün yelpazesine ulaşarak, müşteri yoğunluğuna yetişemediğini söyleyen Mehmet Çelik, 'Müşteri ve işçi sıkıntısı çektiğim için nakliye araçlarımı satarak, sepet ve çömlek işine yöneldim' dedi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu, destek istedi...

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu, 'Lojistik güçlü ise Türkiye güçlüdür. Bu sene hedef olan 200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir' dedi.

Uluslararası nakliyeciler gümrük sorunlarına çözüm bekliyor

Kayseri'de lojistik işiyle uğraşan Faik Erdem, Türk Firmaları ve şoförleri olarak Orta Asya ülkelerinde sorun yaşadıklarını belirterek, 'Yabancılara ülkemizde sağlanan kolaylıkların bize de sağlanmasını istiyoruz' dedi.