Molu Haberleri

Molu Haberleri

‘Hesabı seçimde soracağız’

'Yüzde 75 oy almış olduğunuz hemşerilerimize reva görüyorsunuz'

Molu sakinlerinden traktörlü 'köpek barınağı' eylemi

Kayseri'de Molu Mahallesi sakinleri, köpek barınağı yapım çalışmalarını traktörle durdurarak, tepki gösterdi. Molu Mahallesi Muhtarı Ali Adıgüzel, 'Sokağa çıkamaz olduk. Arazilerimiz köpekten geçilmez oldu. Biz bu barınağı istemiyoruz' dedi.

KAYSİAD Başkanı: Yamula Barajının su tutma törenine davet edilmemem içimde ukdedir

Kayseri 20. Dönem Milletvekili, Kayseri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KAYSİAD) Başkanı İbrahim Yılmaz; Bahara çıkmadan, hükümet iktidarı kaybetmeden işleri halledelim, Kayserinin yıllardır beklediği baraj bitsin dedik ve ihalesini yaptık, temelini attık. Bizim ömrümüz yetmedi, açılışı başkaları yaptı. Sitemimizdir Faruk Molu ağabeyimizle beraber bizi su tutmaya çağırmadılar dedi.

Erkekler Futsal Turnuvası'nda Arif Molu MTAL şampiyon oldu

Arif Molu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi son 6 yılda 5. kez Erkekler Futsal Turnuvası'nda şampiyon oldu.

Arif Molu MTAL şampiyon oldu

Arif Molu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi son 6 yılda 5. kez şampiyon oldu.

'Nihat Ağabey' emekli oluyor

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Genel Sekreteri Nihat Molu, uzun zamandır yürüttüğü görevine emekliye ayrılacak olması nedeni ile veda ediyor.

Lise öğrencileri yarı fiyatına maske makinası yaptı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin piyasa maliyetinin neredeyse yarısına geliştirip ürettikleri maske üretim makinesi tanıtıldı. Tanıtımda konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Son 5 yılda mezun olan meslek lisesi öğrencilerimize ulaşacağız' dedi.

Melikgazi Belediyesi'nden öğrencilere destek

Melikgazi Belediyesi hem eğitime hem de üretime destek olmak amacıyla Türkiye'de maske üretiminde tek okul olan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ürettiği maskelerden 1 milyon adet satın aldı.

Melikgazi'den eğitime ve üretime destek

Melikgazi Belediyesi pandemi ile mücadele kapsamında hem eğitime hem de üretime destek olmak amacıyla Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ürettiği maskelerden 1 milyon adet satın alacak.

KASKİ'den O mahalleye yeni sondaj kuyusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Molu Mahallesi'nde açtığı yeni sondaj kuyusu sayesinde özellikle yaz aylarında yüksek kotlarda ortaya çıkan su sıkıntısına son verdi. Saatte 38 ton su üretecek olan kuyu sayesinde bölge halkına uzun yıllar kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini sağlanacak.

Zirvede tarifsiz coşku

Kayserili öğretmenler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını 3.917 metrede kutladı

Molu’da maden işletmeleri ne yapıyor ?

Adalet ve Kalkınma Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, Molu köyündeki maden sevkiyatının neden olduğu problemleri gündeme taşıdı.

Kayseri'de öğrenciler, 20 bin N95 maske yaptı!

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen 20 bin adet N95 maske, dezenfektan ve kolonya İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden bir ilk

Kayseri Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye'de bir ilke atarak N95 maskesi üreten ilk okul oldu. Pandemi sürecine destek konusunda daha önce maske ve dezenfektan üretimi ile destek olan okul yeni çalışması ile dikkat çekti.

Hayırsever iş adamı Molu aşı olduktan sonra o ismi ziyaret etti?

Kayseri’nin hayırsever iş adamlarından Faruk Molu, Koronavirüs aşısı olduktan sonra Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Sema Karaoğlu’nu ziyaret etti.

4 ayda 3 milyon ciro yaptılar

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, pandemi döneminde dezenfektan, sıvı sabun, yüzey temizleyici ve maske üretimi ile 4 ayda 3 milyon liralık ciro elde etti. Okul, salgın döneminde Arimo markası adında Gesi Bağları ismi verilen bir de kolonya üretti.

O öğrenciden Bakana teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sosyal medya hesabından paylaştığı lise öğrencisi Fadime Patat, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a teşekkür etti. Kayseri Arif Molu Mesleki ve Teknik Lisesi 12. sınıf öğrencisi Fadime Patat, dört kardeş oldukları için bazen derslere giremediklerini ve tablet desteği sayesinde sorunlarının giderildiğini söyledi.

Feci trafik kazası

Kayseri'de otomobille çarpışan hurda yüklü kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Feci trafik kazası

Kayseri'de otomobille çarpışan hurda yüklü kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Molu’da dehşet, 2 ölü 4 yaralı

Kayseri'de otomobille çarpışan hurda yüklü kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Molu Sucuk Evim açıldı