Milli Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Haberleri

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü İYİ Parti'ye katıldı!

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci, İYİ Parti'ye katıldı ve Parti rozetini taktı. "Kurumların yapısı bozuldu" diyen Ekinci, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyledi.

Jandarmanın 183. kuruluş yıldönümüne özel 'Süper Kupa' maçı

Yahyalı Kaymakamlığı tarafından Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü nedeniyle Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Jandarma İlçe Komutanlığı arasında 'Süper Kupa' futbol karşılaşması düzenlendi.

Yahyalı Kaymakamlığı Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Yahyalı Kaymakamlığı'nca düzenlenen kamu ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 10 takımın katıldığı 'Yahyalı Kaymakamlığı Kurumlar Arası Futbol Turnuvası' Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yahyalı Esnaf Odası takımları arasında oynanan final maçıyla sona erdi.

Develi'de karne heyecanı

2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona erdiği karne gününde Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak 90. Yıl Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin sevinç ve heyecanına ortak oldu.

E-Twinning Kalite Etiketi Ödülleri verildi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen E Twinning Kalite Etiketi projesinde ödüller düzenlenen törenle verildi.

Kocasinan'ın Yıldızları'na ödül töreni düzenlendi

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen okullar arası yarışmalarda dereceye giren 'Kocasinan'ın Yıldızları' için ödül töreni düzenlendi. 'Kocasinan Yıldızları' çerçevesinde yaklaşık 5 bin öğrencinin 20 kategoride yarıştığı yarışmalar sonucunda dereceye giren toplam 353 öğrencinin ödülleri verildi.

'Kocafest'te gençlerin hayalleri gerçekleşiyor'

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST) ile gençlerin hayalleri gerçekleşiyor. Bilim ve teknoloji alanında yaptıkları birbirinden ilginç ve farklı projelerini KOCAFEST'te sergileyen gençler, büyük beğeni topluyor. Büyük ve Güçlü Türkiye için gençlerin büyük ümit vadettiğini vurgulayan Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri ve daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri için projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Türk havacılığına katkı sağlayacak projeler sergilendi...

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve ortaokul ile lise öğrencilerinin katıldığı Kocasinan Teknoloji Festivali'nde (KOCAFEST) öğrenciler, Türk havacılığına katkı sağlayacak ürünlerini sergiledi.

KOCAFEST başladı...

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ortaokul ve liseli öğrencilerine yönelik düzenlenen ve toplam 101 takımın, 11 farklı kategoride yarışacağı Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST) başladı. Yapılan yatırımlarla sıra dışı belediyecilik hizmetleri yaptıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturacak olan festival ile geleceğin inşasında bunun büyük bir rolü olacağını vurguladı.

Kayseri'de ilk olan KOCAFEST Festivali başlıyor

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gençlere yönelik düzenleyeceği Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST) 8 Haziran Çarşamba günü Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salon'unda başlıyor.

Tomarza'da 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' kutlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 1-7 Haziran 2022 tarihleri arasında kutlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' Tomarza İlçesinde çeşitli etkinlikle kutlandı.

Teltik'ten Malazgirt İlkokulu'na ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Malazgirt İlkokulu'nu ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle görüştü.

Öğrenciler doğayı temizledi

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum projesinde Develili öğrenciler, mesire alanını temizledi.

Çolakbayrakdar: Türkiye'de ses getireceğiz...

TEKNOFEST gibi yarışma düzenleyecek olan Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gençlere yönelik hazırladığı 'KOCAFEST Festivali' için geri sayım başladı. Kocasinan'da bu yıl teknolojiye damga vuracak projelerle gençlerin önünü açacaklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'KOCAFEST' Projesi ile Türkiye'de ses getireceklerini söyledi.

Çolakbayrakdar: Kocasinanlı gençler, Türk Kültürünü geleceğe aktarıyor

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen 'Kocasinan Sanat Günleri' Projesi çerçevesinde bu seferde liseler arası 'Türk Sanat Müziği Ses Yarışması' gerçekleştirildi. Programda konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Geleceğin teminatı evlatlarımız, bizim istikbalimiz ve gurur kaynağımızdır' dedi.

Çolakbayrakdar: Gençlerimizle büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen 'Kocasinan Sanat Günleri' Projesi çerçevesinde ortaokullar arası 'Türk Halk Müziği Ses Yarışması' düzenlendi. Genç nesillerin Türk Halk Müziğine olan ilgi ve farkındalıklarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Çocuklarımızla birlikte Güçlü ve Büyük Türkiye'yi inşa ediyoruz' dedi.

Öğrenciler tarlada çiftçilik yapıyor

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan lisede tarım bölümü okuyan öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgiler ile tarlada çiftçilik yapıyor. İlçeye gidip öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 'Bilinçli tarımın gıda krizi ve kalkınmada büyük önemi var' dedi.

Minik öğrenciler kendi kitaplarını bastı

Kayseri'de anaokulu öğrencileri Hayallerim ile Bende Yazarım Projesi çerçevesinde kendi kitaplarını basarak, okullarında düzenledikleri fuarda imza günü yaptı. Fuara katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de, öğrencilerin kitaplarına hayran kaldı.

Teltik, başarılı öğrencileri kabul etti

İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, spor branşlarında başarılı olan Tekden Koleji öğrencilerini kabul etti.

Kocasinan imzalı Spor Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 'Spor Festivali'nin ödül törenine katıldı. Kocasinan'daki liseler arası dart, masa tenisi, satranç, futbol ve voleybol olmak üzere toplam 5 farklı branşta 92 takım ile 690 öğrencinin katıldığı Spor Festivali'nde derece giren öğrencilere ödüllerini veren Başkan Çolakbayrakdar, spor çatısı altında kardeşlik ve dostluğu paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kayseri'de 'Ustalık Eğitimi Protokolü' imzalandı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 27 firma arasında Mesleki Eğitimde ustalık Eğitimi Protokolü imzalandı.

Tomarzalı öğrencilere 'sinema' morali

Tomarza ilçesinde Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek olan öğrencileri, moral olması amacıyla sinemaya götürüldü.

Kuzular koyunlarla buluştu

Talas Belediyesi organizasyonunda minik öğrenciler, kuzuların yayılımdan gelen koyunlarla buluşmasına şahit oldu. Miniklerin heyecanına ortak olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, renkli görüntülerin yaşandığı programda, 'Hayatlarında hiç koyun ve kuzu görmeyen yavrularımızı böyle bir etkinlikle bir araya getirdik ve bu güzel buluşmaya şahit olmalarını sağladık' dedi.

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü: Senin hükmünde bitti! Bunca yıl Valilik yaptığına acırım

Eski Milli Eğitim Müdüründen dikkat çeken paylaşım...

Necip Fazıl Kısakürek anıldI

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Türkiye Yazarlar Birliği iş birliği ile 'Anadolu Mektebi Kültür Kervanı' etkinliği çerçevesinde Kayseri'de Necip Fazıl Kısakürek paneli yapıldı.

Liseliler yarışacak, Hakalmaz söyleyecek

Talas Belediyesi'nin gerçekleştireceği organizasyon ile Mili Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması'nın finali yapılacak.

Özdemir, okullara spor salonu talimatı verdi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu çocuklara teslim etti. Müdürlük koltuğuna oturan 5. sınıf öğrencisi Aytuğ Özdemir, okullara spor salonu talimatı verdi.

Kayseri'de 23 Nisan coşkusu yaşandı

Kayseri'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü, Ayhan Teltik, 'Çocuklar bir millet için en önemli hazinedir' dedi.

Kayseri'de öğretmenlerden '23 Nisan' için kısa film

Kayseri'de öğretmenlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırladığı kısa film, ilgi gördü.