Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Büyükkılıç'tan Milli Eğitim ve Emniyet'e ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Ayhan Teltik'e iade-i ziyarette bulunarak, tebrik etti. İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk'ü de ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, polis teşkilatına çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Yeni Milli Eğitim Müdürü koltuğa oturdu! İşte Müdürle ilgili detaylar...

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Ayhan Telkit getirildi. Peki yeni müdür kaç yaşında, nereli... İşte detaylar...

Milli Eğitim'de devir teslim töreni...

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü'nde devir teslim töreni yapıldı.

Develi'de 'e-sınav merkezi' hizmete başladı

Develi Belediyesi ile Develi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün girişimleri sonucunda, ilçede e-sınav merkezi faaliyete başladı.

Engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi.

Erü'de ahilik vurgusu!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü tarafından “2021 Ahi Evran Yılı” etkinlikleri kapsamında “Ahilik Geleneği ve Bilincinin Sürdürülmesi: Günümüz Taş İşçiliğine Bakış” konulu dinleti, defile, sergi, panel ve çalıştay düzenlendi.

Develi'de Voleybol şenliği tamamlandı

Develi Kaymakamlığı, Develi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kadir Yağlıoğlu Voleybol turnuvası sona erdi.

'Kocasinan Okuyor' Projesinde öğrencilere kitap seti dağıtıldı

Kocasinan Belediyesi'nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortak yürüttüğü ' Kocasinan Okuyor' projesi kapsamında Kocasinanlı öğrencilere bir haftalık ara tatili kitap okuyarak geçirmeleri için hazırlanan kitap setlerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

TEÇ-SEN: Yetkili sendika ve küçük ortağı, masada sattınız!

TEÇ-SEN üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada hem Memur-Sen’e, hem de Kamu-Sen’e tepki vardı. Sendika üyeleri “Yetkili sendika ve küçük ortağının sıfır zam, sıfır seyyanen zam, sıfır refah payı, sıfır kazanım ve sıfır başarı ile tanımladığı 6 dönem toplu iş sözleşmesinin kamu çalışanlarının aleyhine sonuçlanan tüm hükümlerine karşı itirazımız var” çağrısı yaptı.

Tomarza'da kitap okuma etkinliği düzenlendi

Kayseri'de Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Tomarza Evde Okuyor kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Talas Belediyesi'nden okullarda temizlik çalışması

Talas Belediyesi'nin eğitim öğretime sağladığı destek hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak okullarda genel temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yahyalı Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Teknofest heyecanı

En prestijli teknoloji fuarı olan Teknofest fuarında finale kalarak 2 proje ile yarışmalara katılacak olan Yahyalı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı'yı makamında ziyaret etti.

Suriyeli çocuklar için bilgisayar ihalesi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında ihale düzenlenecek.

Öğretmenler, fidanları toprakla buluşturdu

Kayseri'de öğretmenler, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen 'Geleceğe Nefes Ol' Projesi kapsamında 100 fidan dikti.

Kocasinan'da ödüller sahiplerini buldu

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kocasinan Okuyor-Kocasinan Masal Anlatıyor' yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

ERÜ'den 2 yeni iş birliği protokolü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki yeni iş birliği protokolü daha imzalandı.

Hakim, Savcı ve Öğretmenler için yüksek lisans protokolü

Erciyes Üniversitesi, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki yeni iş birliği protokolü daha imzalandı.

Hem öğreniyorlar hem spor yapıyorlar

2017 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünce hayata geçirilen Dinimi Öğreniyor Sporumu Yapıyorum projesi meyvelerini vermeye başladı.

Üç odadan öğrencilere 'Meslek Liselerini Tercih Edin' çağrısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) işbirliğinde, velilere ve öğrencilere yönelik, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Üç Oda'dan ortak çağrı!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) işbirliğinde, velilere ve öğrencilere yönelik, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Yeşilhisar'da Uçurtma Şenliği

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen uçurtma şenliği Yeşilhisar Kaymakamlığı, Yeşilhisar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde Sultan Sazlığı Milli Parkı'nın bulunduğu Ovaçiftlik Mahallesinde yapıldı.

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Eğitimde İyi Örnekler Projesi' ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu; Şunu hepimiz biliyoruz, kimse tek başına bir şey başaramaz. Ancak ekip olabilirsek, bir araya gelebilirsek, ortak akıl üretebilirsek, birbirimizi anlayabilirsek emin olun çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Bu memleketle alakalı derdi olan, dertlenen, memleketin geleceğinde bir çakıl koyma gayreti olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum dedi.

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Develi Belediyesi ve Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen ödüllü AYT ve TYT deneme sınavında dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri verildi.

Başkan Çolakbayrakdar: Genç ve çocuklara pozitif ayrımcılık yapıyoruz

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayırsever Osman Ulubaş tarafından Yenişehir Mahallesi'nde yapımı devam eden 24 derslikli Ortaokulu ve 8 derslikli Anaokulu'nun çalışmalarını inceledi. Ayrıca Kocasinan Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılacak olan modern spor salonu ve okulun çevre düzenleme çalışmalarını kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, 'Bütün gayretimiz; Büyük ve Güçlü Türkiye'nin yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir.' dedi.

Türk Halk Müziği yarışması finali yapıldı

Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Türk Halk Müziği Ses Yarışması'nın finalini gerçekleştirdi.

Develi'de ödüller verildi

Develi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çiftay İnşaat Taahüt ve Ticaret A.Ş'nin katkılarıyla Develi genelinde düzenlenen ödüllü LGS deneme sınavında dereceye giren öğrencilere Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Milli Eğitim Müdürü özel öğrencilerle birlikte at bindi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen özel eğitim meslek okullarında eğitim gören çocukların sosyal aktivitelerini arttırmak ve toplumla ilişkilerini güçlendirmek amacı ile 'Bin-Kay-Seri' projesi başladı. Proje kapsamında özel öğrencilere at biniciliği öğretilirken, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da öğrencilerle birlikte at bindi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'LGS' klibi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hafta sonunda yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesinde hazırlanan klipte öğrencilere sınav ve sınav öncesinde dikkat etmeleri konular hakkında bilgiler verildi. Klipte öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 'Okullarımızı gerekli tüm tedbirleri alarak hazırladık' dedi.

'İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu

Kayseri Ticaret Odası(KTO) ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul öncesi ve ilkokul kategorisinde düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Kayserili küçük Ayşe'nin İstiklal Marşı sevgisi için seferber oldular

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Kavak köyünde yaşayan 7 yaşındaki Ayşe Ebrar Yamuk, Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ilçede birinci seçildi. Daha sonra da Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasına katılmak isteyen Ayşe için tüm ilçe seferber oldu.