Milli Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Haberleri

Yahyalı Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Teknofest heyecanı

En prestijli teknoloji fuarı olan Teknofest fuarında finale kalarak 2 proje ile yarışmalara katılacak olan Yahyalı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı'yı makamında ziyaret etti.

Başkan Mehmet Cabbar ilk ders gününde öğrencilerle buluştu!

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk günü nedeni ile Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak'la birlikte Milli Birlik İlkokulu ve İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Başkan Palancıoğlu, öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının açılışı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya ile birlikte Habibe Taş İlkokulu'nu ziyaret etti.

Öğrencileri sınava Zabıta yetiştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Bursluluk Sınavı'na hazırlanan öğrencileri sınav günü yalnız bırakmayan Melikgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, sınava geciken öğrencileri sınavına yetiştirdi.

Telafide kitap yazdılar

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı 'Telafide Ben de Varım' projesi ve sürecini en verimli şekilde desteklemek amacıyla 3 gönüllü öğretmen ve 18 çocuk yazar bir araya gelerek kitap yazdı.

Suriyeli çocuklar için bilgisayar ihalesi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında ihale düzenlenecek.

İl Milli Eğitim'de devir teslim töreni

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Ahmet Saim Durgun, yapılan devir teslim töreninin ardından göreve başladı.

Milli Eğitim'de yeni Müdür bakın kim oldu?

Bilal Yılmaz Çandıroğlu'nun sürpriz şekilde görevden alınmasının ardından yeni Müdür belli oldu.

Şok gelişme! Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu görevden alındı.

Kayseri'deki okullarda son durum! Okullar eğitime hazır mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından okulların açılmaya hazır hale getirilmesi talimatının verilmesi ile Kayseri'de de okullar yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getiriliyor.

Öğretmen feci kazada hayatını kaybetti

Kayseri'nin Talas ilçesinde bisikletiyle seyir halinde olan öğretmen, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Öğretmenler, fidanları toprakla buluşturdu

Kayseri'de öğretmenler, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen 'Geleceğe Nefes Ol' Projesi kapsamında 100 fidan dikti.

'MEB kadrolu işçilerine üvey evlat muamelesi yapıyor'

Tüm-İş Genel Başkanı Mahmut Şahin, yaptığı basın açıklamasında Milli Eğitim Bakanlığı'nda kadrolu olarak çalışan işçilere üvey evlat muamelesi yapıldığını söyleyerek, '30 bine yakın işçiye yılın 2 ayı maaşları ödenmiyor, sigortaları yapılmıyor' dedi.

İşte yeni Milli Eğitim Bakanı...

Ziya Selçuk'un istifasının ardından yeni Milli Eğitim Bakanı belli oldu. İşte yeni Bakan...

Milli Eğitim Bakanı istifa etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile ilgili beklenen gelişme. Bir süredir istifa ettiği konuşuluyordu. İstifanın kabul edildiği ifade edildi.

Yıldız'dan, yüz yüze eğitim açıklaması

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu'nu ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Dikkat! Okullarda denetim var! 4500 denetmen sahaya indi…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış tarihi için 6 Eylül'ü işaret etti ve okullardaki denetimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı! İşte okulların açılacağı tarih

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merak edilen konuya açıklık getirdi.

Müdür, masa tenisi oynadı

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, telafi eğitiminin devam ettiği Sümer Fen Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrenciler ile masa tenisi oynadı, projeleri hakkında bilgiler aldı.

Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Çandıroğlu, Kayseri'de, telafi eğitimde Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir katılım söz konusu' dedi.

Kocasinan'da ödüller sahiplerini buldu

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kocasinan Okuyor-Kocasinan Masal Anlatıyor' yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

ERÜ'den 2 yeni iş birliği protokolü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki yeni iş birliği protokolü daha imzalandı.

Hakim, Savcı ve Öğretmenler için yüksek lisans protokolü

Erciyes Üniversitesi, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iki yeni iş birliği protokolü daha imzalandı.

Türkiye'de ilk kez hem lise hem ustalık diploma töreni gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaları ile Türkiye'deki Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerine bu yıl ilk defa hem lise diploması hem de ustalık belgesi eş zamanlı mezuniyet töreni ile verildi. Bu kapsamda Kayseri Osman Düşüngel Mesleki Eğitim Merkezi'nde de 69 öğrenci mezun olarak diploma ve belgelerini aldı.

Hem öğreniyorlar hem spor yapıyorlar

2017 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünce hayata geçirilen Dinimi Öğreniyor Sporumu Yapıyorum projesi meyvelerini vermeye başladı.

Talas'ta gökyüzünde şenlik var!

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan “Telafide ben de varım” projesine Talas Belediyesi tam destek verdi. Bu kapsamda gerçekleştirilen programla Kuruköprü Mahallesinde uçurtma şenliği düzenlendi.

Bakanlığın Projesine Talas Belediyesi'nden Destek

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan 'Telafide ben de varım' projesine Talas Belediyesi tam destek verdi. Bu kapsamda gerçekleştirilen programla Kuruköprü Mahallesinde uçurtma şenliği düzenlendi.

Öztürk LGS birincisini tebrik etti

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 2021 LGS' de 492,998 puan alarak yüzde 0,03' lük yüzdelik dilime giren Yahyalı Fatih İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İbrahim Kürtüncüoğlu'nu makamında kabul etti.

Üç odadan öğrencilere 'Meslek Liselerini Tercih Edin' çağrısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) işbirliğinde, velilere ve öğrencilere yönelik, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Üç Oda'dan ortak çağrı!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) işbirliğinde, velilere ve öğrencilere yönelik, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı düzenlendi.