Milli Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Haberleri

Tomarzalı öğrencilere 'sinema' morali

Tomarza ilçesinde Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek olan öğrencileri, moral olması amacıyla sinemaya götürüldü.

Kuzular koyunlarla buluştu

Talas Belediyesi organizasyonunda minik öğrenciler, kuzuların yayılımdan gelen koyunlarla buluşmasına şahit oldu. Miniklerin heyecanına ortak olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, renkli görüntülerin yaşandığı programda, 'Hayatlarında hiç koyun ve kuzu görmeyen yavrularımızı böyle bir etkinlikle bir araya getirdik ve bu güzel buluşmaya şahit olmalarını sağladık' dedi.

Kayseri eski Milli Eğitim Müdürü: Senin hükmünde bitti! Bunca yıl Valilik yaptığına acırım

Eski Milli Eğitim Müdüründen dikkat çeken paylaşım...

Necip Fazıl Kısakürek anıldI

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Türkiye Yazarlar Birliği iş birliği ile 'Anadolu Mektebi Kültür Kervanı' etkinliği çerçevesinde Kayseri'de Necip Fazıl Kısakürek paneli yapıldı.

Liseliler yarışacak, Hakalmaz söyleyecek

Talas Belediyesi'nin gerçekleştireceği organizasyon ile Mili Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması'nın finali yapılacak.

Özdemir, okullara spor salonu talimatı verdi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu çocuklara teslim etti. Müdürlük koltuğuna oturan 5. sınıf öğrencisi Aytuğ Özdemir, okullara spor salonu talimatı verdi.

Kayseri'de 23 Nisan coşkusu yaşandı

Kayseri'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü, Ayhan Teltik, 'Çocuklar bir millet için en önemli hazinedir' dedi.

Kayseri'de öğretmenlerden '23 Nisan' için kısa film

Kayseri'de öğretmenlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırladığı kısa film, ilgi gördü.

'KocaFest' festivaline hazırlanıyorlar...

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gençlere yönelik düzenleyeceği Kocasinan Teknoloji Festivali (KocaFest Festivali) ile teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturacak. Haziran ayında TEKNOFEST gibi yarışma düzenleyeceklerine dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, festival ile Türkiye'nin yerli ve milli teknolojisini üreten bireyler yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Kitap operasyonu: 3 gözaltı

Kayseri'de Milli Eğitim Bakanlığının okullara gönderdiği ders kitaplarının hurdacıya satıldığı ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde satın alma memuru tutuklanırken, depo görevlisi ve hurdacı serbest bırakıldı.

Başkan Esat Öztürk tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kariyer Günleri' programlarına konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Basketbol Türkiye Birinciliği Kayseri'de başladI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen Okullar Arası Basketbol Gençler A Kategorisi Türkiye Birinciliği Turnuvası, yapılan açılış seremonisi ile Kayseri'de başladı.

Down Sendromu Farkındalık Etkinliği ve Sergisi düzenlendi

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Etkinliği ve Sergisi düzenlendi.

Hangi projelere imza atıldı?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokoller ile Kayseri sporun şehri olmaya devam ediyor.

Kayseri'de kütüphanesiz okul yok

Kayseri'de kütüphanesi olmayan 535 okulun tamamında kütüphane oluşturuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; Bu kütüphaneler bizim kültür yuvamız olacak dedi.

'Mahallede Maç Var' etkinliğinde şampiyonlar belli oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla düzenlenen 23 Nisan Futbol Turnuvası 'Mahallede Maç Var' etkinliği oynanan final müsabakaları ile sona erdi.

Belediye başkanlarından Bakan Yardımcısı Yılmaz'a ziyaret

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ve meclis üyeleriyle birlikte Millî Eğitim Bakan Yardımcılığına atanan Dr. Nazif Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

'Çalıkuşu Kayseri E-Dergisi' 2. sayısına hazırlanıyor

Çalıkuşu Kayseri E-Dergisi'ni hazırlayan ekip, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'i ziyaret etti.

Geleceğe yatırım projeleri

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan Protokol kapsamında 'Minder Bizden Pehlivan Sizden' projesi ile 5 okula 300 minder dağıtımı gerçekleşti.

'Mahallede maç var' etkinliği başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla düzenlenen 23 Nisan Futbol Turnuvası 'Mahallede Maç Var' etkinliği Kayseri'de Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mutlu Önal'ın yaptığı başlama vuruşu ile başladı.

Mahallede maç var

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla düzenlenen 23 Nisan Futbol Turnuvası 'Mahallede Maç Var' etkinliği kuraları çekildi.

İl Milli Eğitim Müdürünü tehdit eden şahıs gözaltına alındı

Kayseri'de, İl Milli Eğitim Müdürünü ölümle tehdit ettiği iddia edilen şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Öğrencilere teknolojik kolaylık

İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, e-sınav merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, İlimiz aynı anda en fazla kişi hizmet alabildiği e-sınav merkez ağına sahip olacak dedi.

Büyükkılıç'tan Milli Eğitim ve Emniyet'e ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Ayhan Teltik'e iade-i ziyarette bulunarak, tebrik etti. İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk'ü de ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, polis teşkilatına çalışmalarında kolaylıklar diledi.

O partinin genel Başkanından, Develili Bakan Yardımcısına sert tepki!

Bir süre önce Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atanan Develili isimle ilgili şok iddia: Okullarda Türçeyi yasaklamış!

OSB'de işbirliği protokolü...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü kapsamında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde Seyyid Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açıldı. Açılış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara-Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden katılımıyla ve Türkiye genelinde gerçekleştirilen programla eş zamanlı yapıldı.

Milli Eğitime Kayserili Bakan Yardımcısı atandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Nazif Yılmaz'ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

"Alenen kul hakkı yiyorlar..."

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atamalarında kullanılan mülakat sistemine tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başarısız yandaşlarını yerleştirmek için mülakat yaptığını belirten Arık, “KPSS’de 45’inci olmuş, 84 puan almış birine mülakatta 55 vererek tercih dahi yapmasını engelleyenler bu ülkeye en büyük kötülüğü yapıyor, mülakat adı altında alenen kul hakkı yiyorlar. Türkiye’ye böyle bir kötülüğü yapmaya kimsenin hakkı yok” diye konuştu.

Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı

Kayseri'de mahkumların meslek edinmeleri için cezaevinde eğitim alacağı Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.