Milletvekili Haberleri

Milletvekili Haberleri

'AKP, bu kez de sayaç okuyucularını mı hain ilan edecek?'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, zamlara tepki gösterdi. Elektrik ve doğal gaz faturalarının artık el yaktığını, akaryakıta her gün zam geldiğini belirten Ataş, “Marketlere baskın yaparak zamlarla mücadele ettiği algısı yaratan iktidar; akaryakıt, doğal gaz ve elektrik faturalarındaki artışla ilgili ne yapacak? Yoksa, akaryakıt istasyonlarına baskın yapıp pompacıları, elektrik ve doğal gazda sayaç okuyucularını hain mi ilan edecek?” dedi. Milletvekili Ataş, “AKP’nin şapkasını önüne koyup düşünme zamanı çoktan geçti” sözleriyle de dikkat çekti.

MHP: Hazırladığımız projemizin “Aktif İşgücü” adıyla hayata geçirilmesinden mutluyuz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak: 5 Ekim 2021 tarihinde Milletvekilimiz Sayın Baki Ersoy Beyefendi ile birlikte hazırlayıp sunduğumuz projemizin bu gün itibari ile “Aktif İşgücü” adıyla hayata geçirilmiş olması bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

'Kayseri’ye yalnızca yüzde 0,7 pay ayrılmış! Kayserili tokadı atacak…'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 2022 Yılı Yatırım Programında Kayseri’nin yine hak ettiği payı alamadığını belirterek, Kayseri’nin tarımdan sanayiye, sağlıktan eğitime, ticaretten ulaşıma her konuda geriye gittiğini söyledi. Ataş, “Kayseri her seçimde AKP’ye sınırsız destek verdi ama artık yeter, her fırsata ‘İşini bilir’ diyerek görmezden geldiğiniz, kaderine terk ettiğiniz, çantada keklik gördüğünüz Kayserili, AKP’ye ilk seçimde hak ettiği tokadı atacak, hak ettiği dersi sandıkta verecek” diye konuştu.

Baki Ersoy, Hikmet Karaman'dan ne istedi?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

İhaleyi alan firmanın önceden belli olduğu iddiası doğru mu?

Kayseri’de tartışmaları bitmeyen hızlı tren konusunda dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

“Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” demişti! Yeni açıklama: O sözlerimin arkasındayım…

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, tartışmaları beraberinde getiren “Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını altı ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretli evimizde, önünde arabası mevcut…” açıklamasıyla ilgili konuştu. Tamer, o açıklamalarıyla ilgili olarak, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.

Hiç insan anasını, babasını açlığa mahkum eder mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerine konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Açlık sınırının 4 bin liranın üzerinde olduğu bir ülkede en düşük emekli maaşını 2 bin 500 lira yapmak emekliyi açlığa mahkum etmek demektir. Emekli kimdir? Emekli, bu ülkenin anasıdır, babasıdır. Hiç insan anasını babasını açlığa mahkum eder mi? Etmez. İşte bu zalim iktidar ediyor, yazıklar olsun.” diye konuştu.

"Avrupa bizi kıskanıyor, ama bizim emekliler köye gidemiyor, torununa harçlık veremiyor!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te emeklilerle ilgili tarihi bir konuşma yaptı. Emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gözler önüne seren Ataş, en düşük emekli maaşının en azından asgari ücret seviyesine sabitlenmesi gerektiğini belirterek, “Bir emekli 2.500 lirayla nerede barınabilir, ne yiyebilir, hangi doktora görünebilir, hangi tedaviyi karşılayabilir, nasıl geçinebilir? AKP iktidarı emeklileri açlığa mahkûm etmiştir” dedi. Diğer yandan İYİ Parti’nin, “En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslensin” önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Şaban Çopuroğlu Hızlı Tren İhalesini alan Konsorsiyumu Açıkladı

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu Olay Türk Tv'de Osman Çiftci ve Cem Atakan'ın sunduğu Sansürsüz programına canlı bağlantı ile konuk oldu.

O bölgede tapular hatalı mı? Konu Meclis gündeminde!

Vatandaşlar, tapu işlemlerinde hatalı çalışmalar yapıldığı öne sürerek, yeniden tapu tespit çalışmasının yapılması talep etti...

AK Parti Milletvekili Tamer: Avrupa sıkıntı içerisinde, Türkiye sağlık, refahın içinde! Her yer parasız…

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, “Pandemi döneminde tüm dünya dökülürken, Türkiye’de bir hasta dışarıda kalmadı. Hala bugün dahi. Bakın şu an Avrupa tamamen sıkıntı içerisinde Türkiye yine refah içerisinde” dedi.

Arık, Tamer’e o fotoğrafla tepki gösterdi: Zül duyuyorum!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ve partililerle birlikte Kayseri Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’e, sert sözlerle yüklendi.

CHP İl Başkanı Özer’den, AK Parti Milletvekili Tamer'e 3 kuruşluk dava!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, hastanelerdeki uzun randevu süreleri ve vatandaşın tedavi olamadığına yönelik bazı paylaşımlarına, katıldığı bir televizyon programında kendisine yönelik olarak “Ya senin ne beynin yeter bunu anlamaya… IQ düşük olan birisi IQ düşük olan birisi, kalkıp da sen hastanelerin işleyiş tarzını dahi bilmeden iftira atıyorsun” diyen AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, hakkında 3 kuruşluk dava açtı.

IQ tartışması! Eski defterler açıldı!

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'in yaptığı açıklamalara, CHP İl Başkanı Ümit Özer'den tepki...

“İhalesi yapıldı” denilen hızlı trenle ilgili şok açıklama: 2022 Yatırım Programında yok!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş: Kayserili yalanlarınızdan bıktı. Size artık inanmıyor, güvenmiyor!

O partinin genel başkanı hayatını kaybetti

Ankara'da hayatını kaybetti. Aynı zamanda Kayseri eski Milletvekiliydi.

8 bin doktor yurt dışına gitmeye hazırlanıyor

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, son iki yılda 3 bin doktorun yurt dışına çalışmaya gittiğini belirterek, “Yaklaşık 8 bin doktor da yurt dışına gitmek için hazırlık yapıyor. Bu duruma acilen çözüm bulunmalıdır. Aksi hâlde kendimizi emanet edecek Türk hekimi bulamayacağız” dedi.

İnce: Bir milletvekili teröristle fotoğraf çektiremez! FETÖ, PKK fark etmez...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Bir milletvekili teröristle fotoğraf çektiremez. FETÖ, PKK fark etmez, milletvekilinin teröristle fotoğrafı yakışmaz" dedi.

“İşçiler ballı villa parseli değil haklarını istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Su ve Kanalizasyon İşleri (KASKİ) çalışanlarının sorununu TBMM’de gündeme taşıdı. Taşeron firmadan kadroya geçen işçilerin mağdur olduğunu ifade eden Arık, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, bu işçiler sizin eşinize, dostunuza, bürokratlarınıza, bürokratlarınızın oğluna, kızına, damadına, gelinine dağıttınız ballı villa parsellerinden istemiyor. Analarının ak sütü gibi helal olan alın terinin karşılığını istiyor” dedi.

Arık’tan, Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı’nın Konya’ya taşınmasına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı'nın kapatılarak Konya'ya bağlanmasına tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında Kayseri’nin her alanda geri bırakıldığını ifade eden Arık, “AK Parti iktidarı döneminde Kayseri kamu yatırımlarından hak ettiği payı alamadığı gibi maalesef elindekilerden de oluyor. Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz” dedi.

Milletvekili Ataş, tehlikeye dikkat çekti ve iktidarı uyardı!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Akaryakıt, elektrik ve sulamaya gelen zamlar üretim maliyetlerini yükseltiyor. Akaryakıta geçen sene tam 46 kez zam yapılmış, motorinin fiyatı bir yılda 2 kat, gübrenin fiyatı ise 5 kat artmış. Zamlar çiftçiyi ezip geçiyor, zarar eden çiftçi taban gübresi dahi atamadı. Böyle giderse sofralarımız yemeksiz, toprağımız çiftçisiz kalacak” dedi ve AKP iktidarını uyardı.

Araç muayene ücretlerine tepki: Vatandaşın cebinden elinizi çekin

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, araç muayene ücretlerine yapılan yüzde 36 oranındaki zammı Meclis gündemine taşıdı. Art arda gelen zamların vatandaşın belini büktüğünü dile getiren Ataş, AKP iktidarına tepki göstererek, “Vatandaşın cebinden elinizi çekin” dedi.

Ersoy: Gidiş-geliş 660 kilometre! Mağduriyet var…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Her evde bir işsiz var!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TÜİK’in işsizlik verilerine tepki gösterdi. Açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda, her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsiz” diye konuştu.

Büyükşehir Meclisi, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılının ilk meclis toplantısında 49 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

O işçilerin, işine son mu verildi?

Taşeron işçilerin, yeni yılla birlikte işlerine son verildiği ifade edildi...

MHP tam kadro Kayserispor'u destekledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ve il yöneticileri, Kayserispor’un Altay’ı 1-0 mağlup ettiği maçta tribündeki yerini aldı.

“Asgari ücretteki artış vatandaşı fazlasıyla memnun etti”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Türkiye ekonomide istikrarlı bir ilerleme kaydediyor” dedi.

Ataş: Devrine göre değil, her devirde gazetecilik yapanlar umut veriyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazetecilerin yıllardır bu günü kutlayamadıklarını söyledi. Ataş, çalışmaya çalışan gerçek gazetecilerin önüne her türlü engelin çıkarıldığı bu dönemde, iktidarın halka yönelik yalanlarına ‘kılıf bulunsun, gerçekler konuşulmasın” diye tek sesli medya yapısı oluşturma gayretinin de tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. AKP’nin bütün baskıcı girişimlerine rağmen, mücadele eden ve özgür basın için bu uğurda ağır bedeller ödeyenlerin olduğunu dile getiren Ataş, “Bu mücadelede yaşadıkları tüm sıkıntılara rağmen geri adım atmayanlar var. Devrine göre değil, her devirde gazetecilik yapan, yapmaya çalışan gazeteciler de, gelecek için bizlere umut veriyor” dedi.

Özdemir: Asla müsaade etmeyeceğiz

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından 'Kutlu Seslenişten Adım Adım 2023'e Kayseri Gençlik Şöleni' düzenlendi. Törende konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; 'Milletimizin değerlerine, inancımıza, birliğimizi tesis etmeye yönelik ne varsa; CHP, İyi Parti, HDP ve zilletin diğer kesimleri hedef almaktadır. Buna sessiz kalmamız asla söz konusu olmayacaktır. İstiklalimiz ve istikbalimiz tertemizin kaynaklarımıza, mabetlerimizin üzerine namahrem ellerin uzanmasına asla müsaade etmeyeceğiz dedi.