Etiketler

"128 Milyar dolar nerede?" tartışması sürüyor: Korkuyorlar

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il binasından "128 milyar dolar nerede?" afişinin indirilmesine tepki gösterdi.

Meclis’e çağrı: Kim bu birden fazla kurumdan maaş alanlar? Tespit edilsin ve önlensin!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın geçim sıkıntısı yaşadığı bir dönemde birden fazla kurum ve kuruluştan maaş alan ve gelir elde edenlere tepki gösterdi. Ataş, konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyarak, bu bürokratların veya eski bakan ve milletvekillerinin tespit edilmesini ve bu durumun önlenmesi için Meclis araştırmasını talep etti. Ataş, “Esnafından çiftçisine, emeklisinden memuruna, çalışanından öğrencisine kadar toplumun her kesimi yoksulluk içerinde yaşarken, iktidar yandaşlarının ballı maaşlar alması vicdanen ve ahlaken kabul edilemez bir durumdur” diye konuştu.

"Yöre halkı yakınıyor" dedi ve Bakan'a sordu! !

MHP Milletvekili Baki Ersoy, adeta yılardır yılan hikayesine dönen o sorunu Tarım ve Orman Bakanına sordu.

Dikkat çeken açıklama: Bankalara borçlu 34 milyon kişi var!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşların sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşların sesi olan Ataş, iktidarın uygulamalarına tepki göstererek, “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ekonomik sorunlar daha da derinleşmiş ve ekonomi krizden krize sürüklenmiştir. Gelinen noktada işsizlik rekor üstüne rekor kırmış, 12 milyon kişi işsiz kalmıştır. Vatandaşın bankalara olan borcu gün geçtikçe artmış, 34 milyon kişi bankalara borçlu hâle getirilmiştir” dedi.

Ataş: Emekliler asgari ücretin altında maaş alıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, emeklilerin yaşadığı sıkıntıların çözümü için Meclis’i göreve davet etti. Bu konuda Meclis araştırması önerisinde bulunan Ataş, emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısı dikkat çekti. Emeklilerin asgari ücretin altında maaş aldığını belirten Ataş, “Geçim derdiyle boğuşan emeklilerimizin sorunları araştırılıp, yaşam standartlarının geliştirilebilmesi için adil bir intibak yasası, katsayı ve gösterge sisteminin yeniden düzenlenmesi, emeklilere milli gelir artışından refah payı verilmesi gibi çalışmalar acil olarak hayata geçirilmelidir” dedi.

İşsizlik çıkışı: İktidar izliyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, işsizlik sorununa dikkat çekerek, AK Parti iktidarına tepki gösterdi.

Elitaş’tan görev ayarı!

AK Parti'de eski görevine geri dönen Milletvekili Mustafa Elitaş, sosyal medya hesabında görev düzenlemesi yaptı!

AK Parti Milletvekili Koronavirüse yakalandı

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer Koronavirüse yakalandı.

AK Parti Milletvekili Nergis’ten ekonomi yorumu: Bazı şeyleri biz bilmiyoruz, her şey bize açık değil..!

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, ekonomide yaşanan sorunlar ve dövizde yaşanan dalgalanmalarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ersoy: Hayırlı olsun

MHP Milletvekili Baki Ersoy'dan, MHP'de Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Milletvekili İsmail Özdemir açıklaması...

“Allah'tan korkmuyorsanız ‘nefes alamıyoruz’ diye feryat eden esnaftan utanın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Vatandaşlara SMS gönderenler, lebalep kongre yapıyor” dedi.

O sendikadan ERÜ açıklaması: MHP Milletvekilimiz Ersoy ile bir sonuç alamadık!

Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi ve aynı zamanda Koop-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Güven, Erciyes Üniversitesi’nde yaptıkları toplu iş sözleşmesinde istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi. Bir süre önce Rektör Mustafa Çalış’ı, MHP Milletvekili Baki Ersoy ile birlikte ziyaret ettiklerine de dikkat çeken Güven, “MHP Milletvekilimiz sayın Baki Ersoy ile birlikte sorunu görüşmek için Rektör beyi makamında ziyarete gittik, ancak bir sonuç alamadık” ifadelerini kullandı.

Ataş: Adaleti ve kalkınmayı sadece kendilerine mubah görüyorlar!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın her geçen gün artan ekonomik sıkıntılar yüzünden gülmeyi dahi unuttuğunu söyledi. AKP iktidarının gündem değiştirerek, asıl gündemin konuşulmasını istemediğini ve algı operasyonları yaptığını belirten Ataş, “Her şeyin farkında olan vatandaş, artık bu iktidarın jübile zamanı geldi diyor” şeklinde konuştu.

Şok iddia: 36 saat uyumayan hekim damar dikiyor!

Asistan hekimlerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. Dikkat çeken tablo...

Üretici dertli! 4 kilo patates, bir maske parasına satılıyor...

Kayseri başta olmak üzere diğer bazı illerde de patates üreticileri dertli.

Tok ve Çevikel’den, Özdemir’e tebrik

MYK'ya seçilen Özdemir'i tebrik ettiler...

AK Parti Milletvekili Nergis: Covid-19 ile mücadelede tam not aldık, bu gurur bize yeter

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, “AK Belediyelerin Covid-19 ile mücadelede 1 yıllık karnesi, vatandaşlarımızdan tam not aldı. Bu gurur bize yeter” dedi.

Ataş: Bu kabul edilemez

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, atanamayan öğretmenler konusunda iktidara seslendi...

Vekil belediyeye böyle isyan etti: Yazıktır, günahtır, ayıptır...

Kayseri'de AKP'li Tomarza Belediyesi'nin 15 kişilik geçici işçi alımı için işe başvuru süresini 1 gün ile sınırlı tutması tepki topladı.

Ve korkulan oldu! Milletvekili açıkladı: Kayseri kırmızı oldu

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Koronavirüs ile ilgili kötü haberi verdi. Yasaklar geri mi geliyor?

Milletvekili Ataş: Vatandaş milletten kopmuş, saraylarda ahkam kesenlerden şikayetçi

"Vatandaşın derdini dinlemeye ve gündeme taşımaya devam ediyoruz" diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşlarımızın ilgisi ve coşkusu gösteriyor ki İYİ Parti iktidarına çok az kaldı” dedi.

MHP’li vekil vatandaşı korkutan yolu Bakan’a sordu

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na vatandaşı korkutan o yolu sordu.

Binlerce ton patates çöpe dökülecek! İşte nedeni…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi’nde patates üreticileriyle buluştu.

Yıl olmuş 2021! Acil durum olsa, köye ambulans dahi çağıramıyorlar!

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Akköy ve Kaleköy’de düşündüren tablo… CHP Milletvekili Arık böyle tepki gösterdi: AKP 2023'te uzaya gidecek, ama...

MHP'li vekil: Çiftçinin traktörünün bir süre haczedilmemesi için çalışma var mı?

MHP Milletvekili İsmail Özdemir, borçları yüzünden sıkıntı yaşayan çiftçileri Başkan'a sordu. Özdemir, "Çiftçilerimizin üretimde kullandığı traktör vb. araçlarının belli bir süreliğine de olsa haciz edilmesinin önlenmesi için bir çalışma yapılacak mıdır?" sorusuna Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den yanıt istedi.

Milletvekili Ataş: Saraylardan çıkın halkın halini görün!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, toplumun farklı kesimlerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları Meclis’te gündeme taşıdı. “Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri’de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçi” diyen Ataş, Kayseri'de 317 firmanın kapandığını söyledi.

MHP Milletvekili Ersoy: İşçi kardeşlerimiz geçim kaygısı yaşamasın!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, geçici orman işçilerinin kadroya alınması için Tarım ve Orman Bakanlığına soru önergesi verdi.

Kayseri Milletvekili, politikanın kitabını yazdı!

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yazdığı kitabı paylaştı.

Özhaseki’den Güneşli tepkisi: Başkanlığımda imara açma, plan tadilatı, yapılaşma hareketi yapılmamıştır…

Özaseki, “Güneşli Mahallesi’yle ilgili şahsıma yöneltilen ifadeler tamamıyla yalan ve iftiradan ibarettir" dedi. 

Ersoy: İşçi kardeşlerimizin haklarını alacağını umut ediyoruz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "İşçi kardeşlerimizin haklarını alacağını umut ediyoruz" dedi.