Etiketler

Özhaseki: Müjdelerle dolu yeni destek paketi hayırlı olsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Hükümet, esnafının yanında” dedi.

"Tepedekileri, 3-5 maaş alanları doyurabilsek bu ülkenin kaynakları bize de yetecek ama…"

CHP'liler, Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi, vatandaşı dinledi.

Ersoy: Alayınıza inat süper ligdeyiz

MHP Kayserispor Milletvekili Baki Ersoy: Sevdamız kayserispor

Dursun Ataş: Daha güçlü geleceğiz

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kümede kalma mücadelesinde başarılı olan Kayserispor'u kutladı

AK Parti Milletvekili Tamer: Türkiye, Rusya, Fransa ve İtalya'nın önünde

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'den aşı paylaşımı...

Ataş'tan, Soylu tepkisi: Sözlerini yutan, her devrin adamları!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Bakan Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Kayseri'de vatandaşı korkutan yolla ilgili Bakan ne dedi?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir’in, vatandaşı “korkutan yol” sorusuna yanıt buldu… Bakan, merakla beklenen cevabı verdi: Yeni proje yok!

Muhalefette zincir devam ediyor! Milletvekili Ataş, “Kayıplar ülkesi” dedi ve pası bakın kime attı!

Muhalefet partilerinden sosyal medyada 128 milyar dolar nerede zinciri devam ediyor.

O Mezarların bakımsız halini Bakan’a sordu!

MHP Milletvekili Baki Ersoy, Develi ilçesindeki tarihi mezarların bakımsız halini Bakan'a sordu.

Alkışlar Baki Ersoy'a

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor’u yalnız bırakmadı.

Ataş: Patates, soğan şovuyla ne üretici ne de tüketici kazanıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşa dağıtılan patateslerle ilgili dikkat çeken iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Siyasi şova dönüştürülerek dağıtılan patates ve soğanla ilgili kendilerine birçok şikayetin yansıdığını ve bu nedenle ortaya çıkan tabloya bakıldığında bu durumun ne üreticiye ne de tüketiciye fayda sağladığını belirten Ataş, “Bu süreçte gelen bilgiler üreticilerin mağduriyetinin giderilmediğini yönündedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise aldıkları patates ve soğanın çürümeye başladığını ve büyük kısmını çöpe gittiğini iddia etmektedir” dedi. Ataş, elma üreticilerinin de diğer üreticiler gibi sıkıntı da olduğuna dikkat çekti.

Milletvekili Ataş’tan dikkat çeken tepki: Hani Kayseri için sık sık bir araya gelecektik, 2 yıl geçti!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Ankara'da ilki yapılan anca bir daha ses soluğun çıkmadığı o toplantıyı yıl dönümünde hatırlattı... Ataş, "Bir araya gelmedikçe, Kayseri kaybediyor" isyanı ile de dikkat çekti.

Bakan’dan, MHP’li vekile Kayseri’deki borçlu çiftçi cevabı: Müşteri sırrı, paylaşılamaz!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, borçları yüzünden sıkıntı yaşayan çiftçileri Bakan'a sordu.

Ataş: Bu nasıl vicdansızlık! O işçilere tam kapanma öncesi kötü haber...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vicdanları yaralayan bir tabloyu gözler önüne serdi. İŞKUR aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 ay süreyle çalıştırılan işçilere tam kapanmada sürecine girilirken darbe vurulduğunu ifade eden Ataş, “Bu nasıl bir vicdansızlık? 5 Milyon Suriyeli’ye milyonlar harcayıp, karşılıksız bakanlar, ‘156 ülkeye yardım yaptık’ diye övünenler, kendi vatandaşlarını yine görmüyor, öteliyor, işsiz, aşsız bırakıyor. Ne yazık ki işsizler için kullanılması gereken işsizlik fonu, yine ihtiyacın her zamankinden fazla olduğu bir dönemde işsizlere değil, ama yandaşlara, rantçılara oluk oluk aktarılıyor. Buradan iktidara sesleniyorum; bu millet bu haksızlığı kabul etmez ve elbet hesabını günü geldiğinde sandıkta sorar” dedi.

Arık: Lebaleb kongrelerle Türkiye'yi kıpkırmızı yaptılar

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekerek, “Lebaleb kongrelerle Türkiye'yi kıpkırmızı yapan iktidar, kısmi kapanmada olduğu gibi tam kapanmada da sağlık çalışanlarını yok saydı” diye konuştu.

Ataş: 17 gün eve kapanacak olan vatandaşın, esnafın hali ne olacak?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "10 yıldır 5 milyon Suriyeli’ye karşılıksız bakan iktidar kendi vatandaşına ise İBN gönderiyor. AKP iktidarı vatandaşına karşılıksız destek vermek yerine, vatandaşları kredi kullanmaya yönlendirmiş ve faiz sarmalının kucağına itmiştir" dedi.

O işçiler kadroya alınacak mı? Bakan cevap verdi…

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, geçici işçilerle ilgili MHP Milletvekili Ersoy'un, kadro sorusuna yanıt verdi.

Ataş'tan tam kapanma tepkisi: Suriyelilere bakan iktidar vatandaşına da bakabilmeli!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, tam kapanma açıklamasının ardından vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

Elitaş, istifa etti!

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'ın, istifa dilekçesinin Meclis Başkanlığına ulaştığı belirtildi.

Demokrat Parti Milletvekili Enginyurt’tan Kayseri Şeker tepkisi: FETÖcüleri kim koruyor?

Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürünün FETÖ'den ceza alması ve ardından Fabrika yönetiminden "ilişiği kesildi" açıklaması yapılması sonrasında tartışmalar tüm hızıyla sürüyor... Kayseri Şeker, Ankara'nın yani siyasetinde gündeminde...

"Gelin faiz lobisini araştıralım, Cumhurbaşkanının da kaygısını giderelim”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “128 Milyar Dolar nerede?” tartışmaları ve aynı zamanda dövizdeki her artış sürecinde hükümet çevrelerince sürekli gündeme getirilen faiz lobisi konusunda dikkat çeken bir girişimde bulundu.

Ersoy’dan, Elitaş’a ziyaret…

MHP Milletvekili Baki Ersoy'dan, AK Partili Elitaş'a ziyaret...

Dikkat çeken çıkış: Haziran'da 3. yılımız dolacak! Ne yaptık?

“Son iki yılda Kayseri’nin beklediği yatırımları hayata geçirmeliyiz” diyen MHP Milletvekili Baki Ersoy’dan dikkat çeken açıklama.

Nergis: Sosyal Koruma Kalkanı vatandaşa can suyu, ferahlık getirecek önemli bir merhale…

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, “Sosyal Koruma Kalkanı” konusunda yaptığı açıklamada “Dünya genelini etkileyen Covid 19 salgını Sosyal Devlet anlayışının önemini bir kez daha ortaya koydu” dedi.

AK Partili vekil, Koronavirüsü yendi...

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in, Koronavirüs tedavisi tamamlandı ve sağlığına kavuştu.

Ankara'da Kayseri için acil lobi lazım!

MHP Milletvekili Baki Ersoy, yıllardır beklenen projelerin hayata geçmesi için “Kayseri, Ankara’da ekip ruhuyla temsil edilmeli. Siyaset üstü bir yapılanma şart" dedi. Peki Ersoy, bunun için öncelikle hangi isimlere işaret etti?

MHP Milletvekili Ersoy, Kayseri’nin en büyük problemini açıkladı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin sorunlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“Ev almak, araba almak artık kolay” diyen AK Partili vekil Nergis: Hodri meydan diyorum!

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, bir süre önce katıldığı sosyal medya yayınında söylediği, “Türkiye’de ev ve araba almak artık kolaylaştı” sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

Emeklilere, "Bayram tadında bayram yaşatın" çağrısı...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, emekliler destek çağrısı yaptı. Artan zamlara, enflasyona, dolara dikkat çeken Ataş, döviz kurunun ve enflasyonun yükselmesiyle 2018’den itibaren zorunlu ihtiyaç kalemleri başta olmak üzere birçok harcama kalemine yüksek oranda zamlar yapıldığını hatırlattı. Hükümetin açıkladığı enflasyon ile vatandaşın hissettiği enflasyon rakamları arasında uçurumların olduğunu ifade eden Ataş, emeklilere bayram tadında bir bayram yaşatılması gerektiğini söyledi.

CHP Milletvekili Arık: İşte belgesi, Büyükkılıç özür dilesin!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de bulunan Selçuklu döneminden kalan medrese esnafının sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dile getirmesinin ardından kendisine yönelik 'sağdan soldan duyduğun şeylerle açıklama yapıyor' diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a çağrı yaptı.