Metin Haberleri

Metin Haberleri

Deva Partisi Lideri Babacan’ın, bulunduğu otobüsü Kayseri'de kimler durdurdu?

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, bulunduğu otobüsü, Kayseri'de durduranlarla ilgili dikkat çeken ayrıntıyı OlayTürk TV'de 30 Dakika programında anlattı.

Talas’ta korkutan görüntü!

Kayseri’nin, Talas ilçesi Mevlana Mahallesi’nde şiddetli rüzgar nedeniyle bir binanın dış yalıtımı uçtu.

Kayseri Şeker'de şok istifa...

Temmuz ayında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi olan Demircan görevinden istifa etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'den Büyükkılıç'a ziyaret

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.

Başkan Çolakbayrakdar: Tek belediyeyiz

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan Mahalle Başkanlarıyla bir araya gelerek, sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm, altyapı ve ulaşım ile ilgili çalışmalarını sunum eşliğinde anlattı. Yapılan hizmetlerle Kocasinan'ı her alanda hizmetin merkezi konumuna getirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye'de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkanlarıyla kentsel dönüşüm yapan tek belediye olduklarını söyledi.

Altınoluk Trafik Eğitim Pisti ve Sosyal Tesisinde Sona Doğru

Melikgazi Belediyesi, kolay ulaşılabilir ve daha güvenli, sosyal tesis ile de daha konforlu bir trafik eğitim pisti yaparak yakında sürücülerin hizmetine sunacak.

Başkan Büyükkılıç'tan kütüphanelerde sıcak çorba hizmeti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde yıllardır yürütülen 'Sıcak Çorba' hizmetinin Kayseri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi ile Merkez ve Şehir Kütüphanelerinde de uygulamaya konulduğunu açıkladı.

13. kattan düşen genç kız hayatını kaybetti

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde 13. kattaki ikametinden düşen genç kız hayatını kaybetti.

4 saat sonra ikna edildi

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde iddiaya göre izinli çıktığı cezaevine gitmek istemeyen bir şahıs, 8. katta bulunan ikametinin balkonuna çıktı. Balkondaki şahıs bulunduğu yerden 4 saat sonra indirildi.

Hürriyet MTAL şampiyon oldu

2021-2022 sezonu Okul Sporları Voleybol Erkekler A Gençlerde Kayseri şampiyonu Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Suriyelilere af çıkıyor!

Suriye devlet haber ajansı SANA, hükümetin Suriyelilerin geri dönüşüne öncelik verdiğini ve bir af çıkarmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç TCDD Genel Müdürü Akbaş'ı ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş ve heyetini ağırladı.

Başkan Büyükkılıç müjde verdi!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ilçesi Palas Mahallesi'ni ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, Palas'a kazandırılan ve kazandırılacak olan elektrikten eğitime, sıcak asfalttan spora kadar 6 ayrı hizmetin müjdesini verdi.

' Talas'ta hizmet kalitesi hep yüksek'

Talas Belediyesi'nin vatandaşlara sunduğu hizmetin kalitesini artırmak amacıyla her yıl Türk Standartları Enstitüsü (TSE) TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında yapılan iç tetkik toplantısı başladı.

Bünyan Spor Salonu yeni zeminine kavuştu

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tüm tesislerde yapılan bakım onarım ve yenileme çalışmaları kapsamında, Bünyan Spor Salonunun mevcut ahşap zemin kaplaması PVS kaplama ile yenilenerek sporcuların ve vatandaşların hizmetine açıldı.

Barolar Birliği Yönetimine Kayseri'den kim girdi?

Türkiye Barolar Birliği seçimi yapıldı. Metin Feyzioğlu seçimi kaybetti. Yeni Başkan Erinç Sağkan oldu.

Metin Feyzioğlu kaybetti…

Türkiye Barolar Birliği’nin Kayserili başkanı Av. Metin Feyzioğlu seçimi kaybetti.

Çevirinin Önemini Göz Ardı Etmeyin

Uluay Çeviri son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan çevirmenlik konusunda alanının önde gelen isimleri ile çalışır.

Metin Şentürk Dünya Engelliler Günü'nde hayranlarıyla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel düzenlenen konserde sanatçı Metin Şentürk sevenleriyle buluştu.

Erciyes'te amatör spor faaliyetleri görüşüldü

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, Spor Şube Müdürü Yakup Deliktaş, Okul Sporları Şube Müdürü Ahmet Metin ve ASKF Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Kayseri'de Amatör spor faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Büyükşehir'den hayvancılığa can suyu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, büyük ve küçükbaş hayvanlara içme suyu sağlamak amacıyla Develi, Tomarza ve Yahyalı ilçelerinde 13 mahallede toplam 40 bin metrekarelik alanda kil kaplama ile hayvan içme suyu göletleri oluşturarak etrafına tel çit çektiği alanları hayvancılığın hizmetine sundu.

Kocasinan Belediyesi, geri dönüşümle geleceği ve doğayı koruyor

Kocasinan Belediyesi, 2019 yılında atık yağların ayrı toplanması için ilçenin 141 farklı noktasına yerleştirdiği 'Bitkisel Atık Yağ Toplama Kutusu' hizmetini, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan lisansını almış atık işleme şirketiyle geri dönüşüm çalışmalarını yürütüyor. Kocasinan Belediyesi'nin her alanda yaptığı geri dönüşümle örnek olduğunu vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümle hem ülke ekonomisine büyük kazanç sağladıklarını hem de gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak istediklerini söyledi.

Kayseri'de Metin Şentürk konser verecek

Engelli ve kitap dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde açılışı gerçekleşecek 4. Kitap Fuarı'nda anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. Sanatçı Metin Şentürk, özel günde özel bir konserle sevenleriyle bir araya geliyor.

Kayseri Süper Amatör Küme

Kayseri Süper Amatör Küme B Grubu 4. haftasında Erciyes Esen Makinaspor, Buğdaylıspor'u 10-2'lik skorla mağlup etti. Kürşat Yurdagül'ün 4 gol attığı maçta, Mevlüt Metin ile Muhammed Aktan da 2'şer gol attı.

Tomarza Devlet Hastanesi'nde bir ilk

Tomarza Yaşar Karayel Devlet Hastanesi'nde vatandaşları 5 ay beklemekten kurtaran yöntem ilk defa uygulandı. Tomarza ilçesinde vatandaşları büyük oranda rahatlatacak olan Endoskopi ve Kolonoskopi hizmeti ilk kez gerçekleştirildi. Başka hastanelerde 5 ay sonrasında kendilerine randevu verildiğini belirten vatandaşlar, başarılı geçen endoskopi ve kolonoskopi sonrasında hastane yönetimine ve bu hizmetin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Çolakbayrakdar, asfalt makinasının başına geçti, asfalt döktü

Kocasinan Belediyesi, Bekir Yıldız Bulvarı'nı Yenidoğan ve Yeni Sanayi bağlayan bin 600 metre uzunluğunda 12 metre genişliğindeki Alınteri Caddesi'nin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamlayıp, vatandaşların hizmetine sundu. Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen ve asfalt finişerine binerek asfalt serimi gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan'ın her bir köşesinde kesintisiz hizmet ürettiklerini ve çalışmanın olmadığı yer kalmayacağını söyledi.

MHP Kayseri eski İl Başkanı, hangi partiye geçti?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski İl Başkanlarından Cihan Metin, Özdağ’ın liderliğindeki Zafer Partisi’ne geçti.

'Yol medeniyettir anlayışıyla ulaşımda çağ atlatmaya devam edeceğiz'

Kocasinan Belediyesi, Erkilet Bulvarı'nı Bekir Yıldız Bulvarı'na bağlayan ve Karpuzatan, Keresteciler ile Mobilyacılar Sitesi'nin güzergahı olan bin 100 metre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki Ayancık Caddesi'nin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamlayıp, vatandaşların hizmetine sundu. Asfalt çalışmalarını kontrol eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yol medeniyettir' anlayışıyla hizmet atağını sürdürdüklerini ve her alanda olduğu gibi ulaşımda da Kocasinan'a çağ atlatmaya devam ettiklerini söyledi.

PTT'nin kuruluş yıldönümü kutlandı

1840 yılından bu güne kadar halkın hizmetinde olan PTT'nin 181. kuruluş yıldönümü Kayseri'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Kayseri PTT Merkez Müdürlüğü'nde 181. müşteriye hediye takdim edilirken; PTT Başmüdürü Yaşar Serhat Çalışkan; Dünün tecrübesini günün teknolojisiyle birleştirerek tüm faaliyet alanlarımızı akılcı, kalıcı ve hizmet anlayışımızı daima daha iyiye ve ileriye götürmeyi hedefliyoruz dedi.

'Park et-vale' uygulamasına vatandaşlardan ilgi var...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından Kaleönü otopark alanında başlatılan 'park et-vale uygulaması' hizmetine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Gerek zamandan tasarruf etmek isteyen, gerekse otopark arama telaşından kurtulmak isteyen vatandaşlar arabalarını Büyükşehir Belediyesi görevlilerine bırakarak, otopark sorunu yaşamıyor.