Mecli Haberleri

Mecli Haberleri

Büyükkılıç: Birliğimiz ve beraberliğimiz bereketimizdir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanlığı'nın Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Büyükkılıç, 30 büyükşehir içerisinde yüzde 60 yatırım ile Kayseri'nin birinci olduğunu hatırlatarak, 'İşte AK Parti'nin, cumhur ittifakının farkı burada. Birliğimiz beraberliğimiz; bereketimizdir' dedi.

Meydan’da vatandaş dert yandı: Birilerinin artık gerçekleri söylemesi lazım! Korkuyoruz…

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşları ve esnafları dinledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Çalıksoy: Neden rahatsız oldunuz?

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, bir süre önce karşılıksız mali desteklerin verildiği IPARD konusuna dikkat çekerek, “Emsal iller var, ama Kayseri yok. ‘Kayserili işini bilir’ diyerek, Kayseri’yi yıllardır ötekileştirenlerin ve bu ötekileştirmeyi sadece seyredenlerin eseridir bu tablo. Kayseri kaybediyor” açıklaması yapmıştı. Çalıksoy, bu yöndeki açıklamasına karşı çıkan Talas Belediye Meclisi’nin AKP’li Meclis Üyesi Aytaç Kırmızıtaş’a tepki gösterdi. Çalıksoy, “Biz vatandaşın derdindeyiz. Üretemeyen, her geçen gün yaşanan ekonomik sıkıntılar yüzünden çiftçiliği bırakma noktasına gelen vatandaşın derdindeyiz. O nedenle bazıları gibi cambazlığı, cambaza bak taktiklerini bilmeyiz. Herkes kendinden bilir işi” ifadelerini kullandı.

Palancıoğlu, Meclis üyelerine ne anlattı?

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye meclis üyelerine 2021 yılında belediye olarak yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgili görsel sunum yaptı.

'Kayseri’ye yalnızca yüzde 0,7 pay ayrılmış! Kayserili tokadı atacak…'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 2022 Yılı Yatırım Programında Kayseri’nin yine hak ettiği payı alamadığını belirterek, Kayseri’nin tarımdan sanayiye, sağlıktan eğitime, ticaretten ulaşıma her konuda geriye gittiğini söyledi. Ataş, “Kayseri her seçimde AKP’ye sınırsız destek verdi ama artık yeter, her fırsata ‘İşini bilir’ diyerek görmezden geldiğiniz, kaderine terk ettiğiniz, çantada keklik gördüğünüz Kayserili, AKP’ye ilk seçimde hak ettiği tokadı atacak, hak ettiği dersi sandıkta verecek” diye konuştu.

"Avrupa bizi kıskanıyor, ama bizim emekliler köye gidemiyor, torununa harçlık veremiyor!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te emeklilerle ilgili tarihi bir konuşma yaptı. Emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gözler önüne seren Ataş, en düşük emekli maaşının en azından asgari ücret seviyesine sabitlenmesi gerektiğini belirterek, “Bir emekli 2.500 lirayla nerede barınabilir, ne yiyebilir, hangi doktora görünebilir, hangi tedaviyi karşılayabilir, nasıl geçinebilir? AKP iktidarı emeklileri açlığa mahkûm etmiştir” dedi. Diğer yandan İYİ Parti’nin, “En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslensin” önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

'O vatandaşların can güvenlikleri tehlikede!'

İncesu İlçesi, Örenşehir Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, tarım arazilerine giderken tehlike yaşıyor. Konu Meclis gündemine taşındı.

O bölgede tapular hatalı mı? Konu Meclis gündeminde!

Vatandaşlar, tapu işlemlerinde hatalı çalışmalar yapıldığı öne sürerek, yeniden tapu tespit çalışmasının yapılması talep etti...

İYİ Parti Grup Başkanvekili Çalıksoy: Kayseri o iller arasında neden yok?

Talas Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Kayseri’nin teşvik ve desteklerden faydalanamadığını belirterek, “Elindekileri bir bir kaybeden Kayserimiz ne yazık ki teşviklerden, karşılıksız mali desteklerden de hak ettiği payı alamıyor. Merkez, kırsala yine gereken desteği vermiyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız kaderine terk ediliyor” dedi. Çalıksoy, karşılıksız mali desteklerin verildiği IPARD konusuna da dikkat çekerek, “Emsal iller var, ama Kayseri yok. ‘Kayserili işini bilir’ diyerek, Kayseri’yi yıllardır ötekileştirenlerin ve bu ötekileştirmeyi sadece seyredenlerin eseridir bu tablo. Kayseri kaybediyor!” diye konuştu.

“İşçiler ballı villa parseli değil haklarını istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Su ve Kanalizasyon İşleri (KASKİ) çalışanlarının sorununu TBMM’de gündeme taşıdı. Taşeron firmadan kadroya geçen işçilerin mağdur olduğunu ifade eden Arık, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, bu işçiler sizin eşinize, dostunuza, bürokratlarınıza, bürokratlarınızın oğluna, kızına, damadına, gelinine dağıttınız ballı villa parsellerinden istemiyor. Analarının ak sütü gibi helal olan alın terinin karşılığını istiyor” dedi.

Arık’tan, Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı’nın Konya’ya taşınmasına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı'nın kapatılarak Konya'ya bağlanmasına tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında Kayseri’nin her alanda geri bırakıldığını ifade eden Arık, “AK Parti iktidarı döneminde Kayseri kamu yatırımlarından hak ettiği payı alamadığı gibi maalesef elindekilerden de oluyor. Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz” dedi.

Milletvekili Ataş, tehlikeye dikkat çekti ve iktidarı uyardı!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Akaryakıt, elektrik ve sulamaya gelen zamlar üretim maliyetlerini yükseltiyor. Akaryakıta geçen sene tam 46 kez zam yapılmış, motorinin fiyatı bir yılda 2 kat, gübrenin fiyatı ise 5 kat artmış. Zamlar çiftçiyi ezip geçiyor, zarar eden çiftçi taban gübresi dahi atamadı. Böyle giderse sofralarımız yemeksiz, toprağımız çiftçisiz kalacak” dedi ve AKP iktidarını uyardı.

Araç muayene ücretlerine tepki: Vatandaşın cebinden elinizi çekin

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, araç muayene ücretlerine yapılan yüzde 36 oranındaki zammı Meclis gündemine taşıdı. Art arda gelen zamların vatandaşın belini büktüğünü dile getiren Ataş, AKP iktidarına tepki göstererek, “Vatandaşın cebinden elinizi çekin” dedi.

Ersoy: Gidiş-geliş 660 kilometre! Mağduriyet var…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Her evde bir işsiz var!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TÜİK’in işsizlik verilerine tepki gösterdi. Açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda, her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsiz” diye konuştu.

Büyükşehir Meclisi, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılının ilk meclis toplantısında 49 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Oy birliği ile kabul edildi! Kilci'nin adı verilecek...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılının ilk meclis toplantısında 50 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Yücel’in, “Efsunlu” tepkisi sonuç verdi! Meclis salonuna geri döndüler!

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel’in, Meclis Salonu tepkisinin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Adı verilecek...

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak için toplandı.

Büyükkılıç gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gençlik Meclisi'nin kentteki üniversitelerin öğrenci kulüpleri temsilcilerini buluşturduğu toplantıya katılarak, gençlerle bir araya geldi.

Bakan’dan, MHP’li vekile hat cevabı: Sorun yok!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, Yeşilhisar'da vatandaşların iletişimde yaşadıkları sıkıntıları sordu. Ersoy, Bakan’a “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, cep telefonu ve internet hatlarının yetersizliği nedeni ile mağduriyet yaşıyor” dedi. Ancak Ersoy’a cevap veren Bakan Karaismailoğlu, “İnceleme yaptık, herhangi bir sorun yok” yanıtını verdi.

"Hep manav, kasap suçlu! Yahu şu AKP’nin hiç mi suçu yok!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Türkiye’nin dünyada enflasyonun en yüksek olduğu 8’inci ülke, ENAGrubun gerçek rakamları dikkate alındığında ise 5’inci ülke olduğunu ifade eden Ataş, “Bu başarısızlığın faturası ise şimdi marketlere, manavlara, kasaba, akaryakıt istasyonlarına kesiliyor. Elektriğe zammı manav mı yaptı? Doğal gaza zammı kasap mı yaptı? Akaryakıta gelen zamları istasyonlar mı yaptı? Herkes suçlu ilan ediliyor ama AKP sütten çıkmış ak kaşık. Yahu, yirmi yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP’nin hiç mi suçu yok?” diye sordu.

Melikgazi'de 256 kararın 228'i oy birliğiyle...

Melikgazi Belediye Meclisi Melikgazi'de vatandaşlara daha iyi hizmet verilmesi anlamında uyum içinde çalışmaya devam ediyor. 2021 yılında alınan 256 kararın 228'i oy birliği ile alınarak kararlarda yüzde 90'ın üzerinde bir birliktelik sağlandı.

İYİ Partili Yücel: Tehlikeyi görüyor ve uyarıyoruz! O yasa neden uygulanmıyor?

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nin İYİ Partili Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) geçen kırsal alan belirlemesinin Kayseri'de uygulanmamasına tepki göstererek, Kırsal alanı belirlemezseniz, Kayseri önümüzdeki yıl kendi kendine yetemeyen bir şehir olacak dedi.

“Sizi insafa ve göreve davet ediyorum”

CHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Orhan  Karakoçluoğlu, vatandaştan gelen yardım taleplerini gündeme taşıdı.

Talas Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı! 'Sözümüze kıymet veriliyor'

Talas Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısında gündeminde bulunan 20 maddeyi karara bağladı.

Hacılar'da denetim yapacak isimler belli oldu

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesine istinaden Ocak ayı toplantısını gerçekleştirdi. 2022'nin ilk meclis toplantısında konuşan Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 2022 yılında hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek dedi.

Kocasinan, yılın ilk meclis toplantısını yaptı

Kocasinan Belediyesi, 2022 yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, 21 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. 2021 yılında yapılan hizmetlerin Kocasinan'a ve Kayseri'ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, 'Yeni yılda ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2022 yılının, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için sağlıklı ve bereketli bir yıl olur' dedi.

Millet İttifakı: Atatürk olsun! Cumhur İttifakı: Bahçeli olsun! İşte sonuç

Kayseri'nin Talas İlçe Belediye Meclisi’nde, Millet Bahçesi’ne verilecek isim Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı Meclis Üyelerini karşı karşıya getirdi.

Kocasinan, yılın ilk meclis toplantısını yaptı

Kocasinan Belediyesi, 2022 yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, 21 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. 2021 yılında yapılan hizmetlerin Kocasinan'a ve Kayseri'ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, 'Yeni yılda ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2022 yılının, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için sağlıklı ve bereketli bir yıl olur' dedi.