Etiketler

MHP Milletvekili Ersoy “Hukuk diploması” aldı! Sırada sağlık var...

MHP Milletvekili Baki Ersoy'un, eğitime olan ilgisi sürüyor.

Teknik heyet sağlık kontrolünden geçti

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak ve ekibi yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçti.

CHP İl Başkanı: Affedilecek bir husus değil!

CHP Kayseri İl Başkan Ümit Özer, Develi’de saldırıya uğrayan doktorla ilgili açıklama yaptı.

Doktora tabancayla saldıran şahıs tutuklandı

Kayseri'nin Develi ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli nöroloji doktorunu tabancayla yaralayan şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kayseri'de o sektörde son 10 yılda dikkat çeken düşüş!

Kayseri Alabalık üretiminde 2013 yılında 3’üncü il iken 2020 yılında 10’uncu sıraya geriledi. Bu dikkat çeken düşüş akıllarda soru işaretleri bıraktı. Ekonomist Zeki Karahüseyin, konunun düşündürücü olduğunu belirterek, yetkililere seslendi. Düşüşün nedenlerinin tespit edilmesi gerektiğini dile getiren Karahüseyin, kentte Su ürünlerine dayalı bir OSB’nin kurulması gerektiğini belirtti.

Koramaz Vadisi'nde temizlik'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri AB Bilgi Merkezi tarafından 'Çevre İçin Harekete Geç-görmezden gelme' projesi kapsamında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde olan Koramaz Vadisi'nde doğa yürüyüşü ve çevre temizliği etkinliği yapıldı.

Doktora saldırının arkasından bakın ne çıktı?

Kayseri'nin Develi ilçesinde bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayan Nöroloji Doktoru Erdal Kurt'un hastanedeki tedavisi devam ediyor. Olay anını anlatan Doktor Kurt; şahsın kaydı olmadan bağımlılık yapan ilaç yazdırmak istediğini, yazmayınca da saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Doktor ile saldırganın boğuşması kameralara yansıdı

Kayseri'nin Develi ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan doktorun yaralı halde saldırganı etkisiz hale getirmeye çalışması kameralarca kaydedildi.

Bakan Koca saldırıya uğrayan doktorla görüştü

Kayseri'nin Develi ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralanan doktor hastanede tedavi altına alınırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca telefonla durumu hakkında bilgi aldı.

Bakan'dan Kayseri'deki saldırı ile ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kayseri'nin Develi ilçesinde doktora yapılan saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

Flaş! Doktor vuruldu

 Kayseri'nin Develi ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralanan doktor hastanede tedavi altına alındı.

Develi'de doktora silahlı saldırı!

Kayseri'nin Develi ilçesinde Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktora silahlı saldırı düzenlendi.

Kayseri'de doktora silahlı saldırı

Kayseri'nin Develi ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralanan doktor hastanede tedavi altına alındı.

Erdöl, Çalış'ı ziyaret etti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Çalış, SBÜ Kayseri Tıp Fakültesi öğrencilerinin ilk 3 yıl, ERÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ile eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştireceklerini belirterek, ERÜ olarak SBÜ Kayseri Tıp Fakültesi'ne her türlü desteği vereceklerini söyledi.

O Rektör Kayseri'ye neden geldi?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ikinci tıp fakültesinin şehre kazandırılmasında yoğun bir görüşme trafiği yaşadığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve beraberindeki heyeti bu kez makamında ağırladı.

Covid-19 aşısı için nasıl gönüllü olunacak?

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Covid-19'a karşı geliştirilen aşının Faz-13 çalışması için gönüllü olmak isteyenlerin E-nabız üzerinden gönüllü olabileceğini duyurdu.

Dedecan Ocakbaşı Talas'ta açıldı

Özel Melikgazi Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel'in hizmete sunduğu Dedecan Ocakbaşı, görkemli bir tören ile açıldı.

Kayserispor'da hedef belirlendi

Kayserispor Futbol Direktörü Ali Naibi, sarı kırmızılı takımın yeni sezon için hedefini açıklayarak, Kayserispor, Avrupa Kupası'na katılan takımlardan birisi olacak dedi.

Başkan Büyükkılıç'tan Kayserispor ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, HES Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ve Teknik Direktör Yalçın Koşukavak'ı tesislerde ziyaret etti. Büyükkılıç, 'Kayserispor bizim değerimiz, inşallah el birliğiyle bu değerimizi en yukarılara taşıyacağız' dedi.

76 yaşındaki vatandaş için seferber olundu

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde doktorun dikkati neticesinde solunum güçlüğü çektiği belirlenen ve kısa sürede solunumu duran 76 yaşındaki hasta, hava ambulansı ile merkeze sevk edilerek tedavi altına alındı.

Arıtma tesisi 3 mahalleyi kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bünyan İlçesi'nde 2 mahallede yapımı tamamlanan, 2 adet İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ne atık suların aktarılması amacıyla toplam 6 bin 350 metre kanalizasyon kolektör hattı imalatı gerçekleştirildi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu, destek istedi...

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu, 'Lojistik güçlü ise Türkiye güçlüdür. Bu sene hedef olan 200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir' dedi.

Kayserispor Türk futbolcu transfer edecek

Kayserispor Futbol Direktörü Ali Naibi, yeni sezon için Türk futbolcu transfer etmeyi planladıklarını söyledi. Sarı Kırmızılılar, Manuel Fernandes ile de yeni sezonda çalışmayı düşünüyor.

Ali Naibi: Hepsinin şansı olacak

Kayserispor Futbol Direktörü Ali Naibi, TFF'nin yabancı futbolcu kuralı ile ilgili açıklama yaptı. Naibi, yabancı kuralının serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Turhal Şeker'in 3. taksiti ödendi

Kamuya ait şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kapsamında, şeker sektörünün tek temsilcisi olarak ihalelere katılan ve bu bağlamda Turhal Şeker Fabrikası'nı bünyesine katmayı başaran Kayseri Şeker, 4 taksit şeklinde belirlenen ödeme kapsamında, 3. taksit ödemesini de yaptı.

Kayseri Şeker'den KTO'YA ziyaret

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü İsmail Gedik, İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İç Denetim Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Ktibi Selcen Erişen'i ağırladı. Ziyarette, Şeker fabrikasının genel durumu, halka arz süreci ve ISO 500 sıralaması hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

YÖK Tarafından Araştırma Üniversitelerinin İhtisas Alanları Belirlendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 'Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Projesi' kapsamında yer alan 'Araştırma ve Aday Araştırma Üniversitelerinin' rektörleri YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Erciyes Üniversitesi öncelikli sektörler kapsamında Gıda Arzı Güvenliği, İlaç, Makine-Elektrikli Teçhizat sektörlerinde Aşı, Makine Tasarımı ve İmalatı, Toprak ve Bitki Besleme ile Bahçe Bitkileri alanlarında eşleşti.

Eğlence sektörü destekleyici adımlar bekliyor

Priv Eroğlu olarak da tanınan fotoğraf sanatçısı ve girişimci Serhat Ergin yeni normalleşme dönemi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 'En çok zarar gören sektör eğlence sektörü oldu. Bu anlamda iyileştirici ve destekleyici adımlar bekliyoruz' dedi.

Yalçın Koşukavak geldi

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak dün Kayseri'ye geldi.

MHP’li vekil bu kotaya ne diyecek?

Geçtiğimiz yıl NBŞ ile ilgili çıkışı ve Bakan'a yönelik soruları ile gündeme gelen MHP'li vekil İsmail Özdemir'in, başta insan sağlığını ve aynı zamanda şeker sektörünü de tehdit eden NBŞ kotasının yüzde yüz arttırılması ile ilgili sergileyeceği tutum merak konusu oldu.