Koronavirüs, Haberleri

Koronavirüs, Haberleri

Aşıyı bulan isimden sevindiren açıklama: Pandeminin sonuna yaklaşıyoruz

Korona virüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren isimden sevindiren açıklama...

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 16 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 2 bin 654 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Son 24 saatte korona virüsten 18 kişi hayatını kaybetti

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı aşılama verilerini açıkladı:- “2 do z aşılamada ilk sırada yüzde 89,4’la Osmaniye. En düşük 2 doz aşılama yüzde 62,6’le Şanlıurfa oldu”

Kayseri Devlet Hastanesi'nde tedavi gören tek covid hastası kaldı

Kayseri Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören tek covid-19 hastası 83 yaşındaki Uğur Tuncer, taburcu olmayı bekliyor. Son covid hastasının da tedavi edilerek taburcu edilmesinin ardından hastanedeki pandemi yoğun bakım servisi kapatılarak diğer hastalık gruplarının hizmetine sunulacak. Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, Bizim için mutlu bir gün, hastalarımızın azalması sevindirici. Bu başarının arkasında tüm toplumumuz var. Bu mücadele milli bir mücadeleydi. Toplumumuz bize destek oldu dedi.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 85 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 13 bin 081 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Korkulan oldu! Kayseri ilk 10 il arasına girdi...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının en fazla arttığı illeri açıkladı. Listede Kayseri'de yer aldı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 278 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 80 bin 454 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

- Sağlık Bakanlığı aşılama verilerini açıkladı: “2 doz aşılamada ilk sırada yüzde 88,9’la Osmaniye var. En düşük 2 doz aşılama yüzde 61,7’le Şanlıurfa oldu”

PCR Testi Nasıl Yapılır?

Sağlık alanında yaygın olarak kullanılan bu test özellikle korona virüs sonrasında bilinir hale geldi.

Koronavirüse yakalandı!

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Kaç kişi vefat etti?

- Sağlık Bakanlığı aşılama verilerini açıkladı: “2 doz aşılamada ilk sırada yüzde 88,8’le Osmaniye. En düşük 2 doz aşılama yüzde 61,5 ile Şanlıurfa oldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Müdür uyardı: Yüksek...

Vatandaşlara dikkat çeken uyarılar. Vaka artışı yüksek...

Korkutan rakam!

 Son 24 saatte korona virüsten 184 kişi hayatını kaybetti

Haritaya da yansıdı! Kayseri’de dikkat çeken artış!

Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri’deki vaka artışlarına dikkat çekerek, yüzde 100’ü aşan sayılara ulaşıldığını belirtmişti.

Kayseri'de vaka sayıları yüzde 50 arttı! Omicron varyantı mı? Açıklama var...

Kayseri'de, Koronavirüs vaka sayısı yine yükselişe geçti. Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Ocak ayı konusunda uyarmıştı. Peki bu artışların perde arkasında ne var? Omicron varyantı kentte görüldü mü?

O lider Koronavirüse yakalandı...

Saadet Partisi'nden açıklama var.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 137 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 54 bin 724 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Kayseri'de, Koronavirüs nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti! Açıklama var...

Koronavirüs hayatı tehdit etmeye devam ediyor. Peki, Kayseri'de virüsün başladığı günden bu güne kaç kişi hayatını kaybetti. Sağlık Müdürü Benli, bu soruya Olay Türk TV ekranlarında yanıt verdi.

Yerli aşı için acil kullanım onayı çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC’ın seri üretime geçişi nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Bazı vatandaşlarımızın aşı olmak için, tüm riskleri göze olarak kendi ürünümüzü beklediğini biliyorum. Bu vatandaşlarımızı en kısa sürede randevularını alarak TURKOVAC aşısını yaptırmaya davet ediyorum" dedi.

Tek tek vatandaşı arıyorlar! Peki neden?

Kayseri’de ekiplerinin hummalı mesaisi sürüyor. Amaç vatandaşı ikna etmek.

Benli: 4. dalgayı oluşturan kesim aşısızlardır

Kayseri Küçük Millet Meclisi Aralık ayı toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, 'Bizde 4. dalgayı oluşturan kesim, aşısızlardır' dedi.

Kumsmall AVM Yönetiminden Turkovac’a destek çağrısı

Kumsmall AVM Yönetim Kurulu, Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği Turkovac aşısına destek isteyerek, Tüm Vatandaşları Turkovac için gönüllü olmaya davet etti.

Müdür "Sayı az" deyince, MHP İl Başkanı "Beni de yazın" dedi!

MHP il yönetiminden sağlık kuruluşlarına ziyaret...

Oktay Ensari de Koronavirüsü yendi

TSYD Kayseri Şube Başkanı Gazeteci Oktay Ensari’den güzel haber geldi. Ensari, sosyal medya hesabından Koronavirüsü yendiğini duyurdu.,

Ölümlere dikkat çeken Sağlık Müdürü o vatandaşları uyardı: Şiddetle tavsiye ediyoruz!

Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Korkutan açıklama: Ciddi yoğun bakım takibi ve vefatlar söz konusu!

Yerli korona virüs aşısı Turkovac, faz-3 çalışmaları kapsamında vatandaşlara uygulanmaya devam ederken, Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, Aşısız vatandaşlarımızda ciddi yoğun bakım takibi ve vefatlar söz konusu dedi.

AK Parti Milletvekili gönüllü oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın çağrısının ardından AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, gönüllü oldu ve aşısını yaptırdı.

Grip ve Covid-19 belirtileri karıştırılıyor!

Toplumda aşının yaygınlaşması ile maske konusundaki titizlik ortadan kalktı. Geçtiğimiz yıl neredeyse görülmeyen grip, doktorların yeniden gündeminde. Grip ve Covid-19 belirtilerinin sıklıkla karıştırıldığına ve bu durumun da pandeminin yaygınlaşmasına sebep olduğuna dikkat çeken uzmanlar, “Korona olmadan aşı yaptırılması ve belirtiler ortaya çıktıktan sonra ise ayırıcı tanı için PCR testi yaptırılması şart” uyarısında bulunuyor.