Etiketler

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 66 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 8 bin 424 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

“Esnafı ölüme terk ediyorsunuz! AK Parti kongrelerinde virüs yok mu?”

Esnafın artık dayanacak gücünün kalmadığını belirten Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, "Tedbirleri elbette alacağız ama esnafımızın da bitme noktasında olduğunu görmezden gelmeyelim. Artık esnafın sesini duyun" dedi.

Hafta sonu borç yapılandıracaklar çıkabilecek, ama...

Umumi Hıfzıssıhha 1593 sayılı Kanununun 27. ve 72. maddelerine istinaden 26/ 02 / 2021 tarihinde saat 18:30’da alınacak tedbirleri görüşmek üzere Vali Şehmus Günaydın başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu üyelerinin iştiraki ile toplandı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 74 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 205 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Bir mahalle daha karantinaya alındı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Salur Mahallesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınarak köye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Sinema salonları ile ilgili flaş karar

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle birlikte faaliyetlerine 1 Mart 2021 tarihine kadar ara verildiğine dair karar alınan Sinema salonları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bu işte bir tuhaflık var! Kayseri’de oldu!

Kayseri’de ortaya çıkan iki farklı tablo Koronavirüsle mücadelede düşündüren tabloyu gözler önüne serdi. Kentte Koronavirüs vakalarında artışın yaşandığı ifade edilirken, hastane ve parkta yaşanan iki farklı olay, "Bu işte bir tuhaflık var" dedirtti.

Virüsü hiçe sayarak doğum günü kutlayanlara ceza

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir parkta doğum günü kutlaması yapan 5 kişiye, koronavirüs tedbirleri kapsamında 'sosyal mesafe kurallarına uymama' nedeniyle işlem yapıldı.

Hastanede düşündüren görüntü! Nerede sosyal mesafe?

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, hastanede ortaya çıkan görüntüleri paylaştı..

KTO Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı, koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, video konferans ile gerçekleştirildi. KTO Başkanı Ömer Gülsoy, esnaf, tüccar ve sanayicilerin öncelikli aşılanmasını beklediklerini söyledi. Pandeminin etkisiyle hizmet sektörünün bitme noktasına geldiğini belirten Gülsoy, 'Kayseri'de birçok işyerinin camında 'nefes alamıyoruz' yazıları dikkat çekiyor. Bu sektöre acilen can suyu, nefes vermek zorundayız' dedi.

Ulaşımda Koronavirüs açıklaması!

Pandeminin ilk gününden itibaren salgın ile mücadele faaliyetlerini titizlikle uygulayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hem yolcuları, hem de Ulaşım A.Ş. personelinin güvenliği için aldığı birçok önlemle adeta koronavirüse yol vermedi.

Kayseri'de bir haftada Koronavirüs vaka sayısında dikkat çeken artış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kayseri'de dikkat çeken vaka artışı...İşte o haritanın ayrıntıları..

Bakan açıkladı! Kayseri'de dikkat çeken vaka Artışı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kayseri'de dikkat çeken artış..

Denetimler aralıksız sürüyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması denetimleri Kayseri'de aralıksız devam ediyor.

Flaş gelişme! Yüz yüze eğitim kararı... Açılıyorlar....

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) merak edilen konuda kararını verdi.

İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Koronavirüs salgınının önlenebilmesine yönelik çalışmalarını sürdüren İl Pandemi Kurulu, Vali Şehmus Günaydın başkanlığında bir kez daha toplandı.

Kaymakam'dan koronavirüs denetimi

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Tomarza ilçesinde de genel denetimlerini sürdüren Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, insanların toplu olarak yaşadıkları alanlar başta olmak üzere esnafların iş yerlerini denetimlerde bulundu.

Develi Esnafı Koranavirüs denetimlerinden tam not aldı

Develi Kaymakamlığınca devam eden koronavirüs denetimlerinde ilçede bulunan 34 büyük marketten 13 tanesi ve 6 kuaför kontrol edildi.

Kayseri'deki Koronavirüs vakalarıyla ilgili düşündüren açıklama...

Koronavirüs rakamlarında yine artışın olduğu belirtildi. Kentte sıfır vakanın olduğu ilçe de yok. İşte artışın nedenleri...

Kayseri'de kaç Koronavirüs vakası var... İşte o rakam

Kayseri'de haftalık ve günlük Koronavirüs olan kişi sayısı belli oldu. Peki kaç kişi pozitif vaka... İşte 8-14 Şubat tarihlerinin ortalamasının ayrıntıları.

Bakan Koca Kayseri'deki vaka sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Bundan böyle kısıtlamalara il il karar verilecek..

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 94 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 287 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Kadir Topbaş hayatını kaybetti

Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş hayata veda etti. Koronavirüse yakalandıktan sonra 16 Kasım 2020’de hastanede tedavi altına alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Topbaş yaşamını yitirdi.

Başkan Büyükkılıç aşı oldu mu? Diğer isimler de kamuoyuna örnek olacak mı?

Koronavirüs aşılanması devam ederken gözler Kayseri'de, kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere çevrildi...

Kayseri'de 46 bin 406 kişi aşılandı

Covid-19'la mücadele çerçevesinde Kayseri'de koronavirüs aşısı uygulanan kişi sayısı 46 bin 406 kişiye ulaştı.

Kocasinan Belediyesi'nden esnafa destek!

Kocasinan Belediyesi, Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 144 kiracısından toplamda 1 Milyon 430 TL kira bedeli borcunu silecek ve 2021 yılında ise kira artışı yansıtmayacak. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de örnek teşkil eden çalışmalar yürüten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her zaman ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşın ve esnafın yanlarında olduklarını vurgulayarak, 'İnşallah bu günleri, birlik ve dayanışma içerisinde aşacağız.' dedi.

46 yıllık turşucudan yumurtadan balığa tam 90 çeşit turşu

Kayseri'de 46 yıldır turşuculuk yapan Bayram Ali Aydoğan, tam 90 çeşit turşu üretiyor. Koronavirüs döneminde de müşterileri için önlemler aldıklarını söyleyen Aydoğan, 'Müşterilerin sağlığı için turşu bardaklarına kapak yaptırdık' dedi.

O ilçede korkulan oldu!

Kayseri’nin Koronavirüs vakası rastlanılmayan ilçesi konumunda olan Sarız’da korkulan oldu.

Kaç vatandaş hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 129 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 871 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Mustafa Yalçın'ın acı günü

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın babası Abdülbaki Yalçın koronavirüse yenik düşerek, hayatını kaybetti.