Kooperatif Mağdurlar Haberleri

Kooperatif Mağdurlar Haberleri

O kooperatif mağdurlarına kötü haber! Kış günü sokağa mı atılacaklar?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, vatandaşların evlerinden tahliye edilmeleri için icra dairesince kolluk kuvveti talep edilmesine yönelik resmi yazıyı paylaştı ve bu duruma tepki gösterdi.

“Şirketlere nasıl çökülür! Babana sor da anlatsın!”

Kooperatif mağdurlarıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi arasındaki tartışmalar sürüyor. Kooperatif mağdurlarının ideolojik bir motivasyonla hareket ettiğini ve kooperatiflerin şirketler gibi olduğu için müdahale edilemeyeceğini söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’e yanıt veren, CHP Kayseri Milletvekili Arık “İşinize gelmeyince kooperatifler şirket gibi diyerek topu taca atarsınız ama ortada rant varsa Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde olduğu gibi FETÖ ile işbirliği yapar, yasa değiştirirsiniz. Belki sen bilmiyorsun ama milletvekilliğini devraldığın babana sor. Şirketlere nasıl çökülür babana sor da anlatsın” diye konuştu.

Milletvekili Arık: Genel Başkanlarından zılgıtı yediler, hop oturup hop kalkıyorlar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisini “Kayseri’ye gelmemekle ve mazlum insanlar üzerinden oy devşirmeye çalışmakla” suçlayan AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’e yanıt verdi. Kayseri’den kendisini ziyarete gelen kooperatif mağdurlarının temsilcilerinin kendisinin girişimi ile AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüğünü belirten Arık, “Anlaşılan AK Parti Kayseri Milletvekilleri, Kayseri’den bihaber oldukları için genel başkanlarından zılgıtı yemişler, hop oturup hop kalkıyorlar. Öyle ki İsmail Tamer, tutanaklara da yansıdığı gibi, mağdur vatandaşlara ‘onlar yalan söylüyor’ diyerek yalancılıkla suçladıktan sonra şimdi özürlenmeye kalkıyor. Sayın Tamer zırva tevil götürmez” dedi.

Karayel: Mağdurların hepsiyle çok yakın temas hâlindeyiz!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Meclis’te yaptığı konuşmada, kooperatif mağdurları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Mağdurların hepsiyle çok yakın temas hâlindeyiz” dedi.

Meclis'te Kayseri düellosu! Arık’tan, Tamer’e tepki: Sen yalan söylüyorsun!

Kooperatif Mağdurlarının Sorunlarının Araştırılması yönünde CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık tarafından hazırlanan Araştırma Önergesi, Kayseri Milletvekillerini karşı karşıya getirdi. Kayseri’den gelen kooperatif mağdurlarının da izlediği genel kurulda AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in genel kurulu izleyen mağdurlara, “Onlar yalan söylüyor, doğru söylediğini mi zannediyorsun? Yalan söylüyorlar” demesi üzerine Arık, “Yalan söylemiyorlar, sen yalan söylüyorsun” diyerek tepki gösterdi.

Kayseri’deki kooperatif mağdurlarından Meclis’e çıkarma!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de farklı kooperatiflerin üyeleriyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi. “Adaletin olmadığı yerde zulüm” başlar diyen Arık, tüm yükümlülüklerini yerine getiren kooperatif üyelerinin kooperatif yönetimleri ve müteahhitler eli ile mağdur edildiğini belirterek, “Kış günü insanları sokağa atıyorlar. Böyle vicdan olur mu?” diye sordu.

Kooperatif mağdurları dosyası Kılıçdaroğlu'nda!

CHP Milletvekilleri Kayseri'de kooperatif mağdurlarını dinledi. Vekiller mağdurların yaşadığı sorunları CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na iletti. Diğer yandan konu Meclis'e taşınıyor.