Komando Tugayı Haberleri

Komando Tugayı Haberleri

Komandolar Kayseri semalarında göründü!

Milli Savunma Bakanlığı, 49'uncu Dönem Statik Paraşüt Atlatıcı ve Yer Ekip Komutanlığı Kursu'nun Kayseri 1. Komando Tugayı tarafından başarıyla icra edildiğini bildirdi.

Kayseri saldırısının 5. yıl dönümü

Terör örgütü PKK tarafından, çarşı iznine çıkan 1. Komando Tugayı askerlerini taşıyan otobüse bombalı araçla düzenlenen ve 15 askerin şehit, 54 askerin ise gazi olduğu olayın 5. yıl dönümü dolayısıyla saldırının meydana geldiği Şehit Komandolar Durağı'nda tören düzenlendi.

Başkan Büyükkılıç: '5 yıl değil 5 asır geçse de unutmayacağız, unutturmayacağız'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de 15 askerin şehit, 54 askerin gazi olduğu 17 Aralık 2016'da düzenlenen canlı bomba terör saldırısının 5. yıldönümünde tüm şehitleri rahmetle andı. Başkan Büyükkılıç, değil 5 yıl, 5 asır geçse de ne şehitleri, ne gazileri, ne de o hain terör saldırısını unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurguladı.

17 Aralık bombalı saldırı davasına devam edildi

Kayseri'de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan Kayseri 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu halk otobüsüne terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen ve 15 askerin şehit, 54 askerin de gazi olduğu patlamada tutuklu sanıkların yaralanmasına devam edildi.

Komandolar aşılandı!

Zincidere Komando Tugayında görev yapan erbaşlara Covid-19 aşıları sağlık ekipleri tarafından uygulandı.

Kayseri'de 15 askerin şehit olduğu patlamanın yargılamasına devam edildi

Kayseri'de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan Kayseri 1.Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu halk otobüsüne terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen ve 15 askerin şehit, 54 askerin de gazi olduğu patlamada tutuklu sanıkların yaralanmasına devam edildi. Patlamanın faili 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı terörist Ferhat Tekiner Kırıkkale'ye gerçekleşen nakli nedeniyle duruşmada yer almadı.

Gökyüzünde tehlikeye meydan okuyan eğitim…

Kayseri'de komandolar paraşüt eğitimini tamamlandı...

Dört yeni komando tugayı geliyor

Unutmadık

Şehitlere veda!

O Teröristin evi arandı