Etiketler

'Alimler Merkezi Kayseri' kitabı çıktı

Makarr-ı Ulema olarak bilinen Kayseri'de geçmişten günümüze, yetişmiş ve bu kente değer katmış 130 civarında alimin biyografisini konu alan çalışma, Alimler Merkezi Kayseri adıyla Kayseri İlim Hikmet Vakfı tarafından kitaplaştırıldı.

Büyükşehirden iki önemli eser daha

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Unesco Geçici Dünya Miras Listesine giren Koramaz Vadisi'nin tarihini 'Osmanlıdan Günümüze Koramaz Vadisi Tarihi' adlı kitap ile ölümsüzleştirdi. Ayrıca, Kayseri Büyükşehir Belediyesi 4. Hikye Yarışması'nda dereceye giren ilk 26 hikyeden oluşan kitap da okuyucuların hizmetine sunuldu.

Sarız'da 'Sosyal alandan uzaklaş, kitap pandemide en iyi arkadaş' projesi

Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından pandemi döneminde hazırlanan ve finansmanı Sarız Kaymakamlığı ve Sarız Belediyesi tarafından karşılanacak olan 'Sosyal alandan uzaklaş, kitap pandemide en iyi arkadaş' projesinin imzaları atıldı.

Kitapları virüse karşı dezenfekte ediyorlar

Kayseri 75. Yıl Halk Kütüphanesi'nde koron virüs sürecinde kitapseverlerin rahatlıkla ulaşması için kitaplar, dezenfekte cihazı ile dezenfekte edilerek bakteri ve virüsten temizleniyor.

Hayalindeki Kitabı Yazdı

Şehit Ertuğrul Taciroğlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Cansu Türkmen, öğretmenlerinin de desteği ile koronavirüs tedbirleri çerçevesinde eğitim ve öğretime verilen arada hayali olan hikaye kitabını tamamladı.

Büyükşehir'den heybetli bir eser: Erciyes Dağı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Şehir Kültür Sanat ve Düşünen Şehir adlı dergilerin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Fotoğraf Sanatçısı ve Yazar Dursun Çiçek'in bütün ihtişamı, heybeti ve güzelliği ile fotoğrafladığı Erciyes Dağı kitaplaştırıldı.

Bu kitap dünyada bir ilk