Kırsal Mahalle Haberleri

Kırsal Mahalle Haberleri

Kocasinan'da 2022 yatırım programı netleşiyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kırsal mahalle muhtarlarıyla ikinci bölge toplantısını gerçekleştirdi. Muhtarlarla, bu yıl yapılması gereken hizmetleri ve 2022'de yapılacak çalışmaları değerlendiren Başkan Çolakbayrakdar, kırsal mahallelerde her geçen gün taleplerle birlikte hizmetlerin ve hizmet kalitesinin de arttığını söyledi.

Çolakbayrakdar: 'Şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Muhtarlar Günü dolayısıyla merkez mahalle muhtarlarının ardından kırsal mahalle muhtarlarıyla da ilk bölge toplantısını gerçekleştirdi. Bütün muhtarların Muhtarlar Günü'nü kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, tarım ve hayvancılığı destekleyerek, şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Talas'ta mahalle girişlerinde ağaç seferberliği!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından ilçedeki 22 kırsal mahallenin giriş yollarında her iki yönlü ağaçlandırma seferberliği başlatıldı.

Talas okullarında 'Çocuk Şenliği' devam ediyor

Talas Belediyesi tarafından kırsal mahallelerdeki ilk ve ortaokul çağındaki çocuklara yönelik olarak başlatılan eğitici ve kültürel etkinlikler tüm hızıyla sürüyor.

Yahyalı'da toplu açılış töreni!

Yahyalı'da toplam bedeli 50 milyon TL olan hizmetler, Kırsal Mahalleler Toplu Açılış Töreni ile birlikte açıldı. Törende konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, İmkanlar ölçüsünde Kayseri'de yaşayan bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız derken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, Kırsalı olmazsa olmaz olarak görüyoruz dedi.

Talas Belediyesi'nin 'mera' hassasiyeti

Talas Belediyesi tarafından ilçe kırsalındaki mera alanlarına mera otu ekimi yapılıyor. Böylece boş araziler hayvanlar için otlak alanı olurken aynı zamanda doğal mesire alanı haline de getirilmiş oluyor.

Develi'de kırsal çalışma!

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle kırsal mahallelerdeki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Talas'ta çocuklara özel tiyatro

Talas Belediyesi'nin kırsal mahallelerdeki ilk ve ortaokul çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve kültürel etkinlik projesi hız kesmeden sürüyor. İlki Endürlük'te başlayan çocuk tiyatrosu bu kez de Başakpınarlı çocukları eğlendirdi.

Talas Belediyesi'nden çocuklara yönelik eğitici ve kültürel etkinlik

Talas Belediyesi, kırsal mahallelerdeki ilk ve ortaokul çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve kültürel etkinlik projesi başlattı. Projenin ilk durağı Endürlük Mahallesi oldu. Gerçekleşen etkinlikte çocuklar çeşitli sahne oyunları ve diğer aktivitelerle hem öğrendi hem de doyasıya eğlendi.

Yahyalı'da 16 farklı noktada asfaltlama çalışması yapılacak

Yahyalı Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde asfaltlama çalışmalarına başladı.

Başkan Yalçın'dan Ardıç ve Kamber'de yatırım turu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik başlattığı değerlendirme ziyaretleri devam ediyor. Başkan Yalçın'ın bu haftaki durağı Ardıç ve Kamber mahalleleri oldu.

Kırsal mahalleler için DSİ ziyareti

Develi'deki kırsal mahallelere ziyarette bulunup mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, beraberindeki AK Parti İl Başkan Yardımcısı Vedat Arıkan, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temur ve Çöten Mahalle Muhtarı Ali Gürbüz ve heyetiyle birlikte talepler hakkında istişare etmek için Devlet Su İşleri Kayseri 12. Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

7 kırsal bölgede yol çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, güvenli, konforlu ve kesintisiz ulaşım için şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahalle yollarında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kocasinan, Sarıoğlan, Develi, Hacılar ve Bünyan ilçelerindeki 7 ayrı kırsal bölgede yol çalışmaları gerçekleştirildi.

Başkan Yalçın'dan Koçcağız çıkarması!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik başlattığı değerlendirme ziyaretleri devam ediyor. Başkan Yalçın'ın bu haftaki durağı Koçcağız Mahallesi oldu.

Büyükşehirden kırsal mahallelerde yol çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehir merkezindeki yatırım ve faaliyetlerinin yanı sıra kırsal mahallelerde de faaliyetlerini sürdürüyor.

Başkan Yalçın kırsalı adımlıyor

Kırsal mahallelere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken ve hayata geçirdiği projelerle takdir gören Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, çalışmaları yerinde değerlendirmek için başlattığı mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Yalçın'ın bu haftaki durakları Mengücek ve Cebir Mahalleleri oldu.

Kamber'de bir hayal gerçekleşiyor!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik çalışmalarına önemli bir halka daha ekleniyor. Kamber'de taş ocaklarına çalışan araçların mahalle içinden ulaşımını sağlayan ve büyük bir sorun teşkil eden yol, bölge dışına taşınıyor.

Yalçın, Kepez ve Çömlekçi'ye çıkarma yaptı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelerdeki çalışmaları yerinde değerlendirmek için yaptığı ziyaretler sürüyor. Başkan Yalçın, son olarak Kepez ve Çömlekçi'ye giderek bölgedeki çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Talas kırsalında asfalt atağı...

Talas Belediyesi tarafından yaz başında başlatılan asfalt çalışmaları hızla devam ediyor. İlçe merkezinde sürdürülen çalışmaların yanında kırsal mahallelerde de yol yapım ve yenileme faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Reşadiye, Başakpınar ve Örencik Mahallelerinde birçok güzergahta yol yenileme çalışması yapıldı.

Kapı Kapı Gezerek Vatandaşları Aşılıyor

Talas İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün yürüttüğü aşı çalışmaları kapsamında oluşturulan mobil aşı ekipleri, özellikle ilçeye gelemeyen kırsal bölgelerdeki vatandaşlara yönelik başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Cebir Mahallesi'nde dere yatağı ıslahı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından ilçenin kırsal mahallelerine yönelik başlatılan çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Cebir Mahallesi'ndeki derelerde 1,1 km uzunluğunda ve 3 metre derinliğinde beton kanallar yapılmaya başlandı.

Başkan Yalçın'dan kırsala çıkarma

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın kırsal mahallelerden Kepez ve Başakpınar'a giderek bölgede yapılması planlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Develi'de kırsal mahallelerde çalışma sürüyor

Develi Belediyesi ekiplerinin kırsal mahallelerdeki çalışmaları, Büyükşehir Belediyesinin desteği ile hız kesmeden devam ediyor.

Kocasinan'da yaz mesaisi!

Kocasinan Belediyesi, 2021 yılının ilk 7 ayında kırsal mahallelerde toplam 34 bin 500 kilometre stabilize yol, 36 bin 900 metrekare sıfırdan araç ve yaya yolu ile 3 bin 600 metrekare kilit parke çalışması gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, alt ve üst yapı, yol, kaldırım, çevre düzenlemesi ve sosyal tesis gibi çalışmalarla kırsal mahallelerin yaşam kalitesini yükselttiklerini söyledi.

Akçakaya Sosyal Tesisi'nin temeli atıldı

Talas Belediyesi'nin kırsal mahallelere yönelik hizmet ve yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Talas Belediyesi tarafından Akçakaya Mahallesi'ne yapılacak modern sosyal tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Büyükkılıç'tan, 41 milyonluk asfalt açıklaması...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın 2021 yılı yatırımları arasında özel önem verdiği kırsal mahallelere ulaşım hizmeti kapsamında toplam 41 milyon TL bedelle 8 bölgede 605 kilometrelik yolda asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Gezici Kütüphane kırsalı geziyor!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik hayata geçirdiği 'Okuma Şenliği' kapsamında yola çıkan gezici kütüphane bugüne kadar 20 noktaya ulaştı.

Çolakbayrakdar: Çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kırsal mahallelerden biri olan Kızık'ta buğday hasatı yapan çiftçilerle bir araya geldi.

Yollarda bakım çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nda huzurlu ve güvenli bir ulaşım sağlaması için kırsal mahalle yollarında yürüttüğü bakım ve onarım çalışmalarına arife günü de devam etti.

Kırsalda ücretsiz tıraş ediyorlar

Kayseri Talas Belediyesi tarafından, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara yönelik olarak başlatılan ücretsiz mobil berber uygulamasında sona gelindi. 'Yar Saçların Lüle Lüle' diyerek yola çıkan mobil berber aracı, 22 kırsal mahallede ücretsiz saç tıraşı yaptı.