Etiketler

Başkanı Gülsoy: '23 Nisan Türk Milletinin kendi tarihini yazdığı gündür'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Milli Egemenliğin 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KTO'dan iş hayatında kadının rolü semineri

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından düzenlenen 'İş Hayatında Kadının Rolü' konulu seminerin konuğu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk oldu. Katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Öztürk, 'Ticaretin öznesinde insan var. Biz Kadınlar girdiğimiz her yeri güzelleştiriyoruz. Yapılan araştırmalara göre Kadın zekası ticarete çok yatkın. Kadınlarımızın çok daha vasıflı olduğuna, ülkemizin kalkınmasında ciddi rol alacağına, kadın istihdamına katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum.' dedi.

Gülsoy: Polisimizin gösterdikleri özveri her türlü takdirin üzerindedir

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Polis haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Gülsoy, polis denilince akıllara emniyet, asayiş, huzur ve güvenin geldiğini vurgulayarak 'Pandeminin etkili olduğu bu günlerde polisimizin fedakrca çalışması, halkımızın sağlığı için her mahalle ve sokakta görev alması, gösterdikleri özveri her türlü takdirin üzerindedir.' dedi.

Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO'ya ziyaret

Malta'nın Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'u makamında ziyaret etti. Büyükelçi, 'Çevre sağlığı ve karbon salınımı ile ilgili ciddi yatırıma ihtiyacımız var. Türkiye için bir fırsat olabilir.' mesajı verdi. KTO Başkanı Gülsoy ise Kayseri ile Malta arasında ekonomi ve ticaretin artması için karşılıklı heyetlerin görüşerek işbirliği ve güç birliği yapması gerektiğini söyledi.

Büyükelçi Cutajar: Kayseri ile işbirliği yapabileceğimiz çok sektör var'

Malta'nın Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'u makamında ziyaret etti. Büyükelçi, 'Çevre sağlığı ve karbon salınımı ile ilgili ciddi yatırıma ihtiyacımız var. Türkiye için bir fırsat olabilir.' mesajı verdi. KTO Başkanı Gülsoy ise Kayseri ile Malta arasında ekonomi ve ticaretin artması için karşılıklı heyetlerin görüşerek işbirliği ve güç birliği yapması gerektiğini söyledi.

Gülsoy: Zincir mağazalara düzenleme geliyor

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, pandemi sürecindeki ticaretten hammadde sıkıntısına, ihracatta kırılan rekordan 104 emekli askerin ortak bildirisine kadar bir çok konularda çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

KTO 'Kripto Paralar ve Blok Zincir Eğitimi' 2. oturumu yapıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen 'Kripto Paralar ve Blok Zincir' konulu eğitim programının ikinci oturumu yapıldı. Stratejik Yönetim Danışmanı Erkin Şahinöz, Kripto paralardan sadece Bitcoin'in piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerinde olduğunu, bununda Türkiye ekonomisinin 1.5 büyüklüğüne ulaştığını söyledi. Şahinöz, kripto paralara yatırım yapacaklara da tavsiyelerde bulundu.

Kayserili küçük Ayşe'nin İstiklal Marşı sevgisi için seferber oldular

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Kavak köyünde yaşayan 7 yaşındaki Ayşe Ebrar Yamuk, Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ilçede birinci seçildi. Daha sonra da Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasına katılmak isteyen Ayşe için tüm ilçe seferber oldu.

Gülsoy, 'Mart ayında 305 milyon 565 bin Dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mart ayında ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 64.40 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Ülke genelindeki artış oranını değerlendirdiğimizde, ilimizin ihracat artış oranının çok daha yüksek seviyelerde olması gurur vericidir' dedi.

KTO Başkanı Gülsoy: 'Kısa çalışma ödeneğinin kesilmesi durumunda işten çıkarmalar hızla artar, yetişmiş elemanlarda işlerinden olabilirler'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mart ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, 31 Mart'ta sona erecek olan kısa çalışma ödeneğiyle ilgili olarak, Kısa çalışma ödeneğinin kesilmesi durumunda işten çıkarmalar hızla artar, yetişmiş elemanlarda işlerinden olabilirler dedi.

“Nasıl ayakta kalacağız?” diyen Gülsoy: Bir başkan gitmiş bir başkan gelmiş...

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Oda’nın Mart ayı Meclis toplantısında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Gülsoy’un, Merkez Bankası’nda yaşanan ve piyasaları olumsuz etkileyen Merkez Bankası’nda yaşanan görevden almalarla ilgili açıklaması ise akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Ticaret Odası Başkanı: İşten çıkarmalar olabilir!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis toplantısında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

KTO'dan Kripto Paralar ve Blok Zincir Eğitimi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen 'Kripto Paralar ve Blok Zincir' konulu eğitim programında konuşan Stratejik Yönetim Danışmanı Erkin Şahinöz, Kripto paraların dünyadaki değerinin 1,775 trilyon dolara yükseldiğini, 18 milyon 666 bin civarında ise bitcoin kullanıcısı olduğunu söyledi. Türkiye'nin nüfusa oranla en çok kripto para hesabı olan ülke olduğunu ifade eden Şahinöz, dolandırıcılığın arttığı kripto para konusunda bir mevzuata ihtiyaç olduğunu ve bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

KTO Başkanı Gülsoy, 'Berat gecesinde günahlarımızın affı ve musibetlerden kurtulmak için dua edelim'

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gülsoy: 'Çanakkale Zaferi Türk Milleti'nin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Çanakkale zaferi, aziz milletimizin vatanına, bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline karşı şartlar ne olursa olsun sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir dedi.

KTO'dan 'Etkili İletişim' eğitimi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen 'Etkili İletişim' konulu eğitim programında konuşan Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 'Pandemi sürecinde inanç ve kültürümüzde olan değerlerden uzaklaştık. En önemli ve öncelikli işimiz iletişimdir.' dedi.

Gülsoy: 'Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, mesleğine olan inançla her türlü zorluğun üstesinden gelen, hastalarının sağlığını, kendi yaşamlarının önüne koyan hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

Tellioğlu Unlu Mamülleri yenilenerek hizmete açıldı

Tellioğlu Unlu Mamülleri yenilenerek hizmete açıldı

Gülsoy: Var olma mücadelesinin ölümsüzleştiği dizelerdir

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolaysıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gülsoy: Miraç bir hedeftir

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Miraç Kandili dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Belgeleri Başkan Gülsoy verdi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 'Mahir Eller Projesi' kapsamında Kayseri'de Nitelikli İş Gücüne katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Sınavını başarıyla tamamlayan BOYTEKS A.Ş. çalışanlarına belgelerini verdi.

Başkan Gülsoy'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, yazılı bir açıklama yaparak tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Başkan Gülsoy mesajında, ' Ticarette ve Girişimcilikte kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimizde o paralelde artacaktır.' dedi.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: 'Bu türbülanslı coğrafyada yolumuzu bulursak sadece kendimizi değil, insanlığı da kurtaracağız'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen 'Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi' Semineri'nde konuşan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: 'Bu türbülanslı coğrafyada yolumuzu bulursak sadece kendimizi değil, insanlığı da kurtaracağız' dedi.

Kayseri Ticaret Borsası o projeyi neden bitiremedi?

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Recep Bağlamış OlayTürk TV'de katıldığı 'Yüz Yüze' programında Gazeteciler Osman Çiftci ve Cem Atakan'ın konuğu oldu. Bağlamış, Kayseri Ticaret Borsası'nın devam eden ve yapılması planlanan projeleri anlattı.

Gülsoy : Şubat ayında 252 milyon 643 bin dolar ihracat yaptık

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Şubat Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.

Kayseri'de MEGİP Kurumlar Arası Ortak Çalışma Protokolü imzalandı

İŞKUR Kayseri İl Müdürlüğü, Kayseri Ticaret Borsası (KTB), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) işbirliği ile Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği protokolü uygulanmasına ilişkin Kurumlar Arası Ortak Çalışma Protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan İŞKUR İl Müdür Vekili Ayşe Ak, 'Protokol ile bir adım öteye giderek süreci hızlandıracağız' dedi.

KTO'dan: 'Pandemide duygusal ilk yardım' eğitimi

Kayseri Ticaret Odası, (KTO) eğitim faaliyetleri kapsamında zoom üzerinden 'Pandemide Duygusal İlk Yardım' konulu bir eğitim toplantısı düzenledi. Psikolojik Danışman Abdulkadir Yiğitsoy verdiği eğitimde pandemi sürecinin insanların psikolojik desteğe en yoğun ihtiyaç duyduğu dönem olduğunu belirterek, ' Bu süreçte önce kendi duygularımızı sonrada birbirimizi duymaya ihtiyacımız var' dedi.

Kayseri Ticaret Odası: Usulsüz Belge veriliyor

Kayseri Ticaret Odası uyardı: İl Hıfzıssıha Kurulu kararına muhalefet olarak değerlendirebilecek...

KTO Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı, koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, video konferans ile gerçekleştirildi. KTO Başkanı Ömer Gülsoy, esnaf, tüccar ve sanayicilerin öncelikli aşılanmasını beklediklerini söyledi. Pandeminin etkisiyle hizmet sektörünün bitme noktasına geldiğini belirten Gülsoy, 'Kayseri'de birçok işyerinin camında 'nefes alamıyoruz' yazıları dikkat çekiyor. Bu sektöre acilen can suyu, nefes vermek zorundayız' dedi.

KTO'dan 'Finans Eğitimi'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) eğitim faaliyetleri kapsamında Stratejik Yönetim Danışmanı ve Ekonomist Erkin Şahinöz'ün katılımı ile zoom üzerinden 'Finansçı olmayanlar için Finans Eğitimi' gerçekleştirildi.